Neo Geo AES (Otwarcie carta)

Zaczęty przez Yuki, Marzec 10, 2017, 08:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yuki

Tak, jako że sa tu zwolennicy Arcade i gier Neo Geo, to może ktoś widział kiedyś...jak można otworzyć carta Neo Geo AES (dla nie obeznanych w temacie, nie posiadaja żadnych srubek, sa na zatrzaskach) ?

Znam metodę płaskim śrubokrętem i podważanie zatrzasków, niemniej jest ona bardzo niebezpieczna i można uszkodzić płyty PCB, i jesli juz...to wykonam ją w ostateczności z braku innych opcji...

Zna ktoś jakiś inny sposób, ma jakiś film, jakis sposób ? Słyszalem o jakims triku na z karta kredytową...ale nie moge nigdzie znalezc jak to zrobic :/

prdzi

Przeglądając forum neogeo parę razy spotkałem się z postami o bezpiecznym otwieraniu carta, ale odpowiedzi z reguły sugerowały, że bezinwazyjnie otwarcie wymaga precyzji i żeby poćwiczyć na jakimś "niepotrzebnym" lub rozwalonym egzemplarzu. Swoją drogą w MVS problemem jest tylko label, po za tym normalnie śrubki. AES to domowy system może dlatego carty są nie rozbieralne

Rozmieszczenie zaczepów pewnie znasz, dodaje gdyby ktoś szukał



Nie miałem nigdy tego w rękach, ale według mnie sposobem byłaby cienka, metalowa płytka, ew. jak piszesz karta kredytowa. Najlepiej kilkoma na raz nadusić kilka zaczepów, powinno pójść lżej
Nocny Wyjadacz

hankie

Sorki, się wtrącę (jako że arcade maszyny nie mam :D), ale mam patencik na zatrzaski.
Narzędzie:

lub nawet plastikowe otwieraki dadzą radę z zatrzaskami. Nie 'podziobie' się tak plastiku z carta. Dostępne na allegro lub sklepach z elektroniką. Przyda się nie tylko do tego.

fixxxer1

Plastikowe otwieraki w stylu kostek do gitary powinny dać radę. Nic metalowego, bo wyszczerbi plastik.

Wysłane z telefonu.


Yuki

#4
Dobra dostalem sie za pomocą plastikowej karty i wlasnego doswiadczenia otwierania za jej posrednictwem bez zadnego touriala, pomagajc sobie rozmiesczeniem zaczepów. Nie łatwe to jest, niemniej najgorzej jesli okazuje sie ze cart nie byl nigdy otwierany. Złączenia są jakby sklejone klejem żywicznym i trzeba porzadnie i zdecydowanie pociagnac, zeby tą (prowizoryczna) plombe zerwac. Nic nie uszkodzilem, ale trzask taki, ze wydawalo mi sie ze cos jebło :D


retron67

Yuki,jest kilkoro,w temacie MVS większy ruch,na forum RetroAge jest ukiuki,
ty tez tam jesteś,więc jeśli nie widziałeś jego galerii,zrób to

Yuki

#6
Widzialem widzialem juz spory czas temu ;)

Ja zbieram na Neo Geo wszytko w sumie. Mam sporo gier na Neo Geo Pocket, kilka na Neo Geo CD oraz kilka tez na MVS....no i te 2 na AES :P . Nie ograniczam sie do jednej platformy Neo Geo, bo każda konsola SNK ma w sobie cos wyjątkowego :) Mam tez Neo Geo X Golda rozbrojonego na custom sofcie do romów, kilka roznych kolory stycznie Neo Geo Pocket, Neo Geo CD, MVS consolized i planuje kupic sobie zmodowanego Neo Geo AES,bo gry juz mam :)

Jesli jednak znasz kogos konkretnego kto zbiera AES w PL, to chetnie przyjme jakikolwiek namiar ;)