Konsole NES / SNES Mini

Zaczęty przez Janusz, Lipiec 14, 2016, 14:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

fixxxer1

Ciekawi mnie czy ten sprzęt zaleje rynek i będzie można dostać go w każdym Tesco, czy to raczej sprzęt mocno limitowany i będzie dostępny już jedynie u handlarzyn...

hankie

A ja już jestem takim brzydalem śmierdziuchem i się zastanawiam, czy może ktoś, kiedyś jakiegoś hmmm exploita wymyśli... hmmm, jakiś punkt na PCB znajdzie do hmmm... czytnika kart SD... (nic nie mówiłem, nikt nie czyta tego posta)

JT

Ta pamięć flash w NES Mini nie ma aż tak dużo pinów, może powstanie jakaś nasadka lub możliwość dolutowania slotu SD :) Ale i tak taniej wyjdzie Raspberry PI, Retropie może nawet doczeka się takiego samego menu.
PS2MR

hankie

Hehe, tak jak mówisz, artykułów typu:

http://www.pocket-lint.com/news/137374-can-t-buy-a-nes-classic-mini-how-to-build-your-own-retro-console-for-just-50

jest masa :)

Chociaż w wypadku NESika płacimy za firmę i jakby nie patrzeć renomę urządzeń i ładną obudowę :)

Janusz

Cytat: fixxxer1 w Listopad 15, 2016, 13:45
Ciekawi mnie czy ten sprzęt zaleje rynek i będzie można dostać go w każdym Tesco, czy to raczej sprzęt mocno limitowany i będzie dostępny już jedynie u handlarzyn...

Mnie też to ciekawi. Z Nintendo w sumie nigdy nie wiadomo. Wydaje mi się, że to nie problem wyprodukować tego więcej, ale tak już kilka razy myślałem z grami na ich systemy i się przeliczyłem, więc może być różnie.

hankie

Kwestia tworzenia mityczności dla produktów? Limitowanie zwiększy pożądanie? I tak tylko hajs za NOWE sprzęty dostają... Mini Mega Drive jest wszędzie i do oporu chyba dostępny ;)

JT

Tylko szkoda że ten mini Mega Drive jest gorszy od oryginału. Nie jest to oryginał od Segi, nie ma wyjścia RGB(MD1 ma super jakość RGB) nie wspominając o HDMI, no i dźwięk na pewno będzie kiepski, bo tylko MD1 prawidłowo generowały dźwięk.
PS2MR

Janusz

Marka, to że Nintendo nie wypuszcza takich rzeczy za często, dużo lepsza biblioteka gier, normalny i dobrej jakości kontroler oraz HDMI sprawiają, że Sega czy tam te firmy co jadą na jej licencji mogą pomarzyć o takim zainteresowaniu jak NES Mini.

hankie

Może bliblioteka gier nie dla wszystkich może być lepsza - bo np nie przepadali za Nintendo i cieszyli się, że zsiedli z Pegasusa (uprzedzając, dla mnie akurat lepsza, bo może bardziej bliblioteka N znana), ale

Cytatnormalny i dobrej jakości kontroler oraz HDMI
i za to ten superhype jestem w stanie wybaczyć. W porównaniu do innych mikrokonsol wrażenie niebo-ziemia (dzisiaj macałem urządzenie - ale nie można było włączyć...:P). Tylko niech kilka groszy stanieje ;)

SALADYN

Nintendo Srintendo, sony zrobiło jeszcze lepszą miniaturkę.



Jest tylko jeden problem...


hankie

Słitaśny ten nanoPSX, ale użyteczny byłby chyba tylko dla pcheł :)

SALADYN


McMarycha

Najpierw to kogoś musi stać na kupno tego mini nes'a, za tę cene można kupic inne konsolki.

Janusz

Cytat: SALADYN w Styczeń 09, 2017, 20:01
http://www.eurogamer.pl/articles/2017-01-09-zlamano-zabezpieczenia-konsolki-nintendo-nes-mini

Ktoś się odważy grzebać w konsolce ?

Pewnie wielu ;) W sumie dobrze, że się da dodać gry. Nintendo niech sobie pluje w brodę, że tego nie udostępnili sami.

Cytat: McMarycha w Styczeń 09, 2017, 20:06
Najpierw to kogoś musi stać na kupno tego mini nes'a, za tę cene można kupic inne konsolki.

Nie przesadzałbym. Może nie kosztuje to mało, ale w zasadzie jest w cenie jakiejś podrzędnej kolekcjonerki, więc akurat stać na to sporo graczy.

McMarycha

Chyba jednak wolałbym nes'a z boxem niz tego małego brata.