[Hoipolloi] PS1 Update [02.06.2024]

Zaczęty przez Hoipolloi, Listopad 26, 2017, 21:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hoipolloi

Mały update tego co się udało uzbierać przez te parę lat. PS2 wrzucę jak uzbieram ostatnie 23 gry, których szukam. Joł

PlayStation 1
Przepraszamy, ale nie możesz zobaczyć ukrytej zawartości. Musisz się zalogować, aby zobaczyć tę zawartość.
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

gumislav

Piękne zbiory PS2!  :) U mnie "tylko" coś koło 130 tytułów. Parę poszło ostatnio na sell, w tym SotC, który mi się absolutnie nie spodobał. Ale tobie gratuluję, że masz ten tytuł i ICO, a także wszystkie części "kanonicznych" dzieł PS2 jak GoW, Jak, Ratchet & Clank, Sly i wiele innych. Zazdro Shadow of Memories - od dawna szukam tej gierki w dobrych pieniążkach, ponieważ w zbieractwie na PS mam dwa kryteria: dobre gry oraz gry z okresu premiery konsoli i krótko po. Wiem, że z PS2 łatwo przecholować, bo gry są dobrze dostępne i stosunkowo tanie. Jest masa okazji o ile się wyczeka. Ja na szczęście się w porę "opamiętałem" ;)

Czy masz już Twisted Metal: Black, bo nie mogę wypatrzyć? Mam na zbyciu ładny kompleciek 3xA jakby co (i nie jest to ta shitowa wersja online).
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Manifesto

Co Wy tak z tą "ilością"? Przecież nie ilość się liczy, a jakość, a przynajmniej ja tak uważam. Bardzo fajna kolekcja, cieszę się, że znalazło się miejsce dla gier jRPG, jak Shadow Hearts czy Grandia II. Do tego Project Zero (dzisiaj nie tak łatwo kupić te gry w rozsądnych cenach) i inne horrory.

Janusz

Ilość nie ilość, kolekcja robi super wrażenie! Łyknąłbym całą i to ze smakiem. Widzę zbierasz chyba seriami, sam tak swego czasu rozbudowywałem kolekcję na PSX. Wszystko w premierze i bez przypadkowych chyba tytułów. Ciekawi mnie co skrywają te pudełka bez okładek?

Przy okazji fajnie, że do nas wpadłeś. Polecam przejrzeć dział strefowiczów i napisać coś więcej o sobie tutaj http://strefapsx.pl/forum/dzial-strefowiczow/przedstaw-sie/435/  Dział PS2 na forum czeka na zastrzyk nowej energii. ;)

Hoipolloi

Cytat: Bodzio w Listopad 26, 2017, 22:55
Ilość nie ilość, kolekcja robi super wrażenie! Łyknąłbym całą i to ze smakiem. Widzę zbierasz chyba seriami, sam tak swego czasu rozbudowywałem kolekcję na PSX. Wszystko w premierze i bez przypadkowych chyba tytułów. Ciekawi mnie co skrywają te pudełka bez okładek?

Przy okazji fajnie, że do nas wpadłeś. Polecam przejrzeć dział strefowiczów i napisać coś więcej o sobie tutaj http://strefapsx.pl/forum/dzial-strefowiczow/przedstaw-sie/435/  Dział PS2 na forum czeka na zastrzyk nowej energii. ;)

Co do czarnych pudełek bez okładek są to niestety puste opakowania, które mi przypominają że coś jeszcze brakuje, by daną serię zakończyć u siebie. Niektórych tytułów długo jeszcze będę szukał z racji ceny i dostępności. No ale nic, może jakaś trafiejka się znajdzie :)

Cytat: Manifesto w Listopad 26, 2017, 22:37
Co Wy tak z tą "ilością"? Przecież nie ilość się liczy, a jakość, a przynajmniej ja tak uważam. Bardzo fajna kolekcja, cieszę się, że znalazło się miejsce dla gier jRPG, jak Shadow Hearts czy Grandia II. Do tego Project Zero (dzisiaj nie tak łatwo kupić te gry w rozsądnych cenach) i inne horrory.

Oj tak, takie gry to po prostu must have w kolekcji. RPGami zaraziłem się przy szaraku (FF IX / FF VII) i to jest jeden z moich ulubionych gatunków, obok platformówek, skradanek, itp. :)

Cytat: gumislav w Listopad 26, 2017, 21:46
Piękne zbiory PS2!  :) U mnie "tylko" coś koło 130 tytułów. Parę poszło ostatnio na sell, w tym SotC, który mi się absolutnie nie spodobał. Ale tobie gratuluję, że masz ten tytuł i ICO, a także wszystkie części "kanonicznych" dzieł PS2 jak GoW, Jak, Ratchet & Clank, Sly i wiele innych. Zazdro Shadow of Memories - od dawna szukam tej gierki w dobrych pieniążkach, ponieważ w zbieractwie na PS mam dwa kryteria: dobre gry oraz gry z okresu premiery konsoli i krótko po. Wiem, że z PS2 łatwo przecholować, bo gry są dobrze dostępne i stosunkowo tanie. Jest masa okazji o ile się wyczeka. Ja na szczęście się w porę "opamiętałem" ;)

Czy masz już Twisted Metal: Black, bo nie mogę wypatrzyć? Mam na zbyciu ładny kompleciek 3xA jakby co (i nie jest to ta shitowa wersja online).

Szczerze Twisted Metal kojarze, ale nigdy nie grałem. U siebie na liście tego akurat nie mam.
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

SALADYN

Cytat: Manifesto w Listopad 26, 2017, 22:37
Co Wy tak z tą "ilością"? Przecież nie ilość się liczy, a jakość, a przynajmniej ja tak uważam.

Patrząc na tytuły w kolekcji to widać że u kolegi jakość idzie w parze z ilością. Niewiele w tym zbiorze jest gier które by mnie nie zainteresowały.

hankie

Wow! Ilość i wydaje mi się stan (dobry!) tytułów przykuwa oko. Jaki klucz w kolekcjonowaniu obierałeś? Z góry zbierałeś serie, czy uzupełniałeś potem sentymentalną kolekcję? A jaki sprzęt posiadasz? :)

Namingway

Konkretna kolekcja! I z tego co widać wszystko w super stanie, masa świetnych tytułów. Tylko pozazdrościć ;)

P.S. Piękne te wydanie God of War :)

Manifesto

Cytat: SALADYN w Listopad 27, 2017, 10:40

Patrząc na tytuły w kolekcji to widać że u kolegi jakość idzie w parze z ilością. Niewiele w tym zbiorze jest gier które by mnie nie zainteresowały.

Nie twierdzę, że tak nie jest, chodziło mi o to co napisał Gumislav (że ma "tylko" 160 tytułów), nie żebym się czepiał, ale dla mnie ważniejsze jest to co jest w danej kolekcji, a nie ile gier ona liczy. Sama ilość nic nie znaczy.

Bardzo fajnie prezentuje się tutaj kolekcja horrorów, brakuje tylko Project Zero III i SH :SM do pełni szczęścia ;)

Hoipolloi

Cytat: SALADYN w Listopad 27, 2017, 10:40
Cytat: Manifesto w Listopad 26, 2017, 22:37
Co Wy tak z tą "ilością"? Przecież nie ilość się liczy, a jakość, a przynajmniej ja tak uważam.

Patrząc na tytuły w kolekcji to widać że u kolegi jakość idzie w parze z ilością. Niewiele w tym zbiorze jest gier które by mnie nie zainteresowały.

Staram się zbierać takie tytuły, które mnie interesują. Wiadomo, że na aukcjach często można kupić jakieś 'chłamy' za 3zł i upychać na półki, ale po co? Może jak kiedyś uzbieram to co chce mieć, to się głęboko zastanowię czy nie powiększyć kolekcji o jakieś 'cheese' tytuły :)

Cytat: hankie w Listopad 27, 2017, 10:51
Wow! Ilość i wydaje mi się stan (dobry!) tytułów przykuwa oko. Jaki klucz w kolekcjonowaniu obierałeś? Z góry zbierałeś serie, czy uzupełniałeś potem sentymentalną kolekcję? A jaki sprzęt posiadasz? :)

Ogólnie myślę, że na tyle tytułów co mam obecnie, to tak 90% jest w stanie bdb, 5% db i 5% średnim. Ciężko mieć wszystko w stanie idealnym. Ja też patrzę pod kątem tego czy gra działa płynnie i się nie zacina w trakcie. Jak ma jakieś rysy widoczne, a nie przeszkadza to w graniu, to mi to szczerze lotto :P Czym się sugerowałem? Wikipedią :D Obadałem listę tytułów jakie wyszły w wersji PAL, skleiłem z tego to co chce mieć u siebie i tak zbieram okazyjnie jak mi się coś nadarzy. Zdarzyło mi się kupić parę pełnych serii, ale większość tych lepszych tytułów zbierałem pojedynczo, aż w końcu udało się zebrać wszystko. Jeszcze długa droga przede mną ale zawsze w miesiącu coś mi dochodzi z mojej listy, więc jakiś progres jest :)

Cytat: Namingway w Listopad 27, 2017, 12:01
Konkretna kolekcja! I z tego co widać wszystko w super stanie, masa świetnych tytułów. Tylko pozazdrościć ;)

P.S. Piękne te wydanie God of War :)

Na to wydanie polowałem na allegro ale nigdzie go nie widziałem, a udało mi się je w końcu zdobyć na ebayu za 45zł z wysyłką, gdzie wysyłka kosztowała dychę. Także jestem zadowolony zwłaszcza z bonus disc gdzie jest making of :) Pomimo tego, że już GoW 2 miałem u siebie, taki kartonowy box zawsze cieszy.

Cytat: Manifesto w Listopad 27, 2017, 13:01
Cytat: SALADYN w Listopad 27, 2017, 10:40

Patrząc na tytuły w kolekcji to widać że u kolegi jakość idzie w parze z ilością. Niewiele w tym zbiorze jest gier które by mnie nie zainteresowały.

Nie twierdzę, że tak nie jest, chodziło mi o to co napisał Gumislav (że ma "tylko" 160 tytułów), nie żebym się czepiał, ale dla mnie ważniejsze jest to co jest w danej kolekcji, a nie ile gier ona liczy. Sama ilość nic nie znaczy.

Bardzo fajnie prezentuje się tutaj kolekcja horrorów, brakuje tylko Project Zero III i SH :SM do pełni szczęścia ;)

Dokładnie, ilość się nie liczy a jakość. No chyba, że ktoś chce zebrać całą kolekcję to nie mam obiekcji :P Z horrorów, właśnie mi brakuje Resident Survivor 2, Dead Aim (udało mi się kiedyś kupić za 40zł na ebayu z wysyłką, ale nie dotarła - zwrot dostałem), Silent Hill Collection, Shattered Memories, Origins, Fatal Frame 3, no jest tego sporo, a niestety na aukcjach słono one kosztują, także liczę na trafienie jakiejś okazji kupna.
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

VectroV

Piękna, starannie wyselekcjonowana kolekcja. Takie wrażenie robi na mnie że się napatrzeć nie mogę, serio! Nic tylko życzyć powiększania kolekcji...i większego regału na nie ;D
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

Sergio

Czasami ilość, czasami jakość, a tutaj wszystko, świetna kolekcja

Hoipolloi

Cytat: VectroV w Listopad 27, 2017, 20:02
Piękna, starannie wyselekcjonowana kolekcja. Takie wrażenie robi na mnie że się napatrzeć nie mogę, serio! Nic tylko życzyć powiększania kolekcji...i większego regału na nie ;D
Z tym powiększaniem kolekcji to staram się każdorazowo coś w miesiącu kupić by ją poszerzyć i tym samym zmniejszyć liczbę brakujących tytułów. Co do regału, to na pewno będzie on większy jak już mnie będzie stać na zakup własnego mieszkania, wtedy sobie stworze 'pokój gracza' taki jaki bym sobie widział u siebie:)

Cytat: Sergio w Listopad 30, 2017, 03:02
Czasami ilość, czasami jakość, a tutaj wszystko, świetna kolekcja
Dzięki. Staram się zbierać wybrane tytuły jakie mam na swojej liście must have. Jeszcze ok. 200 tytułów i mam wszystko co bym chciał mieć na tą konsolę :) wish me luck :)
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

Janusz

Gry grami, a jak ze sprzętem stoisz? Też zbierasz?

Hoipolloi

Jeżeli chodzi o sprzęt to na tą chwile posiadam nowo-zakupionego PSXa i PS2, na które w głównej mierze opieram swoją kolekcję. Może kiedyś jeszcze zaopatrzę się w Dreamcasta, Gamecuba i Gameboy'a starego ale to dalekie plany jak na razie dla mnie.


Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b