PS2 - wybór sposobu podłączenia obrazu

Zaczęty przez marko125-90, Wrzesień 01, 2018, 22:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

marko125-90

Witam,

A więc. Mam monitor LCD 22". Chcę do niego podłączyć PS1 i PS2. Z PSX nie ma problemu i podłącze go przez RGB i skaler.
Zastanawiam się jedynie co zrobić z PS2. Powiedzmy, że ten monitor mogę wymienić na telewizor 22" ze złączem component. Zastanawiam się teraz, któro rozwiązanie będzie lepsze: bezpośrednie podłączenie po component czy RGB przez skaler?


szczupi26

W PS2 tylko komponent. Obraz żyleta, kolory kolorowe :D i żadnych zakłóceń.

hankie

Cytat: marko125-90 w Wrzesień 01, 2018, 22:47A więc. Mam monitor LCD 22". Chcę do niego podłączyć PS1 i PS2. Z PSX nie ma problemu i podłącze go przez RGB i skaler.
Powiem szczerze, że najpierw podłączyłbym PSXa do tych 22 cali i rzeczywiście zobaczyłbym czy skaler przy takiej przekątnej potrzebny, na dobrym RGB kablu 22 cale byłyby spoko. Do PS2 - jak możliwość to komponent, w tym celu zamieniłbym się na ten telewizorek i miałbym problem rozwiązany.

Damian

Tanie componenty do PS2 to syf. RGB i Component mają taką samą jakość obrazu, ale Component pozwala uzyskać wyższe rozdzielczości.

Andrew

Cytat: Damian w Wrzesień 02, 2018, 13:22
Tanie componenty do PS2 to syf. RGB i Component mają taką samą jakość obrazu, ale Component pozwala uzyskać wyższe rozdzielczości.

Ja mam tani component do PS2 i obraz jest świetnej jakości. Jakie są te drogie?
--
PlayStation 1 | SCPH-9002
PlayStation 2 | SCPH-30004
PlayStation 2 | SCPH-50004
PlayStation 2 | SCPH-70004a
PlayStation 2 | SCPH-70004b
PlayStation 3 | CECH-2504b
PlayStation 4 | CUH-1116A

Namingway



Cytat: Damian w Wrzesień 02, 2018, 13:22ale Component pozwala uzyskać wyższe rozdzielczości.

To akurat nie do końca jest prawdą ;)

Andrew, jeśli przez Twój kabel obraz jest ok, i jesteś zadowolony, to nie ma sensu kupować drogi kabel bo możesz nie zauważyć różnicy. RGB i Component to praktycznie ta sama jakość, więc najlepiej będzie używać to, co dla Ciebie będzie wygodniejsze ;)

JT

Cytat: Damian w Wrzesień 02, 2018, 13:22Tanie componenty do PS2 to syf. RGB i Component mają taką samą jakość obrazu, ale Component pozwala uzyskać wyższe rozdzielczości.
RGB to lepszy kontrast i kolory, Component to wyższa rozdzielczość, łatwiej jest kupić dobry kabel Component, ale z drugiej strony RGB można użyć do dwóch generacji konsol Sony. Ja wolę Component, bo odpalam wszystkie możliwe gry w trybie progresywnym, co daje lepszą ostrość jak i zmniejsza lag.
PS2MR

Andrew

#7
Cytat: JT w Wrzesień 02, 2018, 15:05
Cytat: Damian w Wrzesień 02, 2018, 13:22Tanie componenty do PS2 to syf. RGB i Component mają taką samą jakość obrazu, ale Component pozwala uzyskać wyższe rozdzielczości.
RGB to lepszy kontrast i kolory, Component to wyższa rozdzielczość, łatwiej jest kupić dobry kabel Component, ale z drugiej strony RGB można użyć do dwóch generacji konsol Sony. Ja wolę Component, bo odpalam wszystkie możliwe gry w trybie progresywnym, co daje lepszą ostrość jak i zmniejsza lag.

Chyba nie do końca bo PS1 potrzebuje w kablu dodatkowych kondensatorów w przypadku PS2 chyba kable ich nie posiadają ponieważ ma je konsola?

--
PlayStation 1 | SCPH-9002
PlayStation 2 | SCPH-30004
PlayStation 2 | SCPH-50004
PlayStation 2 | SCPH-70004a
PlayStation 2 | SCPH-70004b
PlayStation 3 | CECH-2504b
PlayStation 4 | CUH-1116A

Namingway

#8
Cytat: JT w Wrzesień 02, 2018, 15:05
RGB to lepszy kontrast i kolory, Component to wyższa rozdzielczość, łatwiej jest kupić dobry kabel Component, ale z drugiej strony RGB można użyć do dwóch generacji konsol Sony. Ja wolę Component, bo odpalam wszystkie możliwe gry w trybie progresywnym, co daje lepszą ostrość jak i zmniejsza lag.

Panowie, ale skąd Wy bierzecie te informację? Lepszy kontrast na RGB? Jeśli telewizor będzie odpowiednio skalibrowany to nie będzie żadnej różnicy. I dlaczego niby 480p miało by nie działać przez RGB? Jeśli masz kompatybilny TV to i nawet 1080i pójdzie przez RGB. Nie powielacjcie mitów.

@Andrew, jest dokładnie jak piszesz, do PS1 powinno się używać innego kabla niż do PS2.


[Edit]: Ewentualnie mógłbyś spróbować, zamiast skalera użyć konwerter Component-VGA i w, taki sposób podłączyć konsolę do monitora.