Forum strefaPSX

[Książka] „Encyklopedia PSX 1995-2000” i krótki wywiad z jej twórcą

Bodzio

• *
  • 5085
  • 14
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
Po dłuższych bojach udało mi się skończyć najprawdopodobniej ostatni, tegoroczny materiał, tym razem poświęcony "Encyklopedii PSX 1995-2000" wydanej przez wydawnictwo ARES2 w 2001 roku. Encyklopedia ta jak na polskie realia to dzieło bardzo ambitne i nawet dzisiaj robi wrażenie swoją zawartością. Oprócz informacji na jej temat wyciągniętych z samej publikacji, udało mi się też, co nie było łatwe dowiedzieć czegoś więcej na jej temat od jej twórcy, a więc Pana Roberta J. Szmidta, który był redaktorem naczelnym magazynu PlayStation Plus/ PlayerStation Plus. Dzięki @SALADYNowi skorzystają mam nadzieję wszyscy ;) Zapraszam do lektury.

http://strefapsx.pl/encyklopedia-psx-1995-2000/

Namingway

• *
  • 207
  • 0
  • PSN ID: Namingway_PL
Odp: [Książka] „Encyklopedia PSX 1995-2000” i krótki wywiad z jej twórcą
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2017, 12:03:15 »
Po dłuższych bojach udało mi się skończyć najprawdopodobniej ostatni, tegoroczny materiał, tym razem poświęcony "Encyklopedii PSX 1995-2000" wydanej przez wydawnictwo ARES2 w 2001 roku. Encyklopedia ta jak na polskie realia to dzieło bardzo ambitne i nawet dzisiaj robi wrażenie swoją zawartością. Oprócz informacji na jej temat wyciągniętych z samej publikacji, udało mi się też, co nie było łatwe dowiedzieć czegoś więcej na jej temat od jej twórcy, a więc Pana Roberta J. Szmidta, który był redaktorem naczelnym magazynu PlayStation Plus/ PlayerStation Plus. Dzięki @SALADYNowi skorzystają mam nadzieję wszyscy ;) Zapraszam do lektury.

http://strefapsx.pl/encyklopedia-psx-1995-2000/
Coś chyba nie poszło, bo zamiast artykułu pod linkiem jest oferta kupna psp

Bodzio

• *
  • 5085
  • 14
    • strefaPSX
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2017, 12:26:15 »
Że co się stało? :)

Namingway

• *
  • 207
  • 0
  • PSN ID: Namingway_PL
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2017, 13:01:13 »
Nie wiem, może to wina Tapatalka, ale zamiast wspomnianego artykułu i wywiadu  ja widzę link do tego:

http://strefapsx.pl/forum/index.php?topic=2000.0

Edit: Sprawdziłem na komputerze i tam jest  link do artykułu na głównej. Jednak na telefonie przez Tapatalka wyświetla się link  do wątku o PSP. Więc jest to wina aplikacji
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2017, 13:06:14 wysłana przez Namingway »

VectroV

• *
  • 670
  • 3
  • All we had to do, was follow the damn train, CJ!
  • PSN ID: VectroV
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2017, 15:10:23 »
Fajnie wiedzieć że w owym czasie rodzima produkcja tak dobrze się rozeszła po rynku. Ale to pokazuje też jaki status miał szaraczek u nas w kraju. Największy szacun i tak za zdobycie kontaktu z twórcą i za mały wywiad na który znalazł chwilę czasu (a raczej nie wszyscy są tacy chętni na to :P) No i podziękowania dla Saladyna ode mnie również :)
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

hankie

• *
  • 1944
  • 1
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2018, 23:42:59 »
Powoli taki książkowe okazy to białe kruki. Rodzima, lekko swojsko brzmiąca składnia - i to na 'polskim mięsie'. Ehhh, dzisiaj w dobie internetu nie ma szans na taki materiał w formie książki...
BTW Ten Pan Robert pisuje także powieści w moim ulubionym gatunku prawda? :)

Bodzio

• *
  • 5085
  • 14
    • strefaPSX
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:41:01 »
Ano i całkiem dobrze mu to idzie podobno ;) Można sobie nawet za darmo pobrać co nieco, np. "Cichą Górę" inspirowaną podobno Silent Hill ;) http://www.robertjszmidt.pl/node/285

hankie

• *
  • 1944
  • 1
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:59:15 »
Szczerze, to kojarzę Pana Roberta z 'Wieży' i 'Otchłani' z Uniwersum Metro ;)

CyborgDE

• *
  • 392
  • 5
  • Szarmancki wariat
  • PSN ID: CyborgDoge
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2018, 13:13:21 »
Z chęcią bym kiedyś to dorwał jako uzupełnienie kolekcji. Kawał dobrej roboty. Takie artykuły tylko podwyższają prestiż Strefy jako portalu. Rok zakończony z konkretnym przytupem.