[Quake96] Kłejkowe zbiorowisko, głównie SONY :)

Quake96 · 39684

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 27
  • SCEE™
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 20, 2020, 21:15:41
Halo halo!!!!!!!

Spokojnie, to jeszcze nie sezon ogórkowy, wróciłem tylko na momencik, bo trochę mam do napisania. Do aktywności wrócę w sezonie zimowym, jak co roku oczywiście :D

Ale wracając do tematu tego wątku - Trochę w tym roku pozmieniało mi się w głowie. Ostatnimi czasy coraz częściej grywam na swoim "retro" laptopie z Win98, a przy okazji pomyślałem żeby zacząć zbierać też gry na peceta :O i to nie koniecznie takie które będą działać na tym sprzęcie. W związku z tym moja obecna zbieranina wygląda następująco:

O tym skąd się wzięła część tych gier, napiszę w wątku zakupowym :D

PS: Mogę was uspokoić drodzy forumowicze. Wciąż jestem konsolowcem, ale obudził się we mnie sentyment do pieca i kilku gier których nie znajdę na konsolach :)

Offline hankie

• Moderator
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 41
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 20, 2020, 23:59:39
Ooo, siema Quake!

Ogólnie ostatnio też mam ciągoty do starych pecetów, ale na razie bardziej pod względem grzebania w złomie mnie ciągnie ;) Ogólnie seria gier Xplosiv i Extra Klasyka dały szanse na tanie granie - i miło wydania wspominam. Ale kurna niestety nie jestem fanem Maluch, Syrena, Poldek Racer/Driver ;) Ojj, po prostu nie mogłem zdzierżyć lekkiej potworkowatości tych gier ;) A już Polacy potrafili śmigać gry.

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
  • SCEE™
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:22:57
U mnie działa magia sentymentu :D Choć powiem szczerze, że z tej trójki (MR/MR2/Trucker) to w zasadzie tylko pierwszy Maluch Racer jest okrutnie gniotowaty. MR2 i Trucker to takie "mocno średnie" gierki jak na ogólny standard, choć jak na tanie gry z kiosku to są okej. Da się w nie pograć i przejść bez większych problemów. Jeśli nie mamy dużych wymagań to te proste ścigałki też mogą kogoś bawić :D

A co do "budżetowych" wydań, to do dzisiaj z uśmiechem na pysku wspominam lata szczenięce, gdy kupowało się w lokalnym Empiku gry wydawane właśnie najpierw w Nowej Extra Klasyce, a później Extra Klasyce gier komputerowych NeXt. Potem weszło jeszcze trochę okrojone XK Next i XK Gold, ale to już końcówka moich czasów kupowania tychże gier. Ja zaczynałem od wspomnianej wyżej NEK, choć wiem, że wcześniej była jeszcze po prostu Extra Klasyka, z której z resztą mam kilka gier w zbiorze :)

Kurde kiedyś to byli czasy, 20zł i człowiek godzinę stał w Empiku i nie mógł się zdecydować co kupić :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2020, 11:27:16 wysłana przez Quake96 »

Offline mattek

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 5
  • Mistrz masarski!
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
  • PSN ID: Toonsil
Odpowiedź #318 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:04:47
A teraz nie wiesz na jakie klucze spożytkować dwadzieścia ziko podczas promocji :D

Offline mariusz391

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 11
Odpowiedź #319 dnia: Wrzesień 21, 2020, 12:42:38
Widzę że przede wszystkim szukałeś starych gier wyścigowych. Jakbyś jeszcze jakieś potrzebował tego typu to akurat ja chętnie bym się pozbył za jakąś symboliczną opłatę moich PC-towych gierek, bo mi miejsce na półce zajmują :P

Offline alf

• Strefowy Maniak
    • Reputacja: 30
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
  • PSN ID: Sir_Donaldez
Odpowiedź #320 dnia: Wrzesień 21, 2020, 15:19:28
Quake, ciesze sie ze jestes znowu z nami  8)

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
  • SCEE™
Odpowiedź #321 dnia: Wrzesień 27, 2020, 15:58:56
Powoli, powooooli zaczynam wracać na forum :D

Spostrzegawczy z pewnością zauważą, że kącik growy zaczął łączyć ze sobą moją drugą pasję. I to poniekąd było powodem tej rewolucji. Ot, zaczynało mi się zbierać coraz więcej gratów związanych nie tylko z grami i musiałem zacząć gdzieś to mieścić. Zupełnym fartem trafił się ten wielki regał, który spowodował takie zmiany i symbiozę dwóch zainteresowań :)

Offline Bodzio

• Administrator
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 77
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
Odpowiedź #322 dnia: Wrzesień 27, 2020, 17:48:31
Po wejściu do takiego pokoju od razu widać jakie pasje ma właściciel. Fajnie wyglądają zwłaszcza te "maluszki". ;)

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
  • SCEE™
Odpowiedź #323 dnia: Wrzesień 27, 2020, 18:49:11
Te modeliki to takie moje nowe zbieractwo. Wcześniej jakoś mnie tak nie kręciły, aż w końcu coś mnie tknęło i razem z literaturą postanowiłem też zbierać różne modele. Do tej pory trzymałem to w oryginalnych opakowaniach, ale podczas urządzania stwierdziłem, że taka aranżacja będzie o wiele efektowniejsza. Cieszę się, że się podoba :)

Offline alf

• Strefowy Maniak
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #324 dnia: Wrzesień 27, 2020, 20:48:22
Quake nie wiedziałem, że jesteś fanem Kaczora Donalda  :o witaj w klubie - ja też czytam Giganty !  O:-)

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
  • SCEE™
Odpowiedź #325 dnia: Wrzesień 27, 2020, 21:54:12
Od razu tam fanem :P Lubiłem za dzieciaka Kaczora Donalda, do tego miałem wtedy bodaj kilkanaście Gigantów z drugiej ręki, które z resztą znałem na pamięć i czytałem wielokrotnie. Czasem w człowieku budzi się sentyment to i kupi sobie w Empiku dla frajdy. Szczególnie że dwupaki kosztują bodaj 16,99zł.

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #326 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:06:55
Tak widziałem w empiku te dwupaki. Ja też byłem fanem za dzieciaka i ani jednego komiksu nie wyrzuciłem - wciąż kitram je w szafie. A aktualnie kupuje sobie od czasu do czasu jak przelotem jestem w sklepie z gazetami i mnie ten komiks zachęci okładką. Polecam nowego mamuta - jest chyba jakiś halloweenowy bo już widziałem go u siebie w sklepie. Chyba go kupie  O0

Offline animare

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 9
Odpowiedź #327 dnia: Wrzesień 27, 2020, 22:37:43
Widzieliście kiedyś ten tomik specjalny 1/2000? Pamiętam jak szybko nakład poszedł ze sklepu, żałowałem że nie zdążyłem kupić, potem kumpel który zbierał wybiórczo giganty odsprzedał mi go za 10zł. Nie wiedziałem że teraz jest tyle warty... https://allegrolokalnie.pl/oferta/obserwuj-sknerus-kaczor-donald-wyd-spec-1-2000

Nie mam pojęcia co teraz reprezentują giganty ale kiedyś czytało się często i zawartość była konkretna, kaczora donalda miałem masę numerów w latach 99-2003, i w cale nie dla gadżetów które dodawali  :). Czym się różni mamut od giganta?

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #328 dnia: Wrzesień 27, 2020, 23:11:37
Mamut ma 512 stron, tak samo jak megagiga. Te serie ukazują się chyba co 3 miesiące. Są w nich kompilacje tematyczne - np. jak na okładce jest motyw wakacji to większość komiksów w środku jest o wakacjach i podróżach. Zdarza się, że odnajdziesz w nich komiksy które już kiedyś były w zwykłych gigantach.

Ten SKNERUS nr 1/2000 to była seria komiksów Dona Rosy. Mam 2 dokładnie takie jak przedstawiłeś ale nie wiem czy są tyle warte bo był reprint kilka lat później i to chyba nawet lepiej wydany (nie wiem czy nie w twardej oprawie).

O znalazlem ten reprint: https://allegro.pl/oferta/komiksy-z-kaczogrodu-zycie-i-czasy-sknerusa-9122824016
Cena niestety zaporowa dość.

Widze ze az 3 tomy tego były:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/komiksy-z-kaczogrodu-zycie-i-czasy-sknerusa

Giganty trzymają dobry poziom, wciąż czyta się je świetnie jak 20 lat temu.
Z kolei Kaczor Donald niestety upada. Jest miesięcznikiem, komiksy są denne i nudne - całość sprowadza się do tej zabawki którą tam dodają. Często są aż 2 zabawki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2020, 23:15:53 wysłana przez alf »

Offline animare

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 9
Odpowiedź #329 dnia: Wrzesień 27, 2020, 23:37:27
Dzięki za info, może zapoluje jak będę przy okazji w empiku, zobaczymy jak to wygląda aktualnie ale jeśli wychodzą kompilacje tematyczne to wersja halloweenowa może być zacna. Donald już od nastu lat nie trzyma poziomu, z roku na rok chyba  coraz mniej stron i wartości w zawartości  :-X.