Xbox Classics Błękitny Mod

Zaczęty przez psmaniac, Grudzień 16, 2017, 10:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Wczoraj wziąłem w obroty jednego z moich xboxów :)
Nie wiem jeszcze czy będzie to kolor jasno niebieski ,biały czy pomarańczowy.
Co zrobione?

Dzień 1
15.12.2017

1.Nie ufam wynalazkom i softmodom więc zdemontowałem sprawnego chipa i zastosowałem przeróbkę TSOP.Nałożyłem więc piękne i mocne luty  :)
2.Oczyszczenie od środka konsoli .Nie było za bardzo co ale niech będzie.
3.Wymiana  pasty na płycie.
4.Przycisk power dostał ładną niebieską diodę.
5.Wyprowadziłem dodatkowe oświetlenie .
6.Wymiana oryginalnego dysku na  Sata 500 GB.
6.CDN......











Dzień 2
16.12.2017

6.Wycięcie loga i wyczyszczenie z farby.

7.Zamontowanie aktywnej diody dysku twardego.

8.Zmatowienie obudowy,odtłuszczenie benzyną ekstrakcyjną oraz zagruntowanie gruntem do plastiku.

9.CDN......




Dzień 3
17.12.2017

9.Ukończone malowanie obudowy.Pozostały drobne elementy przedniego panelu.
Nie taki efekt chciałem otrzymać ..ale już tak zostanie :)

10.CDN...












Dzień 4
18.12.2017

10.Drobne poprawki techniczno wizualne.Zrezygnowałem z aktywnej diody hdd.Trochę mnie denerwowała   :)

Suma sumarum  :Jest oki.Oświetlenie w oczy nie razi.No...powiedzmy że udało się coś dobrze.Nie taki efekt chciałem osiągnąć ale jak to mówią człowiek uczy się na błędach całe życie  ;)



















===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


SALADYN

Cytat: psmaniac w Grudzień 16, 2017, 10:33
Nie wiem jeszcze czy będzie to kolor jasno niebieski ,biały czy pomarańczowy.

Może niech będzie biało-niebiesko-pomarańczowy ?

psmaniac

#2
No 3 kolory to trochę może być nie wypał...Jakoś nie wizualizuje tego w głowie :(

Może niebiesko pomarańczowy art albo biały art ze złotymi elementami?Art mam na myśli stylizacje wykonaną poprzednio w DC.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


SALADYN

Ktoś tu takiego Xboxa pokazywał, cały biały a X na obudowie było złotego koloru. Mnie się bardzo podobała tak kompozycja.

Desdinova

Cytat: SALADYN w Grudzień 16, 2017, 11:34
Ktoś tu takiego Xboxa pokazywał, cały biały a X na obudowie było złotego koloru. Mnie się bardzo podobała tak kompozycja.

To byłem ja  ;D malowałem na biały + miedziany chrom (który wyszedł podobnie jak złoto)
W temacie o mojej kolekcji jest kilka zdjęć.
http://strefapsx.pl/forum/nasze-zbiory/(desdinova)-drobna-kolekcja-)/15/
Malowałem również pada.
Chętnie podzielę się wrażeniami z malowania i podpowiem coś jakbyś kolego potrzebował  ;)

psmaniac

Dzięki za rady koledzy.Klamka zapadła będzie to kolor błękity a przynajmniej taki chce uzyskać.Zaraz edytuje pierwszy post i temat :)
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


xzer0

Aż się kusi na dokładkę ramu. Kupić tylko geforce 2ti, albo inny szrot. Opalarka, podgrzać, zdjąć kości i można lutować. Od siebie polecam. Mod nie jest trudny.

Janusz

Wybór koloru mi się podoba, po DC jestem ciekaw efektu tutaj.

psmaniac

Obudowa prawie ukończona.No niestety ,nie taki efekt miał być ...ale pal licho .Tak zostaje :)
Aktualizacja w 1 poście.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Janusz

Jest dobrze, przypomina trochę tego DC wcześniejszego, ale lubię tą stylistykę, trochę post apokaliptycznie wygląda.

hankie

Ten modzik bardziej dyskretny, ciut bardziej stonowany, ale równie elegancki. Jesteś ciekaw tylko, czy diody nie będą zbyt oczoyebne ;)

psmaniac

#11
Cytatczy diody nie będą zbyt oczoyebne

Nieeee..diody sa tylko 4 szt.Dwie na logo ,jedna migajaca w taniec z hd i jedna zwykła.A dwie sztuki na przód pod panel co by podświetlało trochę .Dzisiaj to sklejam .Jutro dam jakiś YT-ub :) Opornie to idzie bo robię swojego mega moda Xbox Red-a .Właśnie skończyłem 128 ram a  ten niebieski będzie szukał nowego właściciela co by  się w szafie nie marnował :)
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


psmaniac

#12
Dobra.Projekt zakończony,zatwierdzony.Zostały mi 3 sztuki ale to już kiedyś w przyszłym roku  pomyśle co z nimi zrobić..Jeszcze tego DC Prototypa będę kombinował.Mam plan jak  fajnie  zabudować modyfikacje VGA i przełączniki  :)
I na pewno nie będzie niebieski!  :D

Jak zwykle aktualizacja w 1 poście.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


hankie

Super wygląda, teraz powierzchnia przypomina mi nieco klimat post-apo (na pierwszy rzut TLoU), jakiś diwajs który w bunkrze przeleżał swoje - albo element Gigerowskiego krajobrazu - jakiejś stacji kosmicznej etc. Fajne :)

Quake96

Ale ten błękitny "panel" z przodu psuje cały efekt niczym ten przełącznik w DC...