Serial "Zabójcza Broń"

Zaczęty przez DrVaaS, Listopad 09, 2017, 19:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

DrVaaS

Witam Was :) Zacznę od takiej krótkiej historii, która jest pewnym elementem mojego życia. Mój ojciec w latach 90 był dumnym posiadaczem odtwarzacza kaset VHS co przyczyniło się do tego iż znał on sporo amerykańskich filmów akcji. Pamiętam, że jako dzieciak miałem u jego boku okazję obejrzeć film "Zabójcza Broń" z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem w rolach głównych i już wtedy się zakochałem. Do tej pory gdy trafię w telewizji na seans owego dzieła śmiało oglądam po raz setny. Rok, czy może dwa lata temu słyszałem, że ma wyjść serial na bazie kultowego filmu, od razu nie dopuściłem tego do siebie i stwierdziłem, że to gówno. No i jakiś czas temu, chcąc nie chcąc, oglądam telewizję, a tam bum - Zabójcza Broń. Bez większego zastanowienia włączyłem ulubiony film, ale...zaraz, zaraz - coś nie pasuje. Był to chyba trzeci odcinek serialu, trafiłem na sam początek, połączyłem fakty - ehh, jak po raz kolejny mam oglądać powtórki Kości na FOX to chyba wolę to. No i czar dziecięcych lat powrócił. Po odcinku poleciałem nadrobić zaległości na komputerze i tak przeleciał pierwszy sezon i początek drugiego. Moim zdaniem - jakiś cud, że nie udało im się tego spierdolić. Tak - spierdolić jest tutaj celowym wulgaryzmem, ponieważ dzisiejsze seriale w dużej części są po prostu spierdolone :) Co wy sądzicie? Pewnie część z was widziała film, nie wiem, może tak jak ja jest to jeden z waszych ulubionych?

Janusz

Nie obejrzałem żadnego całego odcinka, ale widziałem zapowiedzi i fragmenty. bo chyba na tvn7 bardzo mocno promują ten serial. Może bym się wciągnął, ale dla mnie Zabójcza Broń bez Mela Gibsona i Dannego Glovera to nie Zabójcza Broń, choć może z ciekawości obejrzę jakiś odcinek cały. 

hankie

Nie jestem serialowy, może też z ciekawości obejrzę choć odcinek. Osobiście wolę bliższe jakiekolwiek 'reborny' - coś w stylu serialu Evil Dead, dużo oryginału i aktor zachowany. Bo patrząc (serial - reborn film) taka dalsza koncepcja - np film Drużyna A - blee...

DrVaaS

Serial jest na prawdę fajnie zrobiony bo on nie próbuje nawet udawać filmowej Zabójczej Broni. Fakt, nazwiska podobne i imiona z resztą też, ale historia, którą opowiada jest zupełnie inna niż ta filmowa, gra aktorska też jest na innym poziomie, co nie znaczy że na gorszym :)

alf

DrVaaS jezeli jestes fanem Zabojczej Broni, to polecam Ci gre Policenauts na Sega Saturn.

Spojrz sobie na screenshot glownych bohaterow gry i powiedz kogo Ci przypomina :D :


DrVaaS

Stary, muszę zrobić rozrząd i napinacz łańcuszka wałków rozrządu, a ty mnie kusisz żebym Sege Saturn zakupił :/

SALADYN

Policenauts wyszło też na szaraka i 3DO a wcześniej na jednej z wielu wersji NEC PC-9821. Wersja na szaraka i saturna została przetłumaczona przez fanów więc jest nawet wskazane pobawić się w pirata. Można to nawet na PSP odpalić.

DrVaaS

Widzę, że gra jest raczej rzadkością na naszym rynku

SALADYN

Nie dziwoto skoro się na nim nie ukazała.