Szukam gry pegasus akcja, samochód

Zaczęty przez Mitsu, Październik 05, 2023, 23:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mitsu

Siema,
Od jakiegoś czasu mam w pamięci grę ale nigdy nie widziałem jej na necie i szukam jej nazwy. Grałem jak miałem kilka lat i prawdopodobnie był to pegasus. Gra była 2d, z grafiką jak z nesa. Pamiętam że była to gra akcji, na pewnym etapie jechało się samochodem i zbierało jakieś power upy czy coś, a potem było wspinanie po wieżowcu jakąś postacią. Wydaje mi się że był to jakiś szpieg albo policjant. Możliwe też że w intro była taka pikselowa panorama miasta, ale tego nie jestem pewien.
Ktoś coś kojarzy?

Mcin

Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

Mitsu

Wymiatasz ! To jest to! Ta muzyczka, hehe. Dzięki


Mitsu

Właśnie patrzę na ceny pegasusa i przeżywam szok. Jednak sentyment narodu jest wiele wart...

hankie

Cytat: Mitsu w Październik 06, 2023, 08:58
Właśnie patrzę na ceny pegasusa i przeżywam szok. Jednak sentyment narodu jest wiele wart...
Oj kogoś chyba nostalgia uderzyła ;) Ogólnie nie wiem czy zamiast Pegsa, albo kolejnego rakotwóczego szmelcu z Chin - nie wziąłbym nieco innego szmelcu, jakiejś osobnej retro konsolki z HDMI, coś z tym wielosystemowych tworów. Jednak chyba na Pegsa nie wydałbym z racji nacjonalizmutyle pieniędzy :P (piszę szczerze, co zrobić).

Megadeth

#6
Ktoś ma tego 800 sztuk? Ładny biznes sobie ktoś wymyślił, naklejka druk w punkcie ksero, reszta pewnie coś sam polutował (albo i nie) i cyk na allegro.

edit: teraz widzę, że to 4 i 5 na jednym karcie, czyli fake za 129 zł. Kurcze.

alf

Cytat: Megadeth w Październik 06, 2023, 09:15
Ktoś ma tego 800 sztuk? Ładny biznes sobie ktoś wymyślił
edit: teraz widzę, że to 4 i 5 na jednym karcie, czyli fake za 129 zł. Kurcze.

Pewnie robione w Chinach.

Odnośnie alternatywy dla szybkiego powrotu do Pegasusa - polecam NES mini.

Od czasu do czasu popykuje na tym miniaku, ograłem na nim Super Mario Bros, Duck Tales, River City Ransom. Więc da się na tym przechodzić gry.

Świetna jakość obrazu, bardzo dobre wykonanie pada. Moim zdaniem dużo lepsza inwestycja niż te kiepskie klony klonów pegasusa. Trzeba tylko przeboleć, że to emulacja i że nie wkładamy kartridży  O:-)

Mitsu

Cytat: hankie w Październik 06, 2023, 09:14
Oj kogoś chyba nostalgia uderzyła ;)

To forum jest zbudowane na nostalgii

12step

Jak Ci się podobał Ultimate Stuntman, to możesz też sprawdzić Vice: Project Doom ;)

Tam (w grze Codemasters), po jeżdzeniu samochodem i bieganiu i strzelaniu było, z tego co pamiętam, rozbrajanie bomby - gra logiczna.
ore ore szabadabada amore

Mcin

Cytat: alf w Październik 06, 2023, 10:00
Odnośnie alternatywy dla szybkiego powrotu do Pegasusa - polecam NES mini.

jaja se chyba robisz :P tamtejsza emulacja nijak się ma do tego, co oferuje chociażby Nestopia czy Mesen.
W miarę jakościowe klony się pojawiały, także z obsługą HDMI, NTSC czy z możliwością zmodowania - dodania przełącznika PAL/NTSC. ale jako że chińce ponoć już przeszli na produkowanie emulatorów na mikrokontrolerach, nie wiem jak z dostępnością.

Cena za wszelakie "klony" dawno już wyprzedziła cenę oryginału i to nie tylko mówimy o pegasusie: https://www.ebay.com/itm/125945313292?hash=item1d52ecf80c:g:gREAAOSwHVZjpywG&amdata=enc%3AAQAIAAAA0AchVN2ErYAmVPW1jUXd14RSrDf3HZ1AjcPjS33vfZEbVARx6CmWsjBpnTZ65L657jWoBKGQhGSUFXmr3lWOWlwCXaRcacr9qsKfmvt7b5Iy0IvcudkKbVF6ReU9WImNabSzyxmvXm2InLvki%2B0lWh5T3PxGUmJ%2F6lfM676Uz%2FgBhf7EHQiZBsRXwn3qq1ZqcSTi%2BFNC55a37Az6dFvS6vur6xUBB6MjO3ygE77HN81qMAGuZxmuqICuUoJ7FvPTIuVnorcSTDn%2BdHqgTqx5Cls%3D%7Ctkp%3ABFBMotXgktdi

Imo najlepsze rozwiązanie to Famicom z Everdrivem, można pójść w mistera, retropie, Analogue NT mini, generalnie, cokolwiek będzie lepsze od tego badziewa jakim jest nes mini,. A przepraszam, nie będzie miało nalepki "Nintendo" :)
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

Megadeth

W czym są lepsze też klony czy inne emulacje od nes nimi? W czym nes mini jest kiepski? Pytam serio, bo podejrzewam, że 99% chcących pograć w gry z NESa nie zobaczy żadnej różnicy, a zrobi to na oryginalnym sprzęcie dobrej jakości. Tutaj trzymam szamę z @alf, bo też uważam, że to bardzo dobra opcja.

Kogoś by musiało nieźle podgrzać, aby kupić klona NESa w obudowie z klawy PC, gdzie te sprzęty ludzie wywalali na PSZOk. Przecież to oprócz wartości emocjonalnej i nostalgii kogoś kto to miał nie jest nic warte.

psmaniac

Na starym Xbox Classic emulacyjnie wszystko śmiga elegancko włącznie z 168-1 i Złota piątką. Podepniemy i pod crt i pod hdmi.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mariusz391

Również trzymam stronę z @alf i @Megadeth i też nie rozumiem za cholerę hejtu na NESa Mini. Mój brat ją posiada i oprócz już za nowości niedorzecznej ceny, a teraz kompletnie z dupy nie widzę innych wad tego sprzętu (poza kretyńsko krótkim kablem od pada). Wgrywasz wszystko co chcesz, nie zauważyłem ŻADNYCH problemów z emulacja i przede wszystkim właśnie dzięki padowi który jest praktycznie identyczny jak ten z oryginalnego NESa mamy ten ,,feeling'' grania którego trudno odtworzyć. A wszystko dlatego że o ile chińczyki produkują podróbki tych padów czy to własnie do NESa Mini czy pod USB tak granie na nich najchętniej kończyłoby się na rzucenie nimi w telewizor przez skopane krzyżaki. A w grach na NESa precyzja jest WSZYSTKIM, dlatego o ile potwierdzam słowa @psmaniac że na Xboxie też bez problemu w gry z NESa pogramy, tak ŻADEN pad od Xboxa się do tego kompletnie nie nadaje

alf

#14
Cytat: Mcin w Październik 06, 2023, 22:38
Cytat: alf w Październik 06, 2023, 10:00
Odnośnie alternatywy dla szybkiego powrotu do Pegasusa - polecam NES mini.

jaja se chyba robisz :P tamtejsza emulacja nijak się ma do tego, co oferuje chociażby Nestopia czy Mesen.

Imo najlepsze rozwiązanie to Famicom z Everdrivem, można pójść w mistera, retropie, Analogue NT mini, generalnie, cokolwiek będzie lepsze od tego badziewa jakim jest nes mini

Widze, że jesteś zagorzałym przeciwnikiem NES Mini.
Za bardzo kierujesz się emocjami.

Analogue NT mini to moim zdaniem najbardziej luksusowa opcja, ale kogo na to stać? (kilka tysięcy złotych bodajże, bo o ile dobrze pamiętam to dostępność tego urządzenia jest niewiarygodnie niska).

Mister to kolejne, bardzo drogie i ciężko dostępne rozwiązanie.

Klony od chiczyków bywają ułomne, są gry które źle się na nich uruchamiają. No i pady do nich dołączone to szmelc. Pad od NES mini jest solidnie wykonany i gra się na nim świetnie. Nie zepsuje się po ograniu kilku tytułów.

Nestopia można zainstalować na NES mini, a także fceumm.
Ale nie radziłbym używać tych emulatorów w pierwszej kolejności, ponieważ stockowy emulator na NES mini (zwany kachikachi) został wydevelopowany przez europejski oddział Nintendo pod kątem niskiego input laga i z większością najważniejszych gier radzi sobie bardzo dobrze.

Do tego podłączasz NES mini od razu po HDMI.
Aktualnie można to kupić za 300 - 400 PLN jak się dobrze trafi (bo wciąż istnieją przegięte oferty za 1k) i jak ktoś chce mieć na szybko strzał nostalgii na swoim monitorku HDMI, myślę że to dobra opcja. Lepsza niż ta pożółkła, zmęczona życiem, śmierdząca klawiatura z linku powyżej za 188 dolarów (+ koszty wysyłki + potrzeba CRT lub skalera).