N64 Ultra HDMi vs. RGB Mod

Zaczęty przez Yuki, Listopad 30, 2017, 13:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yuki

Która modyfikacja Nintendo 64 według was jest lepsza w kwestii jakości obrazu, RGB Mod na CRT czy Ultra HDMI na LCD i dlaczego ?

alf

#1
Płyta główna Nintendo 64 w Europie nigdy nie widziała RGB, wiec mod to dorabianie go tam na siłę.
Z tego co widzę na porównaniu:

Różnica jest, ale niewielka. W minucie 2:01 spójrz na ścianę z tyłu - jest tam napis "Alex" czy jakoś tak. Na RGB jest on bardzo wyraźny. Na composite już nie.
Poza tym ładnie wygląda kolor biały na RGB (widać to jak wlatuje statek w Star Fox 64).
Może to że ten napis wygląda lepiej na RGB również wynika z faktu, że jest on biały.

Jak dla mnie to naprawde takie szczegóły i sens RGB moda jest nikły. To oczywiscie moje subiektywne zdanie.

Co do Ultra HDMI to wyglada na fajną opcję dla ludzi którzy grają na telewizorach LCD, gdzie Nintendo 64 wyglada przeokropnie. Ten mod podbija rozdzielczosc do 1080p, ale nie za bardzo rozumiem czym to sie rozni od zwyklego up-scalera, który również podbija rozdzielczość.

hankie

Hmmm, nie miałem osobiście do czynienia (naocznie) ale jakbym miał wybrać to oglądając materiały bardziej podoba mi się - i przydałby mi się Ultra HDMI.
Dlaczego? Głównie, że z chęcią dałbym sobie pograć na LCD nie wymiotując jak to jest w przypadku n64. Nie mam profi wyświetlacza kineskopowego, więc do zwyklego CRTka w 21 calach styka mi standard. Ale moja konsola to PAL, więc o mod n64 nawet jak za 10pln, nie wchodzi u mnie w grę.

psmaniac

CytatPłyta główna Nintendo 64 w Europie nigdy nie widziała RGB, wiec mod to dorabianie go tam na siłę.

Francuskie płyty główne maja ukryta opcje rgb,bo takie mieli kiedyś plany.Wystarczy kilka smd i śmiga  pięknie w rgb.Ja takową kupiłem już kilka miesięcy temu i obraz  naprawdę cudny.
Te konsole cały czas są w obiegu i można zakupić golca w spoko cenie.

https://www.ebay.de/itm/Console-Nintendo-64-N64-PAL-RGB-Officiel-CMS-NUS-001-FRA-THE-REAL-DEAL/331876625502?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

+1 dla psmaniac za zburzenie mojej wprowadzającej w błąd tezy

Yuki

Cytat: psmaniac w Listopad 30, 2017, 14:37
CytatPłyta główna Nintendo 64 w Europie nigdy nie widziała RGB, wiec mod to dorabianie go tam na siłę.

Francuskie płyty główne maja ukryta opcje rgb,bo takie mieli kiedyś plany.Wystarczy kilka smd i śmiga  pięknie w rgb.Ja takową kupiłem już kilka miesięcy temu i obraz  naprawdę cudny.
Te konsole cały czas są w obiegu i można zakupić golca w spoko cenie.

https://www.ebay.de/itm/Console-Nintendo-64-N64-PAL-RGB-Officiel-CMS-NUS-001-FRA-THE-REAL-DEAL/331876625502?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

A powiedz mi jak wyglada kwestia odpalania na takim francuzie po RGB mod gier NTSC/USA z Everdrive...bede mial pelne 60hz, czy bedzie je odpalalo w 50hz ?

Odpowiedz na to pozwoli zdecydowac, czy szukac modelu z modem w PAL Francuskiego, czy musi to byc zmodowana konsola NTSC.

psmaniac

#6
Ja miałem zamiennik Everdriva ED64 i była możliwość wyboru między 50 a 60hz i opcja auto.Grałem na auto w Indiana Jones i Nightmare Creatures w Ntsc i śmigało to dobrze.Myślę że w linku niżej  będą wiedzieli co nieco.W końcu forum dedykowane do Everdriva.

https://krikzz.com/forum/index.php?board=4.0

Modowałem kiedyś japońskie n64.Mam w piwnicy 2 sztuki .Wieczorem lookne czy sa przerobione pod rgb.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Namingway

Hej a widzieliście ten filmik?

https://youtu.be/bmVE-S8L774

Od 7:40 Phonedork mówi dużo ciekawych rzeczy o N64. Może to coś pomoże?

Yuki

#8
Cytat: psmaniac w Listopad 30, 2017, 15:26
Modowałem kiedyś japońskie n64.Mam w piwnicy 2 sztuki .Wieczorem lookne czy sa przerobione pod rgb.

Ano jak masz japonczyki z dobrze zrobionym RGB Mod, to chetnie przygarnąłbym golasa (a nawet oba na zapas jak cos padnie) bez zasilacza kabli padow i niczego, bo tych mam kilka sztuk. Moze na wymiane sie u mnie cos znajdzie :)