Prezentacja i unboxing PlayStation SCPH-1000

Po dłuższej przerwie postanowiłem powrócić do pierwszego modelu konsoli PlayStation o oznaczeniu SCPH-1000 i zaprezentować go wam na nowo, tym razem w formie wideo. Dla przypomnienia jest to pierwszy model konsoli, który zadebiutował jedynie w Japonii w grudniu 1994 roku. Jest to najbardziej rozbudowany technicznie model PlayStation, który nigdy nie opuścił Kraju Kwitnącej Wiśni. Więcej o nim dowiecie się już z samego filmu.

Materiał wideo stanowi uzupełnienie wpisu poświęconego temu modelowi, który możecie znaleźć tutaj.

Warto przeczytać również:

Bodzio

Twórca tego przybytku, który po latach tułania się po różnych serwisach postanowił wreszcie stworzyć swoją własną stronę w całości poświęconą pierwszemu PlayStation, w której rozwój ładuje każdą minutę swojego wolnego czasu. Od kilku już ładnych lat zapalony kolekcjoner najróżniejszych konsol, akcesoriów i gier pałający szczególnym uczuciem do wszystkiego co wyszło ze stajni Sony, choć sprzęty konkurencji w postaci Nintendo czy Sega nie są mu obce. Miłośnik klasycznych platformówek i pierwszych części Medal of Honor oraz Pro Evolution Soccer, który nie pogardzi również ciekawymi grami z innych gatunków.

7 thoughts on “Prezentacja i unboxing PlayStation SCPH-1000

 • 17 kwietnia 2017 at 23:05
  Permalink

  Świetny materiał, w końcu w można dokładnie zobaczyć jak wygląda pierwszy model PlayStation i co zawiera korton poza konsolą, oczywiście czekam na kolejne wrzuty z innymi modelami.

  Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2017 at 08:51
   Permalink

   Dzięki! Szkoda, że nie mam innych modeli NTSC-J bo też bym się do nich dobrał, ale skupię się póki co na tych europejskich. Będzie to fajne uzupełnienie do artykułów na Strefie. Przy okazji porobię nowe zdjęcia laserów i płyt głównych, które przydadzą się do kolejnych materiałów 😉

   Odpowiedz
 • 21 kwietnia 2017 at 21:57
  Permalink

  Ja za to nie mam SCPH-1000 w pudełku:) ironia losu? Mi brakuje kilku modeli do końca kolekcji bo planuję zebrać wszystkie japońskie wersje w boxach. Problemem jest że wyszły po dwie wersje SCPH-3000,5500,7000,9000 i 3 wersje PsOne.

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2017 at 19:39
  Permalink

  Trochę ironia, ale na pewno prędzej czy później do Ciebie trafi, czego oczywiście Ci życzę!

  Odpowiedz
 • 22 kwietnia 2017 at 21:26
  Permalink

  Moim zdaniem ta wersja powinna odpalać gry z PSX to była by dopiero limitowana wersja. A sam skin dla konsoli to nic ciekawego.

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2017 at 22:53
  Permalink

  Fajnie się złożyło prezentacja SCPH-1000 a zaraz PS4 z limitowanej edycji czyli pierwsza konsola kontra powiedzmy ostatnia bo slimów nie liczę, przepaść ogromna, z perspektywy czasu pierwsza konsola wydaje się nadal najmniej wadliwa, gdyby nie kombinować z przeróbkami i nie katować ich porysowanymi czy pirackimi grami pewnie większość egzemplarzy do dziś by śmigały:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *