Dreamcast Blue Mod

Zaczęty przez psmaniac, Listopad 29, 2017, 20:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Właśnie ukończyłem mojego Dreamcasta Blue moda,wrzucam więc kilka fotek.
Zmodowałem:
-stylizacja konsoli (cholernie mi się podoba) :)
-dodałem dysk twardy 320 GB i zamontowałem pod konsolą
-aktywna dioda napędu
-aktywna dioda hdd
-vga mod
-dual bios
-przycisk reset
-podświetlenie pod konsolą
-wycięty otwór pokrywy wraz z plexi i podświetleniem

Jestem na 99% zadowolony z projektu :)























===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


armende

Nie wiem dlaczego ale na pierwszy rzut oka, skojarzyło mi się z okładką The Elder Scrolls III: Morrowind :)
Konsola mega wygląda, szkoda tylko że ten przycisk ? na porcie padów troszkę odchodzi od reszty. Tak to super :)

gumislav

Imponujące dzieło! Jeśli sam robiłeś wszystkie przeróbki od zera to jestem pod ogromnym wrażeniem. Pokazałeś, że masz wiedzę i umiejętności. Skąd pomysł na taką stylizację całości? Ma przypominać kamień?
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

psmaniac


CytatImponujące dzieło! Jeśli sam robiłeś wszystkie przeróbki od zera to jestem pod ogromnym wrażeniem. Pokazałeś, że masz wiedzę i umiejętności. Skąd pomysł na taką stylizację całości? Ma przypominać kamień?

Robiłem ostatnio stiuk wenecki w knajpie no i coś mi te wzory utkwiły w głowie.Chciałem zrobić coś unikalnego ,nie tylko sprayowanie jakimś pospolitym kolorem.Tego jest pełno.A w elektronice roboty nie jest aż tak dużo jak się trochę temat ogarnie. :)

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


fixxxer1

Mega! Nie jestem fanem takich przeróbek, ale to mi się podoba! Ten przycisk koniecznie na tył przełóż i będzie git.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka


Janusz

Mega to wygląda i nie wieje tandetą. Faktycznie jedynie ten przycisk trochę nie pasuje do reszty, ale i tak szacun za te robotę.

Quake96

Cytat: armende w Listopad 29, 2017, 20:50
Nie wiem dlaczego ale na pierwszy rzut oka, skojarzyło mi się z okładką The Elder Scrolls III: Morrowind :)

A mi od razu z tym:



Do tego ten Resident na jednym zdjęciu :P Prawie jak celowa stylistyka :D

psmaniac

#7
CytatDo tego ten Resident na jednym zdjęciu :P Prawie jak celowa stylistyka :D

Hahah no podobne :D Ale nie kierowałem się revelations.Szczerze? To nie lubie tej wersji tak jak i drugiej części.A w rezola 3 zacząłem zagrywać wersje niemiecką i akurat przypozował  :) Ale  faktycznie podobieństwo bliżej do revelations niż do scroolsa :)
Tak sobie pomyślałem, że jak by zmienić ten niebieski  , to bym mógł udekorować jedną z moich PS1 na motyw Silent Hill. :P
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


repip

Chylę czoła, sam bym tak chciał umieć, wiem że to żadna wiedza tajemna, ale trzeba pewnie czasu i kilku nieudanych prób by to zrobić.

hankie

Ta powierzchnia już niezłym artyzmem zalatuje! Bardzo ładnie wygląda, nawet to pleksi pasuje. Niestety poprę masę - ten przycisk na froncie, trochę jak kalosz do ładnego fraka. Ogólnie wygląd super, wygląda przerażająco i mrocznie!

Namingway

#10
Wygląda kozacko! Kolorek jest mega i super podświetlenie! :) Jedynie ten przycisk rzeczywiście trochę nie pasuje, i moim zadaniem nóżki ciut za wysokie. Tak czy inaczej dobra robota! :)

Ps. A ten padzik obok pięknie pożółkł :) mógłbyś go machnąć takim samym kolorkiem jak konsolę i byłby piękny komplet.

przemorg

Karty na stół, kiedy mogę wysyłać Ci swojego do przerobienia 'mechanicznego' :)?

psmaniac

Zanim stworzyłem potwora prototyp musiał być :)






===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


hankie

Seryjny case z tymi dokładkami wygląda dla mnie nieco przekombinowanie, ogólnie design potworka pasuje do tych wszczepów :) A ile sztuk hardware'owo zmienionych wyprodukowałeś?

Namingway

Cytat: psmaniac w Listopad 30, 2017, 09:13
Zanim stworzyłem potwora prototyp musiał być :)







A to HDD jest ukryty pod spodem :) Stąd te nóżki. Teraz wszystko rozumiem, wcześniej jakoś nie skumałem o co cho