Pojawienie się na rynku odświeżonej trylogii Crash N.Sane Trilogy spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy, chcących odświeżyć sobie przygody najpopularniejszego jamraja pasiastego w świecie gier. Choć emocje już opadły to nie oznacza to wcale, że nie czekają nas już żadne niespodzianki związane z postacią Crasha Bandicoota. Jedną z nich przygotowuje właśnie największy amerykański wydawca komiksów i mangi Dark Horse Comics, który w przyszłym roku zamierza wydać specjalną publikację pod tytułem – The Crash Bandicoot Files: How Willy the Wombat Sparked Marsupial Mania. Książka ma przyjąć formę artbooka, zawierającego w dużej mierze niepublikowane do tej pory, oryginalne szkice, a także rysunki koncepcyjne, przedstawiające same początki powstawania pierwszej gwiazdy studia Naughty Dog. Publikacja powstaje we współpracy z oryginalnymi twórcami Crasha Bandicoota, którymi są Andy Gavin oraz Jason Rubin. Panowie oprócz podzielenia się z wydawcą swoimi grafikami oraz materiałami z tamtych czasów, mają również napisać przedmowę do całej publikacji. Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów Crasha, który jak wiemy początkowo miał nazywać się Willy the Wombat.

willy wombat
Źródło: http://crashbandicoot.wikia.com

Z zamysłem wydania The Crash Bandicoot Files Dark Horse Comics podzieliło się z fanami na specjalnym panelu dyskusyjnym Crash Bandicoot Then and Now, który odbył się podczas konwentu Comic-Con 2017 w Stanach Zjednoczonych w te wakacje. To właśnie tam w obecności przedstawicieli studia Vicarious Visions oraz Naughty Dog oficjalnie zapowiedziano wydanie książki oraz zaprezentowano jej wstępną okładkę.

crash bandicoot files cover
Okładka The Crash Bandicoot Files

Niedawno Dark Horse Comics podało konkretną datę premiery książki, która ma odbyć się 20 marca 2018 roku. Niecierpliwi już mogą składać zamówienia, gdyż książka pojawiła się w kilku księgarniach internetowych oraz na Amazon. Dzięki temu wiemy, że cała publikacja ma składać się z 200 stron, umieszczonych w twardej oprawie, które będą wypełnione grafikami i informacjami z początków powstawania Crasha Bandicoota. Książka ma kosztować 30$ i póki co wiadomo jedynie o jej wydaniu w Stanach Zjednoczonych, jednak miejmy nadzieję, że będzie można ją dostać również w Europie lub chociaż łatwo sprowadzić.

Być może wykorzystane zostaną w niej jakieś materiały z tej książki produkcyjnej, datowanej na koniec 1995 roku, na którą przypadkiem natrafiłem przygotowując tego newsa:

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej od Janusz
Załaduj więcej w Newsy
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Wewnętrzne opinie
Pokaż wszystkie komentarze