porzadny kabel scart do NES-a

Zaczęty przez skofrant, Styczeń 31, 2024, 19:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

skofrant

Dobry wieczór:-) chciałbym się na wstępie przywitać z wami:-) Jestem tu nowy...ale już mam do Was pytanie.

Szukam porządnego kabla scart do nes-a  czy ktoś z Was ma namiary na dobry sklep lub sam takie kable najlepiej ekranowany robi?
Na necie widzę dwie wersje tego kabla do NES-a
Pierwszy to kabel scart z dwoma czinczami czerwony i żółty
I Drugi kabel to scart z trzema czinczami czerwoony żółty i biały.
Trochę się pogubiłem...w tych kablach..który to powinien być do NES-a?:-)

Mcin

Mylisz pojęcia.
SCART to rodzaj wtyczki, ta prostokątna z 21 bolcami. Zwana także Euro złączem albo Peritel. technicznie ta ostatnia jest poprawna, ale poza Francją nikt jej nie używa.
Cinch, a w zasadzie RCA, to te złącza z jednym pinem o których piszesz. Jeden bolec przenosi wideo w standardzie composite, a dwa dźwięk stereo, lewy i prawy głościk.
Jeśli masz klasycznego, kanciastego NESa, wystarczy dwu kablowy. Możesz kupić z trzeba, po prostu jednego nie podłączysz. NES nie wysyła dźwięku stereo, tylko mono.
Jeśli jednak masz NES PAL z francji to on wysyła sygnał RGB i musisz mieć dedykowany kabel. Przy czym musi on mieć nie tylko końcówkę scart, ale też odpowiednie linie połączone i wspierać true RGB z sync on composite.
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

hankie

@skofrant
Są takie combo (ale jak @Mcin wspomniał - to nie scart!), które dźwięk mono z konsoli po prostu klonuje na 2 kanały:
https://www.amazon.com/Gold-Plated-Simulated-Stereo-Nintendo-System/dp/B07JVFWRD9

Albo po prostu - nie kombinujesz w konsolowe sklepy - tylko kupujesz po prostu dobrego CHINCHA, np taki zestaw biało-czerwono- żółty i jeden z audio pomijasz ;) Wpinasz w bok i grasz.Byle takiego czegoś nie kupować ;)
https://www.amazon.com/dp/B0BBZY132W/ref=sspa_dk_detail_0?psc=1&pd_rd_i=B0BBZY132W&pd_rd_w=tff5w&content-id=amzn1.sym.eb7c1ac5-7c51-4df5-ba34-ca810f1f119a&pf_rd_p=eb7c1ac5-7c51-4df5-ba34-ca810f1f119a&pf_rd_r=7EWJS8HYD6J199MHQX1N&pd_rd_wg=beAnj&pd_rd_r=a45bd464-ce52-46d2-b729-b804f38bae23&s=videogames&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9kZXRhaWw

skofrant

Chłopaki sprawdziłem.
Mam francuskiego Nesa PAL
Ale patrząc na niego to wizualnie wygląda jak inne nesy kanciaste:-) ma dwa sygnały rca żółty i czerwony i jakiś tam rf jak dobrze myślę.
Kurcze kupiłem taki kabel scart i 3 x rca stąd  https://konsolowo.pl/pl/kable-nintendo/1952-kabel-przewod-tv-rgb-scart-do-nintendo-nes-i-pegasus-5903981904013.html ale jakość obrazu taka sama jak przy oryginalnym kablu co mam dwa razy rca z jednej i z drugiej strony.
Może ktoś z was poda mi namiary na porządny ekranowany kabel scart i rca

skofrant

Ech jednak mam pal ale nie francuskiego...
Bo nie mam tego złącza rgb tylko rca:-/
Czyli w tym przypadku nie ma możliwości aby na kablu rca-scart uzyskać porządny obraz?

Mcin

bez modyfikacji sprzętowej konsoli - nie.
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.