Bez komentarza #3 – Reklama „Społeczeństwo Przeciwko PlayStation” + napisy PL

Jednym z kluczowych elementów, który zagwarantował sukces Sony i jej pierwszej konsoli, była bardzo odważna i świetnie przemyślana kampania promocyjna. Zarówno w Stanach, jak i w Europie PlayStation bardzo dobrze wstrzeliło się ze swoimi marketingiem i tak było już praktycznie od samego początku. Sony jako korporacja dysponowała ogromnymi środkami finansowymi, których nie oszczędzano. To zaowocowało i to bardzo szybko. PlayStation udało się nie tylko zadebiutować z sukcesem na rynku europejskim oraz amerykańskim, ale stosunkowo szybko go zdominować. Podobnie sprawa wyglądała też w samej Japonii.

W Europie pierwszą kampanią reklamową PlayStation była ta skupiona wokół fikcyjnej organizacji Society Against PlayStation (S.A.P.S), ostrzegającej ludzkość przez zakupem konsoli. Oczywiście całość została przemyślana w dość przewrotny sposób, niemniej to właśnie ona promowała pierwsze PlayStation w Europie w 1995 roku. Poniżej możecie obejrzeć zremasterowaną z okazji 20lecia marki PlayStation przez Sony reklamę z S.A.P.S. w tle.

Warto przeczytać również:

Bodzio

Twórca tego przybytku, który po latach tułania się po różnych serwisach postanowił wreszcie stworzyć swoją własną stronę w całości poświęconą pierwszemu PlayStation, w której rozwój ładuje każdą minutę swojego wolnego czasu. Od kilku już ładnych lat zapalony kolekcjoner najróżniejszych konsol, akcesoriów i gier pałający szczególnym uczuciem do wszystkiego co wyszło ze stajni Sony, choć sprzęty konkurencji w postaci Nintendo czy Sega nie są mu obce. Miłośnik klasycznych platformówek i pierwszych części Medal of Honor oraz Pro Evolution Soccer, który nie pogardzi również ciekawymi grami z innych gatunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *