Temat do usuniecia

Zaczęty przez Yuki, Maj 13, 2021, 13:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yuki

Temat do usuniecia

Yuki

#1
Up.

Yuki

#2
Up.

Yuki


alf

Przykładowo gdybym zadzwonił i zaproponował z Twojego punktu widzenia zbyt niską cenę, to będziesz się śmiał ? :-[ Nie mówie, że robiłbym to złośliwie w stylu "hey Yuki to wezme tego Panzer Saga za 200 i zaraz jestem", tylko po prostu miałbym swoją ofertę którą uważałbym za słuszną (ale z Twojego punktu widzenia byłaby smieszna / niedorzeczna).

Yuki

#5
Poprostu podziekuje za propozycje i powiem ze nie sprzedam za tyle, prosta odpowiedz.
Nie ma w ofercie nic zlosliwego, proponujesz ile chcesz dac, a ja podejme decyzje i odpowiem czy mi pasuje czy nie.
A Panzera za 200 nie oddam (bo sprzedażą w tej cenie tego nie nazwe).

Yuki


Yuki

Kilka ciekawych licytacji od złotóweczki:

Castlevania Symphony of the Night / PS1 / NTSC-JAP
https://allegro.pl/oferta/castlevania-symphony-of-the-night-ps1-ntsc-jap-10828126080

Resident Evil 2 / Niesprawna / DC / Dreamcast
https://allegro.pl/oferta/resident-evil-2-niesprawna-dc-dreamcast-10828142934

Silent Hill HD Collection / Promo / Unikat / PS3
https://allegro.pl/oferta/silent-hill-hd-collection-promo-unikat-ps3-10828177516

Haunting Ground / PS2 dosc porysowany (czytac opis aukcji)
https://allegro.pl/oferta/haunting-ground-ps2-10828579006

Yuki


ojciec-gracz

Cytat: alf w Czerwiec 17, 2021, 15:02
Przykładowo gdybym zadzwonił i zaproponował z Twojego punktu widzenia zbyt niską cenę, to będziesz się śmiał ? :-[ Nie mówie, że robiłbym to złośliwie w stylu "hey Yuki to wezme tego Panzer Saga za 200 i zaraz jestem", tylko po prostu miałbym swoją ofertę którą uważałbym za słuszną (ale z Twojego punktu widzenia byłaby smieszna / niedorzeczna).

W sumie to każdy sprzedaje swoje gry za tyle za ile uważa. A, że czasami wiszą nawet na allegro latami to inna sprawa. Trzeba myśleć jak przeciętny użytkownik allegro, który uwaga niespodzianka, sortuje zawsze od najniższej ceny. Jeśli ma wybór Silent Hill HD Collection za 300 zł lub za 150 to zawsze kupi za 150 :).

makumator

Cytat: ojciec-gracz w Czerwiec 22, 2021, 07:58
Trzeba myśleć jak przeciętny użytkownik allegro, który uwaga niespodzianka, sortuje zawsze od najniższej ceny. Jeśli ma wybór Silent Hill HD Collection za 300 zł lub za 150 to zawsze kupi za 150 :).

Nie prawda. Nie raz moje gry schodziły drożej niż kilkumiesięczne stojaki na allegro. W przypadku itemów kolekcjonerskich/rzadkich, liczy się: opis, stan, kompletność, konkretne zdjęcia (spód płyty) + trochę szczęścia trafić na konkretnego klienta. Więc w podanym przez Ciebie przykładzie, jeżeli oferta za 150zł to stan niekompletny/słaby, nieodpowiednio opisany, ze słabymi zdjęciami, a oferta za 300 - to folia - to sztuka która zejdzie, będzie tą droższą (jeżeli trafi na odpowiednią osobę). Do tego dochodzi wolna amerykanka licytacji od 1zł, gdzie gry schodzą czasem x2 więcej niż były wystawione (bądź x2 mniej, bo dochodzi element sezonowości, momentu wystawienia i randomowej klienteli).

ojciec-gracz

Cytat: makumator w Czerwiec 22, 2021, 08:38Do tego dochodzi wolna amerykanka licytacji od 1zł, gdzie gry schodzą czasem x2 więcej niż były wystawione (bądź x2 mniej, bo dochodzi element sezonowości, momentu wystawienia i randomowej klienteli).

W licytacjach nie biorę udziału bo większość z nich jest ustawianych. Nie raz licytowałem cokolwiek i magicznie za chwilę ktoś przebijał. Podejrzewam, że ktoś ma jakiś program, który automatycznie podbija aukcje. Sądzę, że gdybym licytował pewne aukcje bez końca to bot by bez końca podbijał i stanęłoby na kilku milionach złotych za przedmiot. Nie mówiąc już o programach, które przebijają twoją ofertę w ostatnich sekundach. Można nawet namówić kolegę żeby podbijał ci cenę. Nawet takie praktyki się zdarzają.

Gry to jest bardzo chory i dziwny rynek gdzie bardzo łatwo jest coś kupić a bardzo trudno coś sprzedać. Ja tam zawsze sortuję po najniższej cenie ;). Nie zawracam sobie głowy drogimi aukcjami.

Manifesto

Cytat: ojciec-gracz w Czerwiec 22, 2021, 09:02Gry to jest bardzo chory i dziwny rynek gdzie bardzo łatwo jest coś kupić a bardzo trudno coś sprzedać.

To nie jest reguła. Jest wiele gier, które trudno jest kupić, albo trzeba dać za nie niemałe pieniądze. Polecam choćby zapoznać się z cenami jRPGów na 3DS (które będą drożeć z dnia na dzień) lub PSP, gdzie czesto ceny gier przekraczją grubo ponad 150 dolarów i taniej ich nie znajdziesz. Makumator trafił w sedno i zgadzam się z nim w 100 %, cena nie zawsze odgrywa decydującą rolę przy sprzedaży.

ojciec-gracz

Cytat: Manifesto w Czerwiec 22, 2021, 10:02

Oczywiście niszowe gierki, w które gra mało osób zawsze będą drogie - patrz cena Gran turismo 3 a na przykład Grimgrimoire - jedno to popularna gra, w którą grało miliony ludzi a druga to niszówka. Gry, które się słabo sprzedają zawsze będą miały chore ceny w przyszłości a zwłaszcza Japońszczyzna wydawana na Europę.

JAPONIEC

Cytat: ojciec-gracz w Czerwiec 22, 2021, 09:02
Cytat: makumator w Czerwiec 22, 2021, 08:38Do tego dochodzi wolna amerykanka licytacji od 1zł, gdzie gry schodzą czasem x2 więcej niż były wystawione (bądź x2 mniej, bo dochodzi element sezonowości, momentu wystawienia i randomowej klienteli).

Gry to jest bardzo chory i dziwny rynek gdzie bardzo łatwo jest coś kupić a bardzo trudno coś sprzedać. Ja tam zawsze sortuję po najniższej cenie ;). Nie zawracam sobie głowy drogimi aukcjami.

A z tym się nie zgodzę, bo ostatnio sprzedałem sporo gratów z szafy i nie dość, że zainteresowanie było olbrzymie, to wylicytowanej kwoty nie wpłaciły tylko dwie osoby (na ponad 20 kupujących).

Najlepiej kupować dobre rzeczy, wtedy nie ma problemu z odsprzedażą.

Nie ma też co patrzeć przez pryzmat swojego podejścia. Jest teraz na rynku dużo zbieraczy z kasą.