Capcom Home Arcade

Zaczęty przez next THE flex, Kwiecień 17, 2019, 17:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Greg_k

Ja byłem gotowy do zakupu, ale w PL opóźniła sie dostawa do sklepów o tydzień w stosunku do premiery i przez ten czas zapał opadł. Postanowiłem poczekać i zobaczyć, czy uda sie komuś ten sprzęt złamać.

No i pełna zgoda, że gdyby była możliwości korzystania z tego arcade sticka z konsola/ pc, to nad zakupem bym się nie zastanawiał.

pawloosw

1k za kontroler z zamnknietym ekosystemem na jedna platforme? Dziekuje, postoje.  :))

Atr3ju

Już shakowali tego arcade sticka, znajdziesz na jutubie.

Greg_k

Cytat: Atr3ju w Listopad 22, 2019, 22:07
Już shakowali tego arcade sticka, znajdziesz na jutubie.

a to czasem nie neo-geo arcade stick pro został złamany? Swoja droga też ciekawe urzadzenie.

https://youtu.be/19a2RJ05m2U

Janusz

#19
Słyszał ktoś może czy udało się jakoś dobrać do tego Capcom Home Arcade i jakoś zmusić do działania z konsolami? Mógłby to być świetny stick do takiej zabawy i w zasadzie wówczas byłoby to chyba jego największym atutem i zachętą dla wielu do zakupu go za tę cenę.

Neo Geo Stick faktycznie złamano od razu, a tutaj chyba nie będzie lekko?

Janusz

Nie znam sklepu, ale obniżka w stosunku do tysiaka z premiery całkiem spora 786zł.

https://www.proshop.pl/Konsola-do-gier/Capcom-Home-Arcade/2810894

Dalej sporo jak za zamknięty system. Ciekawe czy go kiedyś shakują.

Atr3ju

Dziś o 20:00 na Retrogralni na jutubie Borg będzie pokazywał tego Capcoma.

SALADYN


Janusz

Oglądałem właśnie i fajnie, że wreszcie jest taka możliwość podpiąć CHA do PS4 czy PC. Do tego cała operacja nie wymaga lutowania. Co ciekawe z tego co gdzieś czytałem, to jakiś koleś z Koch Media UK, a więc producenta pomagał to ogarnąć. Nie wiem czy to prawda, ale szkoda, że nie pomyśleli o tym jednak wcześniej.

Mam wrażenie, że ten sprzęt to trochę jednorazowy wypust ale NeoGeo Mini Arcade i już znika z dystrybucji. A szkoda bo gdyby wydali jakąś aktualną wersję z dodaną już obsługą PS4 czy PC to sprzedaż byłaby niewątpliwie lepsza. U nas w Polsce już coraz trudniej ten sprzęt znaleźć. Oferty tańsze cenowo się już wyprzedały.

Ogólnie to bardzo niedopracowany sprzęt. Poczynając od problemów z aktualizowaniem, poprzez brak wparcia dla konsol, a kończąc na zamkniętej architekturze. Ten MOD ratuje trochę sprawę, ale kosztuje 60$, a więc niemało, zwłaszcza gdy doliczymy cenę kontrolera 999zł u nas. Szkoda, że nie idzie tego ogarnąć jakoś taniej.

Wreszcie bardziej od tego MODa interesuje mnie możliwość wgrywania jednak tu jakiś innych gier. To jeden z niewielu sprzętów, gdzie przy tej cenie to by się bardzo przydało. Podobno coś się już dzieje w tym temacie, choć ciekaw jestem jakich modyfikacji to będzie wymagało.


Janusz

Chyba powinienem wrzucić do najnowszych zdobyczy, ale skoro mamy dedykowany wątek...

Długo chodził mi po głowie ten sprzęt z różnych względów i wreszcie go mam. Zaważyło pojawienie się moda i możliwość wgrania swojego zestawu gier, dzięki czemu sprzęt nabiera zupełnie innej wartości oraz przede wszystkim promka za Amazonie i możliwość zakupu za 2/3 ceny wyjściowej. Dalej dużo, ale już akceptowalnie.

Pierwsze wrażenie bardzo na plus. W sensie jakość wykonania mi się podoba, choć mam obawy czy ta obudowa pokryta gumą dobrze zniesie upływ czasu. Minus soft, ale na szczęście update niweluje sporo niedogodności. Sama rozgrywka bardzo przyjemna, nareszcie będę miał sprzęt plug and play do arcade.


SALADYN

Też mnie kusiła ta promka ale widząc jak często używam PS Classic sobie odpuściłem, może kiedyś.

alf

Czy po modyfikacji Cadillacs & Dinosaurs działa na tym bez problemów ?

retron67

Fajna sprawa,widziałem na OLX za 550zł stan jak "nowy"

Janusz

Cytat: alf w Październik 27, 2020, 16:01Czy po modyfikacji Cadillacs & Dinosaurs działa na tym bez problemów ?

Póki co mam oryginalny soft, mam nadzieję że będzie działał spoko.

Leniwy

Dzisiaj Capcom dotarł. Zrobiłem aktualizacje i muszę przyznać że mega się na tym gra ze względu na Sanwę. Dodatkowy plus są scanlines także dla mnie mega sprzęcik. Dodatkowo idzie w wyższych rozdzielczościach jak pandora 3d więc korzystając z tej promocji był mega zakup.