Przechowywanie padów i innych kontrolerów

Zaczęty przez Wawrzino, Lipiec 17, 2015, 10:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

JAPONIEC

Cytat: hankie w Czerwiec 01, 2024, 21:06
@JAPONIEC
A w czym przechowywałes? Pudła tektura czy plastik? Czy itemy zdążyły coś wchłonąć z wilgoci przed zamknięciem?

Plastik, kartonowe pudła to zaproszenie dla miłośników celulozy (rybiki cukrowe). Z wilgocią nie mam problemu. Po prostu, plastik jak ma pożółknąć to pożółknie - słońce oczywiście przyspieszy proces ale i bez niego utlenianie się postępuje.

12step

#31
Ciekawe czy ta guma się degraduje do takiego kleistego czegoś.
ore ore szabadabada amore

hankie

Cytat: 12step w Czerwiec 01, 2024, 21:45
Ciekawe czy ta guma się degraduje do takiego kleistego czegoś.

Z czasem chyba to wszystko zacznie się rozmiękczać i kleić. Po prostu, to by chyba trzeba było w próżni trzymać. BTW mam od nowości ledwo dotykanego DualShocka 3 (z bundla PS3 SS), którego nie używałem za bardzo i tam analogi mają założone gumowe 'nakładki' na swoją powierzchnię. Praktycznie nieużywany, zobaczymy. Ale temat o klejącej się gumie jest tutaj:
https://strefapsx.pl/forum/renowacja/sposob-na-kleista-gume/

Odnośnie do przechowywania padów - zwracam uwagę na zwijanie kabli - i używanie gumek recepturek. Otóż - pewnie z zależności od materiału izolacji kabli i gumki recepturki > czasem gumka recepturka "wżera się", integruje z izolacją kabla. ZDejmujesz ją po czym widzisz, że ona jest 'wklejona' w izolację i nie da się już wydrapać.

Sprawdźcie swoje pady i kontrolery!

Morden

Nigdy nie używam recepturek, a jeśli chcę kable bądź pady spakować na dłużej, używam izolowanych drucików jak te, którymi wszystko zwykle związane jest fabrycznie.

Pady, jeśli się mieszczą, przechowuję w pudełkach. Nie obijają się w szufladzie i jest porządek. Kabel jest tylko złożony pod spodem.

Nowy Singiel - Gamer Pro Max - Już w EMPiKu

Wawrzino

Co to za pudełka i gdzie można je dostać?

killy9999

@Morden  Podpisuję się pod pytaniem. Skąd masz pudełka pasujące kształtem do kontrolerów?

Morden

Cytat: Wawrzino w Marzec 25, 2025, 10:46Co to za pudełka i gdzie można je dostać?

To opakowania po murzynkach, które dziełem przypadku są idealnie wyprofilowane do zdecydowanej większości padów. Są na dodatek z twardego i trwałego plastiku.

Nowy Singiel - Gamer Pro Max - Już w EMPiKu

killy9999


Morden

Cytat: killy9999 w Marzec 25, 2025, 11:32Szwecja?

Tak. Te opakowania mieściły pięć murzynków, ale mieli jeszcze prostokątne na dwanaście. W takich mam wiiloty, nunczaki, PS Move i takie tam. Wszystkie pudełka mają wgłębienia w wiekach, przez co stabilnie stoją jedno na drugim. Gdybym się uparł, pewnie bym znalazł producenta samych pudełek, ale murzynki były tanie jak barszcz.
Nowy Singiel - Gamer Pro Max - Już w EMPiKu

Wawrzino

Za chwilę na forum wątek w dziale Zakupy i Handel / Pomoc w zakupach:
"Zbiorowe zamówienie szwedzkich murzynków"

hankie

Skandynawowie tacy eko, ale to my mamy opakowania z biodegradowalnych plastików, miękkich i totalnie jednorazowych - a te są perfekto! :O Kształt, materiał jak piszesz solidny, aspekt logistyczny - możliwość stackowania...Ciekawe czy po sąsiedzku w NO idzie takie dostać.

12step

Cytat: Morden w Marzec 25, 2025, 11:19po murzynkach,


Cytat: hankie w Marzec 25, 2025, 09:04
Cytat: 12step w Czerwiec 01, 2024, 21:45
Ciekawe czy ta guma się degraduje do takiego kleistego czegoś.

Z czasem chyba to wszystko zacznie się rozmiękczać i kleić. Po prostu, to by chyba trzeba było w próżni trzymać. BTW mam od nowości ledwo dotykanego DualShocka 3 (z bundla PS3 SS), którego nie używałem za bardzo i tam analogi mają założone gumowe 'nakładki' na swoją powierzchnię. Praktycznie nieużywany, zobaczymy. Ale temat o klejącej się gumie jest tutaj:
https://strefapsx.pl/forum/renowacja/sposob-na-kleista-gume/

Odnośnie do przechowywania padów - zwracam uwagę na zwijanie kabli - i używanie gumek recepturek. Otóż - pewnie z zależności od materiału izolacji kabli i gumki recepturki > czasem gumka recepturka "wżera się", integruje z izolacją kabla. ZDejmujesz ją po czym widzisz, że ona jest 'wklejona' w izolację i nie da się już wydrapać.

Sprawdźcie swoje pady i kontrolery!
polecam taśmę rzepową z metra, na przykład taką
ore ore szabadabada amore