Wsteczna kompatybilność w Xbox One

Zaczęty przez Desdinova, Październik 23, 2017, 19:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Desdinova

Panowie pozwolicie odgrzebię trochę temat ;)
Zapewne już słyszeliście że na ostatnich targach E3 Microsoft pochwalił się iż Xbox One uzyska wsteczną kompatybilność z Xbox Classic. Wtedy padła tylko nazwa gry Crimson Skies.
Niedawno pojawiły się kolejne przecieki z tytułami gier w które prawdopodobnie będzie można już niedługo pograć.
https://www.digitaltrends.com/gaming/original-xbox-backward-compatibility/
Gry będzie można odpalić z fizycznych nośników, bez konieczności kupowania/ściągania wersji cyfrowej.
Jak myślicie, ceny gier na Xbox Classic pójdą w górę?
Sam jestem kolekcjonerem tej platformy i zastanawiam się czy na szybko nie dokupić kilku tytułów.

hankie

Nie tak szybko ;) Przecież X360 też miał listę gier, który wykorzystywały wsteczną kompatybilność, mam rację? W takim wypadku te gry już by były drogie w cholerę. Co nie zmienia faktu, że choćby ShenMue 2, Panzer Dragoon Orta już nie są najtańsze, nie mówiąc o Xowym Conkerze;)

Janusz

#2
Szacun za możliwość gry z fizycznych nośników. Sony potrafi z czegoś takiego tylko wyciągać kasę. w sumie jest to ciekawa opcja. Jak ktoś nie ma Xboxa, chce ograć kilka klasyków, a nie trawi cyfrowych wersji gier, to może skorzystać z takiej opcji, choć wydaje mi się, dużego wpływu na ceny gier nie będzie to miało.

Desdinova

#3
Cytat: hankie w Październik 23, 2017, 20:45
Nie tak szybko ;) Przecież X360 też miał listę gier, który wykorzystywały wsteczną kompatybilność, mam rację? W takim wypadku te gry już by były drogie w cholerę. Co nie zmienia faktu, że choćby ShenMue 2, Panzer Dragoon Orta już nie są najtańsze, nie mówiąc o Xowym Conkerze;)
Hmm pewnie masz rację. Zastanawiam się tylko czy na wzrost cen nie przełoży się mniejsza dostępność gier na Xa Classic. Chociaż w sumie czy dostępność rzeczywiście jest niższa? Może w Polsce, była to jednak u nas mniej popularna platforma niż PS2.

EDIT:
Właśnie się dowiedziałem :
https://www.dualshockers.com/xbox-backwards-compatibility/
Przekonamy się szybciej niż myślałem  :D

hankie

Cytat: Bodzio w Październik 23, 2017, 22:23
Szacun za możliwość gry z fizycznych nośników. Sony potrafi z czegoś takiego tylko wyciągać kasę. w sumie jest to ciekawa opcja. Jak ktoś nie ma Xboxa, chce ograć kilka klasyków, a nie trafi cyfrowych wersji gier, to może skorzystać z takiej opcji, choć wydaje mi się, dużego wpływu na ceny gier nie będzie to miało.
Tutaj akurat, mimo że szczątkowo - ale to mokry sen posiadaczy PS, niestety - miła funkcja.

alf

Na Xbox One nie ma w co grac (oprócz Forzy) to ratują się starymi grami z pierwszego Xboxa  :D
Nie ma to jak kupic sobie konsole najnowszej generacji po to aby pograc w gry z przed dwóch generacji  ;D

hankie

Dzięki temu w temacie mogą wypowiedzieć się osoby grające na Xbox, X360 i teraz One :D Ale mimo braku logiki o jakiej piszesz i tak przybiłbym małą piątkę Mikromiękkim ;)

Desdinova

Cytat: alf w Październik 24, 2017, 07:44
Na Xbox One nie ma w co grac (oprócz Forzy) to ratują się starymi grami z pierwszego Xboxa
Hmm ja tam nie mam jeszcze PS4 i na brak atrakcji na x one nie narzekam. Dragon Age i Fallouta męczę. Tak tak wiem że to nie exclusive ale nie samymi exami konsola żyje prawda? Idąc twoją logiką każda konsola ze wsteczną kompatybilnością ma problemy. Do PSN dodają gry z PSX tylko żeby ładnie wyglądały? Nie jestem fanboyem żadnej konsoli i chętnie kupię PS dla Horizon lub Uncharted ale jak widzę takie wypowiedzi to mi żyłka skacze...

hankie

Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Cytat: alf w Październik 24, 2017, 07:44
Na Xbox One nie ma w co grac (oprócz Forzy) to ratują się starymi grami z pierwszego Xboxa
Hmm ja tam nie mam jeszcze PS4 i na brak atrakcji na x one nie narzekam. Dragon Age i Fallouta męczę. Tak tak wiem że to nie exclusive ale nie samymi exami konsola żyje prawda? Idąc twoją logiką każda konsola ze wsteczną kompatybilnością ma problemy. Do PSN dodają gry z PSX tylko żeby ładnie wyglądały? Nie jestem fanboyem żadnej konsoli i chętnie kupię PS dla Horizon lub Uncharted ale jak widzę takie wypowiedzi to mi żyłka skacze...

Gdyby właśnie nie exy (+ dawka sentymentu do urządzenia) to na bank grałbym pewnie na PC, zamiast nawet myślenia o konsoli po prostu składałbym/upgradeował kompa - także grał w starsze tytuły. Właśnie to wybór ulubionej serii i specyficzne dla podwórka postaci, tytuły tworzą zaplecze konsolki, prawda? (IMHO)

alf

#9
Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Idąc twoją logiką każda konsola ze wsteczną kompatybilnością ma problemy.

Nie, to akurat sam sobie powiedziales  :)
PS2, NDS, PS3, GBA miały wsteczną kompatybilnosc i nie mialy problemów. Był to po prostu miły dodatek zwiększający bibliotekę gier :)

Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Do PSN dodają gry z PSX tylko żeby ładnie wyglądały? Nie jestem fanboyem żadnej konsoli i chętnie kupię PS dla Horizon lub Uncharted ale jak widzę takie wypowiedzi to mi żyłka skacze...

Na PSN dodają gry z PSX m. in. aby je ponownie sprzedac i zwiekszyc dostepną biblioteke gier.

Nie wiem czemu sie unosisz, przeciez beke sobie krece - kazdy wie ze Xbox One sobie nie za bardzo radzi jezeli chodzi o przyciaganie klientów - brak exów, wiekszosc gier mozna pograc na ps4 lub pc. W sklepach które odwiedzam półka z grami na ps4 jest conajmniej 2x wieksza anizeli ta z xbox one.

Niemniej nie dyskwalifikuje tej konsoli calkowicie przeciez. Moim zdaniem w jakis sposób uderzyłem Cię w czuły punkt i sie zdenerwowałeś (masz Xbox One a ja obraziłem Twoją konsolę  ;D). Niemniej jednak nie chciałem i nie chcę się spierać więc luz ziom i niech Ci żadne żyłki nie strzelają !  ::)

Janusz

Taka jedna konsola od wszystkiego to w sumie nie głupi pomysł, ale sprzedaży to raczej nie nakręca. Niemniej, osobiście Xboxami się najmniej interesuję, raczej ich nigdy nie będę zbierał, a kilka gierek z Xboxa, 360 i One bym ograł. Jak ta kompatybilność będzie szeroka, to zapewne jak spadną ceny to może skuszę się na One właśnie ze względu na możliwość uruchomienia na niej gier ze wszystkich konsol Microsoftu.

CyborgDE

Jako gracz multiplatformowy i posiadający wszystkie klocki poza XO powiem tyle, że jest to miły dodatek, aczkolwiek w moim wypadku nie był by to powód, dla którego miałbym lecieć po XO do sklepu w trybie natychmiastowym. Jeśli ktoś mnie zna, to wie, że kupię i tak prędzej czy później co sie da, ale innowacją bym tego nie nazwał. Raczej miłym dodatkiem dla starszych graczy, bo nie oszukujmy się, ale założę się, że lwią część odbiorców stanowią ludzie, którzy najzwyczajniej w świecie nie mają prawa pamiętać tamtych gier i jedyne co w nich mogą wzbudzić, to uśmiech politowania, że kiedyś musieli taką tandetną grafiką się ludzie zadowalać.

Co do dyskusji o exach i polityce MS, to już punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. IMHO Xbox One jest idealną konsolą dla casualowych graczy, którzy pewnie nawet nie znają pojęcia "exclusive". Mikromiętcy stworzyli sobie taki kombajn multimedialny i też w taki target klientów zapewne celują. Taki pan X kupi konsolę do pociupania w jakieś gierki z synem przed telewizorem, synu ucieszony, bo zagra sobie w gry, które mu nie pójdą na PCie, Pan X zaoszczędził woreczek szylingów, ktoś tam zarobił, każdy jest zadowolony. Mają do tego prawo. A że starym wyjadaczom się to nie do końca podoba, to już inna sprawa. Trzeba jakoś się z tym pogodzić i iść dalej.

I jest trzecia odmiana graczy/zbieraczy, do której zaliczył bym siebie. Jak będę miał kupować konsole nowej generacji, to kupię po jednej od każdego obozu i będę się bawił doskonale z każdą z nich nie zważając na której jest więcej ekskluzywnych lub lepszych tytułów, bo będę mógł sobie to sprawdzić sam.  ;D

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

meres

Ograłem prawie wszystkie Exy na Xboxa i powiem szczerze najlepszy był dla mnie Ryse. Jednak gdybym miał nie ograć np. Horizona w zamian za wszystkie te tytuły ekskluzywne na Xboxa to wolę Aloy. Czekam aż wydadzą Cupheada w pudełku wtedy z checia kupię bo czekam na tą grę w tym momencie na X.

Desdinova

Cytat: alf w Październik 24, 2017, 14:54
Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Idąc twoją logiką każda konsola ze wsteczną kompatybilnością ma problemy.

Nie, to akurat sam sobie powiedziales  :)
PS2, NDS, PS3, GBA miały wsteczną kompatybilnosc i nie mialy problemów. Był to po prostu miły dodatek zwiększający bibliotekę gier :)

Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Do PSN dodają gry z PSX tylko żeby ładnie wyglądały? Nie jestem fanboyem żadnej konsoli i chętnie kupię PS dla Horizon lub Uncharted ale jak widzę takie wypowiedzi to mi żyłka skacze...

Na PSN dodają gry z PSX m. in. aby je ponownie sprzedac i zwiekszyc dostepną biblioteke gier.

Nie wiem czemu sie unosisz, przeciez beke sobie krece - kazdy wie ze Xbox One sobie nie za bardzo radzi jezeli chodzi o przyciaganie klientów - brak exów, wiekszosc gier mozna pograc na ps4 lub pc. W sklepach które odwiedzam półka z grami na ps4 jest conajmniej 2x wieksza anizeli ta z xbox one.

Niemniej nie dyskwalifikuje tej konsoli calkowicie przeciez. Moim zdaniem w jakis sposób uderzyłem Cię w czuły punkt i sie zdenerwowałeś (masz Xbox One a ja obraziłem Twoją konsolę  ;D). Niemniej jednak nie chciałem i nie chcę się spierać więc luz ziom i niech Ci żadne żyłki nie strzelają !  ::)

Nie no kolego @Alf to ja przepraszam chyba się za bardzo zagalopowałem i przeinterpretowałem twoją wypowiedź  ;) Wszyscy tutaj jesteśmy miłośnikami konsol i nie ma się sensu sprzeczać o pierdoły.
Ja zdecydowałem się na zakup Xa ponieważ większość kumpli z którymi mogłem wtedy pograć posiadała tą właśnie platformę. Gdybym miał ponownie wybierać którą z konsol w tej generacji kupić jako pierwszą pewnie wybrał bym PS4. Nie uważam żeby zakup Xboxa One był złym wyborem wtedy, w szczególności że nowy Tomb Raider był jeszcze exclusivem na którego się napaliłem. Przyznaję że PS4 ma większą bibliotekę gier w szczególności tych 3xAAA na wyłączność. Natomiast nie uważam żeby tylko tymi kilkoma tytułami konsola żyła.
Wiadomo że nikt Xa nie kupuję tylko po to by grać we wstecznej kompatybilności ;) Jest to po prostu jak wcześniej kolego napisałeś miły dodatek.
Konsola pod względem grywalności sprawuje się jak się IMO tak samo dobrze jak PS4 i jest mnóstwo gier do ogrania dostępnych są na wielu platformach.
Zapewniła mi kupę frajdy ale tak samo dobrze bawił bym się z PS4. Jestem tego pewien i mam nadzieję że już niedługo się przekonam  ;D

Nerwowy się robię natomiast jak ludzie którzy są przecież miłośnikami gier naskakują na siebie z byle powodów typu "tylko ta konsola ma prawo bytu". Taki jakiś radykalizm czy coś? Wydaje mi się że jest to niepotrzebne psucie komuś zabawy. Tak na początku kolego @Alf niesłusznie zinterpretowałem twojego posta.

Cytat: CyborgDE w Październik 24, 2017, 17:00

I jest trzecia odmiana graczy/zbieraczy, do której zaliczył bym siebie. Jak będę miał kupować konsole nowej generacji, to kupię po jednej od każdego obozu i będę się bawił doskonale z każdą z nich nie zważając na której jest więcej ekskluzywnych lub lepszych tytułów, bo będę mógł sobie to sprawdzić sam.  ;D

Dokładnie do tej samej grupy ja zaliczył bym siebie  ;D

Cytat: hankie w Październik 24, 2017, 14:52
Cytat: Desdinova w Październik 24, 2017, 14:44
Cytat: alf w Październik 24, 2017, 07:44
Na Xbox One nie ma w co grac (oprócz Forzy) to ratują się starymi grami z pierwszego Xboxa
Hmm ja tam nie mam jeszcze PS4 i na brak atrakcji na x one nie narzekam. Dragon Age i Fallouta męczę. Tak tak wiem że to nie exclusive ale nie samymi exami konsola żyje prawda? Idąc twoją logiką każda konsola ze wsteczną kompatybilnością ma problemy. Do PSN dodają gry z PSX tylko żeby ładnie wyglądały? Nie jestem fanboyem żadnej konsoli i chętnie kupię PS dla Horizon lub Uncharted ale jak widzę takie wypowiedzi to mi żyłka skacze...

Gdyby właśnie nie exy (+ dawka sentymentu do urządzenia) to na bank grałbym pewnie na PC, zamiast nawet myślenia o konsoli po prostu składałbym/upgradeował kompa - także grał w starsze tytuły. Właśnie to wybór ulubionej serii i specyficzne dla podwórka postaci, tytuły tworzą zaplecze konsolki, prawda? (IMHO)

Zgadzam się kolego aczkolwiek nie samymi exami konsole żyją. To wszytko zależy tak naprawdę od tego co nam bardziej pasuje. Ja na składaniu kompa się nie znam/nie sprawia mi to radochy. Bardzo lubię natomiast casualowy/kanapowy tryb grania na dużym ekranie i dlatego moim wyborem były konsole.

Mam nadzieję że wszystko co tutaj napisałem ma ręce i nogi gdyż piszę to już po 12 godzinach w robocie  ;)
Pozdro wszystkim.

alf

Btw. xbox one ma teraz fajną zaletę - jest dość tani, co nie ? widze ze uzywki mozna dostac za 700 PLN. Jak dla kogos kto chce pograc w najnowsze gry to dosc spoko opcja. Jakies konkretne gierki na niego tez w fajnych cenach wiszą - przykładowo taki Wiedzmin 3 po polsku w pudełku mozna drapnąć za 70 PLN.

Gdybym miał kupować Xbox One to głównie dla Forza Horizon 3 i Forza Motorsport... 5, 6, 7 ? Te Forzy teraz wypuszczają bardzo często i ludzie narzekają że niewiele się między sobą przez to różnią. Pamietam ze dla Forza Motorsport 4 kupiłem kilka lat temu xbox 360 :)