[gumislav] moje gry i konsole

Zaczęty przez gumislav, Listopad 25, 2014, 10:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

gumislav

Oto i moja kolekcja :) Historia zbiorów pod zdjęciami gier.

Sprzęt (góra od lewej):

Konsola SCPH-5502 PAL (chip)
Konsola SCPH-7502 PAL
Konsola SCPH-9002 PAL
dwa kable sygnałowe i dwa zasilające (w planach pozyskanie jeszcze jednego kompletu)
Pady SCPH-1200 (Mitsumi i Hori)
Pad Logic 3 Master 32 (wtyczka na PSX i Sega Saturn)
Pad SCPH 110 (Alps) - przycisk L1 nie działa
Karty pamięci (dwie podróbki i jedna oryginalna SONY)
"FrankenPad" (hybryda powstała z połączenia dwóch padów ...historia niżej)
Zepsuty laser (po kalibracji odpalił kilka razy i koniec, na tackę naklejony duck-tape z powodu wielu pęknięć)
Przejściówka na SCART
Chip (chyba MultiMode 3.0)

http://zapodaj.net/d13c9287f9bf6.jpg.html

Gry:

http://zapodaj.net/95670f60470c1.jpg.html

http://zapodaj.net/f388a85153017.jpg.html

Historia zbiorów:

Zaczęła się ona około 3 miesiące temu (może później), kiedy to przypadkiem wyhaczyłem w antykwariacie konsolę SCPH-7502 PAL z padem SCPH-1080 Mitsumi i kompletem kabli. W gratisie dostałem samą płytę Sports Superbike 2 i pirata Driver 2. Całość kosztowała 30 zł. Gry wytargowałem celem sprawdzenia konsoli i tego czy ma chip. Sprzęt był strasznie brudny i śmierdział zatęchłym dymem tytoniowym. Po podłączeniu całości gry nie wczytywały się. Pad również nie działał, bo po odpaleniu konsoli bez płyty nie dało się korzystać z menu. Zauważyłem, że uziemienie na wtyczce kontrolera jest całkiem zardzewiałe, a ponadto kabel był przetarty (izolacja i jeden przewodzik). Pomyślałem, że pada dokupię, ale warto byłoby uratować konsolę. Rozebrałem sprzęt. Profilaktycznie wywaliłem chip. Nic to nie dało. Rozebrałem konsolę ponownie jeszcze kilka razy, za każdym razem kombinując coś z laserem (prawie że rozłożyłem go na części pierwsze i wszystko przeczyściłem) i też nic nie pomogło. Następnego dnia poszperałem w Internecie i przeczytałem o kalibracji lasera. Wykonałem ją na czuja i laser zaczął działać jak marzenie. Tak dla testów uruchomiłem na nim Sports Superbike kilka razy, aż w końcu laser dosłownie zamilkł i konsola przestała go chyba widzieć.

Stwierdziłem, że kupię inną konsolę albo laser, bo się napaliłem. Przy okazji złapałem kontakt do człowieka, który miał mieć do sprzedania kilka gier (same płyty) po 5 zł. Facet ten sprzedał mi jeszcze konsolę SCPH-9002 z okablowaniem, padem cyfrowym Manta i nieoryginalną kartą pamięci (stan wizualny całości dobry, techniczny super). Powrót do przeszłości okazał się bardzo przyjemny, więc stwierdziłem, że muszę mieć na wszelki wypadek trzy sprawne komplety sprzętu (konsola, pad memorka) bo to przecież podstawa, a nie wiadomo jakie będą jego ceny w przyszłości. Tak też kupiłem jeszcze Dual Shocka i jeszcze jedną nieoryginalną kartę pamięci. W końcu (wczoraj) zdobyłem jeszcze konsolę SCPH-5502 z oryginalną memorką SONY i padem Logic 3. Konsola była w stanie tragicznym. Przywróciłem ją jednak do odpowiedniego wyglądu. Każdy sprzęt, który nabywał całkowicie rozkładam i myję gąbką z płynem wszystko co tylko możliwe. Dzięki temu moje konsole i pady wyglądają nienagannie - są czyściutkie i pachnące :)
W międzyczasie postanowiłem przełożyć pada Manty z paskudnej, zniszczonej i pożółkłej obudowy do
obudowy po popsutym cyfrowym Mitsumi. Okazało się, że wszystko elegancko się mieści... poza płytkami z przyciskami L i R, a więc odciąłem je od płytki Manty i dokleiłem te z Mitsumi (dosłownie, kleiłem ze sobą kabelki na duck-tape, bo nie mam żadnych umiejętności elektronicznych - po godzinie męczarni udało się i pad działał włącznie z doklejonymi przyciskami). Nazwałem ten kontroler FrankenPad ;D Katowałem go na Demo One oraz w Ridge Racer Turbo/Revolution. Niestety bez ostrzeżenia i widocznych powodów przestał on w końcu działać :(

Jeśli chodzi o gry i sprzęt to nie mam na razie zapędów kolekcjonerskich, a to nie dlatego, że nie chcę (bardzo chcę), ale bo nie mam kasy. Dla mnie jednak najważniejsze są wspomnienia i klimat, dlatego w starej konsoli musi kręcić się stara oryginalna płytka i najlepiej, żeby to wszystko śmigało z oryginalnym padem :)

To na tyle. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Jeśli ktoś chce, to serdecznie zapraszam do przeczytania mojej historii gracza w dziale, w którym się przedstawiamy.
Na końcu chciałem podziękować Bodziowi za stworzenie tak fajnego miejsca w necie, w którym starzy sentymentaliści i maniacy PSX mogę dzielić się swoją pasją  ;)
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Manifesto

Fajnie, że kolejny PSXowy maniak dołączył do naszego grona. Jeśli chodzi o kolekcję - nie masz tego wiele, ale ważne, że starasz się zdobywać legalne wersje gier. Niestety kolekcjonowanie tytułów na PSX to czasem spory wydatek (sam czasem mam wyrzuty sumienia gdy kupuję jakiegoś RPG w NTSC za ponad 200 zł). Życzę powodzenia w rozwijaniu swej pasji :)

Janusz

#2
No i kolejna osoba na pokładzie z kolekcją. Może nie jest za duża, ale od czegoś trzeba zacząć. Równie dobrze mogłeś wypalić 1000 płyt z neta, jak pewnie większość, a tu proszę, pomału i do przodu. Zobaczymy w co się to potem przerodzi bo z tym różnie bywa. Co do cen gier, to nie jest źle, owszem czasem to spory wydatek ale głównie za naprawdę procent tytułów z całej puli. Jeszcze jak ktoś potrzebuje gry głównie do grania, to według mnie PSX jest wręcz idealną do tego platformą, razem z np. PSP bo jest masa tytułów, w naprawdę niskiej cenie. Jakbyś był ciekaw to tu zebraliśmy część z nich. http://strefapsx.pl/forum/index.php?topic=60.0  Ale wiadomo każdy patrzy przez pryzmat swoich wspomnień, więc pewnie i tak jest z doborem tytułów u Ciebie.

Manifesto

Bodzio - to zależy kto co kolekcjonuje. W przypadku gier RPG to nie żaden procent, ale niestety większość gier jest cholernie drogich.

Janusz

Ano w przypadku RPG masz rację, chodziło mi o zbieranie wszystkich gier, bez względu na gatunek. W sumie mało jest osób, które skupiają się tylko na jednym, konkretnym typie gier.

gumislav

#5
Od mojej rejestracji na forum Strefy minęły zaledwie dwa miesiące, a od ponownego nawiązania przyjaźni z szarakiem bodajże cztery. Plany na powiększanie zasobów sprzętu i gier zmieniały się w tym czasie z tygodnia na tydzień. Zaczynałem od jednej konsoli i paru płytek, które miały jedynie pozwolić mi na przypomnienie sobie klimatów dzieciństwa. W końcu zakupiłem jeszcze kilka gier, samych płyt CD i w końcu stwierdziłem, że na wszelki wypadek zaopatrzę się w jeszcze jedną konsolę. Dziś mam ich cztery, kilka padów i kart pamięci. Przede wszystkim zdecydowałem się w końcu co do swoich planów kolekcjonerskich. Od teraz mam zamiar zbierać gry kompletne, choć nie wykluczam z nich platynek i reedycji. Wszystko wyłącznie w PAL. Przede wszystkim pragnę nabywać produkcje z początków PlayStation w Europie oraz gry najlepiej oceniane przez prasę. Nie wykluczam też łapania okazji cenowych bez względu na tytuły, w tym samych płytek jeśli pojawi się opcja na dobre produkcje za grosze.

Poniżej moje zbiory. Żadne z pudełek nie ma połamanych zawiasów, jedynie pojawiają się pęknięcia. Wszytko jest kompletne ale: Rayman ma płytkę premierową choć wszystko jest z platynki, a do Dino Crisis musiałem dokupić instrukcję i trafiłem tylko na hiszpańską choć mam wersję angielską.

Dumą moich skromnych zbiorów są Alundra 2 i Fear Effect - oba komplety w stanie bdb.







Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Don

No to poszedl Dino Crisis w dobre rece:)

Janusz

I wszystko idzie do przodu :) Po kompletach, zrezygnujesz z wersji platynowych, potem zaczniesz polować na kolejne modele PSX, kupisz swojego pierwszego Net Yaroze, 10 millionowy model i tak się będzie to kręcić :) Czego Ci życzę :)

gumislav

#8
W ramach dotychczasowego podsumowania prezentuję moją szarakową półeczkę, znajdującą się centralnie nad TV.
Oczywiście sprzętu jest więcej. Pochowane po kątach są jeszcze 4 konsole z kablami, 4 pady, 8 kart pamięci oraz zamienne obudowy, lasery i zasilacze.

Z gier widocznych poniżej większość to komplety. Wyjątki to:
- Rayman, gdzie płyta jest z wersji premierowej,
- NASCAR '98 bez intrukcji
- Xevious 3D/G+ gdzie przednia okładka to zamiennik wydrukowany z internetu i w środku siedzi druga płyta z grą Kurushi
Same płyty to: Demo One, Die Hard Trilogy, Porsche Challange, Time Crisis, Ridge Racer Revolution, Gex 3D, Sports Superbike 2, In Cold Blood oraz 40 Winks
Wersje NTSC-J to: Winning Eleven i Virtual Pachi-Slot (są to prezenty od nwc, któremu bardzo dziękuję).


Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Schizo

RR Type 4 <3 Bardzo fajna ta gra była :)

Incredible crisis - JOP, JOP, JOP!

Fajnie to wygląda na tej półeczce, widzę, że kolekcja się powiększa :)
Mój kanał na Twitch: https://twitch.tv/lubiestaregry

gumislav

A teraz coś z zupełnie innej beczki...
Wywołany do tablicy przez Wawrzino prezentuję NESa wraz z kilkoma grami. Całość należy do mojej żony Magdaleny. Ma go już blisko 20 lat i ani myśli, żeby kiedykolwiek się go pozbyć.
Maszyna oczywiście na chodzie.















































Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Janusz

Piękny okaz i jeszcze te gry w boxach. Nie wiedziałem, że takie skarby macie w domku ;)

Wawrzino

Konkret ;)
Dobrze, że żonę masz po właściwej stronie mocy.

gumislav

Jako, że moje szaleństwo zakupowe związane ze sprzętem i grami już się zakończyło, pragnę w niniejszym poście podsumować to, co udało mi się zebrać w rok od momentu zakupu pierwszej popsutej konsoli ze sklepu ze starociami  :) Trochę gier i sprzętu przewinęło się przez moje ręce, z czego część sprzedałem, wymieniłem lub oddałem komuś w prezencie.

Jeśli chodzi o sprzęt, to posiadam obecnie:

- 3 x SCPH 9002 (w tym jedno przerobione)
- SCPH 7502
- SCPH 5552
- SCPH 5502 (w czarnej transparentnej obudowie)

- 3 x Sony Dual Shock (w tym jeden czarny, wszystkie w stanie bdb)

- 3 oryginalne i kilka nieoryginalnych kart pamięci

- sporo kabli, w tym jeden RGB

- sporo zapasowych części, w tym napędy, porty padów, zasilacze itd.

W kwestii gier sprawa wygląda następująco:

- kompletne wydania premierowe (Alundra 2 wymaga regeneracji):







- kompletne wydania platynowe:



- kompletne reedycje:



- gry niekompletne (w Xevious brakuje przedniej okładki, a w reszcie instrukcji)



O zaprzestaniu dalszego zbierania zdecydowały dwie kwestie. Pierwsza to ceny gier, które wzrosły przez rok do nierozsądnego w mojej ocenie poziomu i zdecydowanie rozmijającego się z moimi możliwościami finansowymi.
Drugi, to zakup Nintendo 64 i plany zbudowania niewielkich zbiorów sprzętu i gier na tę konsolę.
Oczywiście nadal polować będę na okazje  :)

Poniżej lista gier, które chciałbym jeszcze kiedyś zakupić:

Ace Combat 3: Electrosphere
Ape Escape
Crash Bandicoot 3: Warped
Crash Team Racing
Croc
Dino Crisis
Final Fantasy IX
Gex 3: Deep Cover Gecko
Need for Speed (część pierwsza)
Need for Speed 4: Road Challenge
Rayman 2: The Great Escape
Resident Evil 3: Nemesis
Resident Evil Survivor
Rollcage Stage 2
S.C.A.R.S.
Silent Hill
Speed Freaks
Spyro the Dragon 3: Year of the Dragon
Vigilante 8
WipeOut 3

Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Hycuś

Croca spokojnie znajdziesz w dobrej cenie. Szukasz pełnych edycji czy chcesz grać w te gry? Bo ewntualnie mógłbym mieć Ape Escape, ale to już byśmy musieli się dogadać na priw :)