Forum strefaPSX

Konsolki XL

Offline Aris

• *
  • 39
  • 0
Konsolki XL
« dnia: Grudzień 12, 2017, 21:23:41 »
Co sądzicie o trendzie tworzenia wersji XL konsol. Osobiście mam spore dłonie i lepiej leżą ale dobija mnie pikseloza. Nintendo z tego słynie stąd temat w tym dziale. Przeszkadza wam gorsza grafika w powiększonych konsolach?

Offline SALADYN

• *
  • 1824
  • 8
  • PSN ID: saladyn_zl
Odp: Konsolki XL
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:07:03 »
Nie wiem jak to wygląda w 3DS którego mam tylko w wersji XL i to od niedawna ale różnice w grafice między DS Lite i DSi XL były dla mnie niezauważalne. Może gdybym włączył tą sama grę na obu konsolkach jednocześnie to był zauważył różnice ale normalnie grając nie zwracam uwagi na gorsza jakość obrazu, do pewnego stopnia oczywiście.

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2017, 23:05:35 »
Miałem porównanie - i OK, pikseloza lekka jest. Jednak wystarczy na chwilę podłączyć coś starego do nowego LCD - wtedy zapewne ręczne XL wyda nam obraz czysty jak łza ;)

Offline meres

• *
  • 485
  • 0
  • PSN ID: meres65
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2017, 03:26:22 »
Mam zwykłego 3DSa i przymierzam się do zakupu XL. Kiedyś czytałem że gry na XLu wyglądają gorzej, ale czy to aż taka różnica?

Offline Bodzio

• *
  • 5711
  • 26
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2017, 15:52:51 »
A wiecie, że jakoś nigdy nie rozmyślałem o tym, że na wersji XL faktycznie jakość obrazu może być gorsza? Wszak to inny ekran, ale czy aż tak to widać? Osobiście nigdy nie miałem do czynienia z obiema wersjami na żywo, więc trudno stwierdzić. Co do samego trendu to trochę dużo tych wersji np. 3DS - zwykły, New, XL, 2DS. Z drugiej strony handheld to nie stacjonarka, fajnie że jest opcja wyboru i taka różnorodność, choć sam nie wiem co bym wybrał.