Bez komentarza #2 – Stoisko PlayStation na targach E3 1996 + napisy PL

W 1996 roku amerykańskie targi Electronic Entertainment Expo (E3) odbyły się w dniach 16-18 maja w Los Angeles. Była to dopiero druga edycja targów i po raz drugi z rzędu to Sony wychodziło z nich zwycięsko, ostatecznie dobijając Segę i Saturna oraz dając wyraźny odpór Nintendo i jej najnowszej propozycji w postaci Nintendo 64. Wszystko za sprawą zaskakującej obniżki ceny PlayStation z 299$ do 199$, która zrobiła wrażenie na wszystkich, podobnie zresztą jak przygotowane za mnóstwo pieniędzy stoisko PlayStation na samych targach, które nawet teraz robi wrażenie. W kolejnym filmiku z serii „Bez komentarza” możecie obejrzeć jak ono powstawało i choć na chwilę przenieść się do roku 1996.

Bodzio

Twórca tego przybytku, który po latach tułania się po różnych serwisach postanowił wreszcie stworzyć swoją własną stronę w całości poświęconą pierwszemu PlayStation, w której rozwój ładuje każdą minutę swojego wolnego czasu. Od kilku już ładnych lat zapalony kolekcjoner najróżniejszych konsol, akcesoriów i gier pałający szczególnym uczuciem do wszystkiego co wyszło ze stajni Sony, choć sprzęty konkurencji w postaci Nintendo czy Sega nie są mu obce. Miłośnik klasycznych platformówek i pierwszych części Medal of Honor oraz Pro Evolution Soccer, który nie pogardzi również ciekawymi grami z innych gatunków.

 • 19 marca 2017 at 15:23
  Permalink

  Sony pokazało jak się walczy o klienta i jak powinno wyglądać stoisko na targach. Dzięki takim ruchom sprzedali 100 mln konsol. To stoisko do dziś robi na mnie mega wrażenie.

  Odpowiedz
  • 19 marca 2017 at 16:48
   Permalink

   Jakby można było podróżować w czasie to z miłą chęcią bym je odwiedził bo faktycznie robi ogromne wrażenie. Długo szukałem reportażu z targów E3 1995, ale z racji tego, że była to pierwsza edycja to budżet i formuła targów byłą zupełnie inne, wystarczy popatrzeć na YT w jakich warunkach Sony prezentowało po raz pierwszy PSXa i jego cenę.

   Odpowiedz
 • 19 kwietnia 2017 at 19:48
  Permalink

  ja to podsumuje tak:
  PRZYBYLI(Sony),ZMONTOWALI(stoisko),ZWYCIĘŻYLI(PSX)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *