[SLEH-00013] Pokrowiec na płyty / CD Case

Oficjalny pokrowiec na płyty o oznaczeniu SLEH-00013 to jedno z kilku licencjonowanych akcesoriów wydanych w Europie, które ułatwia przechowywanie przedmiotów związanych z pierwszym PlayStation. W tym przypadku mowa konkretnie o pokrowcu umożliwiającym łatwe i co najważniejsze bezpieczne przechowywanie nośników z grami np. podczas podróży. W sumie pokrowiec pozwala na przetrzymywanie w nim łącznie 14 płyt CD wraz z instrukcjami. Dodatkowo posiada on specjalną kieszeń, w której można umieścić kilka kart pamięci.

Pokrowiec został zamówiony przez europejski oddział Sony Computer Entertainment i wyprodukowany w Chinach. Mimo to charakteryzuje się on bardzo dobrą jakością wykonania. Do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiał oraz szwy, które sprawiają, że nawet po blisko 20 latach od premiery, wciąż można go znaleźć na licznych aukcjach w bardzo dobrym stanie. Jest to jedno z popularniejszych akcesoriów tego typu, które zwykle sprzedawane jest bez opakowania, przez co nie każdy wie iż jest to w pełni licencjonowany produkt, posiadający swoje własne oznaczenie SLEH, którego brakuje już na samym pokrowcu.

Zdjęcia pokrowca zostały zamieszczone za zgodą ich autora.

Warto przeczytać również:

Bodzio

Twórca tego przybytku, który po latach tułania się po różnych serwisach postanowił wreszcie stworzyć swoją własną stronę w całości poświęconą pierwszemu PlayStation, w której rozwój ładuje każdą minutę swojego wolnego czasu. Od kilku już ładnych lat zapalony kolekcjoner najróżniejszych konsol, akcesoriów i gier pałający szczególnym uczuciem do wszystkiego co wyszło ze stajni Sony, choć sprzęty konkurencji w postaci Nintendo czy Sega nie są mu obce. Miłośnik klasycznych platformówek i pierwszych części Medal of Honor oraz Pro Evolution Soccer, który nie pogardzi również ciekawymi grami z innych gatunków.

 • 7 września 2016 at 18:36
  Permalink

  Świetna rzecz nie tyle aby w niej coś trzymać, a przejść się do kumpla z grami i save’ami. Ewentualnie trzymać to co akurat ogrywamy.

  Odpowiedz
  • 8 września 2016 at 09:19
   Permalink

   Też zawsze tak robiłem 🙂 W czasach gdy jeszcze nikt nie wiedział, że w 2016 roku nienaruszone pudełka będą tak cenne, już wtedy bałem się o nie i transportowałem je w ‚portfelu’ fakt, że nie oficjalnym, miejsca na memorki w nim nie było.
   Ciekawe czy teraz te które można znaleźć to nie podróbki w połowie..

   Odpowiedz
   • 8 września 2016 at 17:16
    Permalink

    Myślę, że da się to ocenić na oko patrząc na jakość, ale szczerze chyba akurat tego nie podrabiano. Zwłaszcza, że to typowo lokalne akcesorium dla Europy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *