Dokument "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach"

Zaczęty przez Janusz, Marzec 24, 2018, 19:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Nie pamiętam czy ktoś wrzucał na forum, czy nie, ale od grudnia na YouTube jest dostępny za darmo dokument o początkach prasy komputerowej w Polsce "Thank You For Playing: Kultowe Magazyny o Grach". Świetnie się go ogląda i polecam jak ktoś jeszcze nie widział. Kawał historii i świetny montaż. Szkoda, że nie zahaczyli o jakieś pisma konsolowe, ale i tak oglądało się go superowo.


Hoipolloi

Ogladałem z mega fascynacja i zaciekawieniem. Tak jak Bodzio napisał, "kawał historii" się w tym materiale przewija. Niestety o tych magazynach nigdy wcześniej nie wiedziałem, a jak widać to te czasopisma przecierały szlaki wydawnictwom stricte zajmujacym się tematykom gier komputerowych. Ten boom na gry w latach 90tych pamietam do dziś pomimo, że wtedy miałem jeszcze mleko pod nosem. Jakie to czasy były, że redaktorzy musieli opierać swoje recenzje na piratach, gdyż nie było w ogóle dostępności gier na rynku. Świetnie zmontowany film. Mogę polecić tym, którzy jeszcze nie ogladali. Warto :)
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

Manifesto

Obejrzałem w całości, bardzo fajny materiał, aż dziw bierze, że ManJak (Michał Adamczak ze Świata Gier Komputerowych) tak schudł ;) Alex Uchański był moim idolem jeśli chodzi o redaktora, miło wspominam jego (i Gawrona, bo pisali w duecie) recenzje gier. Zresztą TS był cały taki mega - olewacki, a Piwem i Mieczem czytało się znakomicie :) Dobrze wiedzieć, że dawni redaktorzy z nostalgią wspominają lata dziewięćdziesiąte.

To były cudowne czasy, biegłem do kiosku co miesiąc by kupić Top Secret czy później Świat Gier Komputerowych. To był szczególny moment ten raz w miesiącu i nic nie zastąpi tego uczucia gdy goniłem na lekcję w szkole średniej z nowym Top Secretem w ręku, by na następnej przerwie dorwać się do pisemka i czytać. Sam mam szczególny sentyment właśnie do tych dwóch pism, aczkolwiek zdarzało mi się również kupić czasem Gamblera. Co miesiąc czytałem także Secret Service (wymieniałem się z kumplem za SGK) i często również Reset.

foxe

w tamtym roku kupiłem ten film na BR i na płycie jest jeszcze jeden film zwany" Thank you for playing Edycja Specjalna" tez polecam.

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII

Kubaaaa

Cytat: foxe w Marzec 24, 2018, 23:39
w tamtym roku kupiłem ten film na BR i na płycie jest jeszcze jeden film zwany" Thank you for playing Edycja Specjalna" tez polecam.


Można to gdzieś normalnie dostać ? :)

Co do filmu to oglądałem z ogromnym zaciekawieniem jako, że na moim zadupiu temat prasy czy giełd mnie w zasadzie ominął a wszystko poznałem z naprawde dużym opóźnieniem w stosunku do reszty Polski :D

foxe

Cytat: Kubaaaa w Marzec 25, 2018, 09:26
Cytat: foxe w Marzec 24, 2018, 23:39
w tamtym roku kupiłem ten film na BR i na płycie jest jeszcze jeden film zwany" Thank you for playing Edycja Specjalna" tez polecam.


Można to gdzieś normalnie dostać ? :)

Co do filmu to oglądałem z ogromnym zaciekawieniem jako, że na moim zadupiu temat prasy czy giełd mnie w zasadzie ominął a wszystko poznałem z naprawde dużym opóźnieniem w stosunku do reszty Polski :D
dystrybucja była tylko w CDP.pl i już dawno zakończyli. teraz pozostało tylko allegro/olx ale jest opcja ze ten drugi tez udostępnia na kanale, warto subskrybować.

Ew mogę spróbować zgrać do mkv i gdzieś udostępnić.

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII

Janusz

Dzięki @foxe za informację o edycji specjalnej, właśnie kupiłem. Jest na allegro w wydaniu BluRay http://allegro.pl/thank-you-for-playing-ed-specjalna-blu-ray-nowy-i6964606222.html

Jakoś mi umknął ten film, a fajnie go mieć w oryginale.

foxe

Cytat: Bodzio w Marzec 25, 2018, 10:01
Dzięki @foxe za informację o edycji specjalnej, właśnie kupiłem. Jest na allegro w wydaniu BluRay http://allegro.pl/thank-you-for-playing-ed-specjalna-blu-ray-nowy-i6964606222.html

Jakoś mi umknął ten film, a fajnie go mieć w oryginale.
pisałem Ci o nim chyba w styczniu :P

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII

Janusz

A może coś było, tyle że ja dostaje tyle wiadomości i dyskutuje na tylu polach, że szczerze już się gubię w tym wszystkim, co gdzie i kiedy. Pewnie mi uciekło. Chyba urlop trzeba jakiś zrobić. ;) No i lepiej się obudzić późno niż wcale ;)

Kubaaaa

Cytat: Bodzio w Marzec 25, 2018, 10:01
Dzięki @foxe za informację o edycji specjalnej, właśnie kupiłem. Jest na allegro w wydaniu BluRay http://allegro.pl/thank-you-for-playing-ed-specjalna-blu-ray-nowy-i6964606222.html

Jakoś mi umknął ten film, a fajnie go mieć w oryginale.

Dzięki, wrzuciłem w obserwowane :) wypłata za tydzień to akurat wpadnie

Janusz

Mam jakąś moc sprawczą. Dzisiaj obejrzałem tę dodatkową zawartość dokumentu z edycji specjalnej, która jest równie dobra jak i on sam, zaglądam na YouTube, a tu Panowie udostępnili ją zupełnie za darmo przed chwilą. Warto obejrzeć, kto jeszcze nie widział.