New Super Lucky's Tale [PC/PS4/XONE/Switch]

Zaczęty przez mariusz391, Marzec 07, 2024, 19:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

mariusz391

Stało się, ukończyłem New Super Lucky's Tale na konsoli Nintendo Switch
I wiecie co? Byłem PEWNY że napisałem o tej grze swoją opinię gdy ukończyłem ją parę lat temu na PC a tu zonk, z jakiegoś powodu tego nie zrobiłem. Więc nadrabiam te zaległosci z przytupem, tym bardziej że w szukajce forum NIKT nie chwalił się że ją kiedykolwiek ograł. A że pan admin chciał by zakładać nowe tematy to zakładam  C:-)
No to lecimy. Fabuła gry, jak przystało na porzadną platformówkę jest prosta jak drut, ot zły mag ukradł magiczną księgę która pozwala się przenosić do innych wymiarów. I przez przypadek wciąga do tego innego wymiaru głównego bohatera, czyli małego liska o imieniu Lucky. I teraz musimy pokonać złego i jego armię kotów i znaleźć drogę do domu. Specjalnych plot twistów się nie spodziewajcie, ale fabuła spełnia swoje zadanie.
Jeśli chodzi o rozgrywkę to mamy prawdziwy powrót staroszkolnych platformówek 2D/3D (bo plansze zdarzają się i takie i takie). Nasz bohater potrafi skakać pojedynczo/podwójnie, atakować ogonkiem i jako jedyna ciekawostka w większości miejsc zakopywać się pod ziemię, co jest czasem wymagane do przejścia planszy, czasami do zdobycia bonusów i można też wykorzystywać to do ogłuszania niektórych przeciwników. A samych przeciwników oprócz ataków ogonem i spod ziemi możemy też pokonać po prostu skacząc na nich. Co zresztą jest domyślnym sposobem ich pokonania.
Oprócz tego na każdej planszy by zaliczyć ją na 100% musimy znaleźć odpowiednie rzeczy za które jesteśmy nagradzani stronami z tej magicznej księgi: Literki tworzące słowo Lucky, które są albo ukryte, albo wymagają od nas zaliczenia jakiegoś zadania na planszy. 300 monet, co jest raczej najprostsze do zdobycia, poza pojedynczymi wyjątkami z planszami 2D z przewijającym się ekranem. I jedna strona jest zawsze ukryta w jakimś specyficznym miejscu.
Dodatkowo między etapami ,,głównymi'' mamy też dodatkowe dzielące się na dwa rodzaje: zręcznosciowe w których jesteśmy uwięzieni w kuli i musimy w labiryncie z kolcami zebrać wszystkie monetki. I łamigłówkowe gdzie musimy przesuwać pionki po planszy by wylądowały w odpowiednich miejscach. I przyznam że to drugie w ostatnich etapach potrafiło mi zająć dobre parę minut z moim chłopsko-robotniczym rozumem  O0
Tak jak wspomniałem wcześniej w grze mamy dwa rodzaje plansz, 3D i 2D. Te drugie są zdecydowanie krótsze, często też jak wspomniałem mają automatyczne przewijanie więc są dość ,,skillowe'' jeśli chcemy je przejśc na 100%. Za to 3D są czasami naprawdę duże i tam znowu jest problem by się nie pogubić i znaleźć wszystko co na niej jest wymagane.
Choć i tak najtrudniejsze są walki z bosami. Z jednej strony gdy już wiemy co trzeba robić nie są skomplikowane, ale niektóre są cholernie skillowe, gdzie atakują nas pociski z 50 stron a my próbujemy skakać gdziekolwiek by to wszystko ominąć. Do tego w walkach z bossami nie ma checkpointów więc smierć w każdym etapie oznacza pojedynek od początku.
Jeśli chodzi o grafikę to jak dla mnie jest bardzo dobrze. Wszystko jest kolorowe, pełne szczegółów, postacie mimo że dość infantyle to po prostu sympatyczne. I to tak te pozytywne, jak i ci z którymi walczymy. Boli jedynie że dialogi mówione pojawiają się tylko na samym początku i końcu gry, a w trakcie zostaje bełkot i czytanie napisów. W grze dla dzieci to moim zdaniem duża wada (no i to że na żadnej platformie gra nie dostała nawet polskich napisów).
Czy polecam? Zdecydowanie! Nie jest to poziom platformówek od Nintendo na czele z Mario bo widać od razu dużo niższy budżet. Niemniej gra po prostu sprawia frajdę platformówkowym wyjadaczom. Miejscami jest trudna, ale nigdy nie sprawia irytacji. Grasz i patrzysz, a tu kolejna godzina minęła. Coraz mniej jest takich platformówek i dobrze że chociaż takie pojedyncze perełki się pojawiają. Do tego widać po zakończeniu że twórcy mają pomysł na rozwinięcie części drugiej, ale czy jedynka sprzedała się na tyle dobrze by powstał sequel? Chyba nie, skoro tyle lat minęło od jej premiery, ale może jeszcze się zaskoczymy  ;)

For The Players

New Super Lucky's Tale  C:-)
I Ty pisałeś i ja pisałem, bo ogrywałem, tylko zginęło w odmętach "w co aktualnie grasz"

Kirby

Super recka, gierka już jakiś czas temu przeze mnie kupiona i czeka na swoją kolej.

Lucky Tale do wyrwania za 24 zł

https://www.cdkeys.com/nintendo/new-super-lucky-s-tale-switch-eu

Kluczyk przychodzi, aktywuje się na swoim koncie i gra się pobiera. Do tego jeszcze wpada ponad 100pkt Nintendo :P

mariusz391

Cytat: For The Players w Marzec 08, 2024, 08:26New Super Lucky's Tale  C:-)
Ty, faktycznie, chyba przez ten lisi ogon mnie ten Tail wziął ;)
Poprawione

alf

@mariusz391 najpierw przyjmij moje najszczersze gratulacje z okazji ukończenia tego tytułu  O:-)

Następnie odpowiedz na pytanie: czy ten Super Lucky Tale na Switch jest ze wszystkimi dodatkami? Pamietam, ze ta gra byla poczatkowo exclusive na x360 a potem cos do niej dorabiali i wyszlo niby cos bardziej kompletnego na PS4. Jaką wersję dostał Switch?

Megadeth

Mam i ja. I to wersje pudełkową na Switcha   C:-)




Niestety jeszcze nie zagrałem. Fajna recka, zachęcająca. Tak właśnie słyszałem, że to dobra gierka w starym platformowym stylu. Biorę to chyba jako następny tytuł po Yoshim.  :)


mariusz391

Cytat: alf w Marzec 08, 2024, 11:15czy ten Super Lucky Tale na Switch jest ze wszystkimi dodatkami? Pamietam, ze ta gra byla poczatkowo exclusive na x360 a potem cos do niej dorabiali i wyszlo niby cos bardziej kompletnego na PS4. Jaką wersję dostał Switch?
Trochę trudne pytanie wylosowales. Faktycznie, gra pierwotnie zadebiutowała na Xboxie, ale One a nie 360 i PC jako Super Lucky's Tale. A nastepnie gdy umowa z Microsoftem się skonczyła tak naprawdę tworcy przerobili CAŁĄ grę i wydali ją najpierw na Switcha, a potem na PS4 i ponownie na Xboxie i PC na steamie i GOGu już z dopiskiem New. Gralem w tą oryginalną wersję gdy miałem przez chwilę wtedy dostęp do Gej Passa bo tam był jako ex Microsoftu, ale nie pamiętam czy ją ukończyłem i jak bardzo te plansze się różniły. Niemniej to co ma napis New, czy to Switch, PS4 czy Xbox One razem z PC są tymi wydaniami ,,ulepszonymi'' i między sobą raczej niczym się nie różnią. A przynajmniej wersja New na PC i New na Switcha bo to te ogrywałem

Megadeth

Gdzieś czytałem, że to niemal dwie różne gry i ta nowa wersja switchowa etc jest lepsza

Janusz

Jest to jeden z tych platformerów, których nie ograłem, ale co chwile mi miga gdzieś ta okładka i kusi, tylko zawsze mi się wydawało, że to nawet jak na grę dla dzieci dość infantylny i prosty tytuł, ale nie ukrywam, że Twój wątek mnie ostatecznie przekonał do zakupu.

Mam jednak dwa pytanka, a mianowicie jak wygląda poziom trudności? Mówisz, że czasem wymaga skilla, rozumiem zrobienie gry na 100% nie jest łatwe? TO dla mnie plus by był, żeby nie było i dwa.

I jak jest z tą wersją gry? Czy ta z PS4 = Switch? I ja dobrze widzę, że wersja na PS4 jest normalnie grywalna, a Switch to tylko kod w pudle do pobrania?

mariusz391

Cytat: Janusz w Marzec 08, 2024, 15:59Mam jednak dwa pytanka, a mianowicie jak wygląda poziom trudności? Mówisz, że czasem wymaga skilla, rozumiem zrobienie gry na 100% nie jest łatwe? TO dla mnie plus by był, żeby nie było i dwa.
No to powiedzmy sobie szczerze. To NIE JEST gra o Mario gdzie przejście gry na 100% wymaga jakiegoś niesamowitego skilla. To jest gra na poziomie trylogii Spyro, gdzie tracisz życia niekoniecznie ze względu na sam poziom trudności gry (wyjątkiem są bossowie), tylko że po prostu niekoniecznie wiesz gdzie daną znajdźkę znaleźć i w większych planszach można błądzić co może wydłużyć czas gry. Jak mówiłem, ja się głównie zatrzymywałem na bossach, bo o ile oni sami nie są trudni pod kątem ich rozgryzienia, tylko skillowi pod kątem tego że niektórzy mają sporo faz ataku zanim będzie można ich zaatakować. Ale też nigdy nie masz frustracji że rzucisz Switchem czy padem o scianę, bo po paru próbach i nauczeniu się schematu na pamięć idzie ich ogarnąć bez problemu

Cytat: Janusz w Marzec 08, 2024, 15:59I jak jest z tą wersją gry? Czy ta z PS4 = Switch? I ja dobrze widzę, że wersja na PS4 jest normalnie grywalna, a Switch to tylko kod w pudle do pobrania?
Mam wersję Switchową i jest normalnie kadridż w pudełku. I gra jest w całości na nim umieszczona, jedyne co pobiera konsola to aktualizacja, choć chyba niezbyt duża. Samych błędów w wersji Switchowej raczej nie zauważyłem, co najwyżej zdażały się spowolnienia, których na PC raczej nie było

Janusz

O to na pewno coś dla mnie.

A ze Switchem zapytałem bo wpisując na allegro mi wyskoczyło od razu https://allegro.pl/oferta/new-super-luckys-tale-nowa-gra-nintendo-switch-kod-w-pudelku-15201752261

W sumie to trochę dziwne, że wydali i tak i tak.

mariusz391

Cytat: Janusz w Marzec 08, 2024, 16:15W sumie to trochę dziwne, że wydali i tak i tak.
Ale to dużo gier na Switcha tak ma że posiada dwa wydania z kodem lub kadridżem. Dla mnie to samo w sobie jest strasznie głupie sprzedawać puste pudełko z kodem w środku, ale kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda

alf

Cytat: mariusz391 w Marzec 08, 2024, 16:20
Cytat: Janusz w Marzec 08, 2024, 16:15W sumie to trochę dziwne, że wydali i tak i tak.
Ale to dużo gier na Switcha tak ma że posiada dwa wydania z kodem lub kadridżem. Dla mnie to samo w sobie jest strasznie głupie sprzedawać puste pudełko z kodem w środku, ale kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda

A jak się rozróżnia czy w pudełku jest kartridż czy kod?

mariusz391

Cytat: alf w Marzec 08, 2024, 16:21A jak się rozróżnia czy w pudełku jest kartridż czy kod?
Po tym pomarańczowym napisie na dole pudełka. Kadridżowe jak pokazał @Megadeth go nie mają

cinek

Grałem w to na premierę na xone, tylko w wersję pierwotną bez dopiska "new" i bardzo mi się podobało. Szkoda, że nie wyszła dwójka, bo takich gier nigdy za dużo.