Forum strefaPSX

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Strefa majsterkowicza / ps1 - problem z czytaniem płyt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adriano dnia Kwiecień 22, 2018, 23:38:27 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam problem z czytaniem płyt na moim starym ps1. Konsola jest przerobiona. Gra która przez te wszystkie lata była w napędzie chodzi fajnie, ładuje się od razu. Chciałem sobie nagrać z Internetu inną grę, bo wersja pudełkowa zaginęła w zamęcie dziejów :( . Mam plik *.cue oraz *.bin, nagrywam to programikiem ImgBurn i czego bym nie próbował konsola widzi to jako muzykę, włącza się cd-player i tam mogę sobie wybrać "utwór". Nie jest to (chyba) wina rodzaju płyty, bo muzyka nagrana na takich płytach gra normalnie. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co mógłbym jeszcze spróbować?
2
PS4 - Konsola i gry / Warto?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Krzemień dnia Kwiecień 22, 2018, 23:06:11 »
co mi powiecie o tej promce, drodzy forumowicze https://www.mediaexpert.pl/lp,3712-sony-wymien-stare-na-nowe warto, nie warto? moze warto, ale tylko przy pewnych wymaganiach? zastanawiam sie, bo mam konsolke ps4 1tb i troche odlozone w portfelu, a kusi aby sobie pograc w lepszej jakosci. so, jak myslicie?
3
Strefa majsterkowicza / Sega Mega Drive,Sega CD,Sega 32X-czyszczenie,naprawa,modyfikacje.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez psmaniac dnia Kwiecień 22, 2018, 23:03:21 »
Może na początek krótka historia tego sprzętu. Wylicytowałem  niby bez uszkodzeń za sumę 194 euro.
Przychodzi paka...  :o Wrzucone wszystko byle jak. Jestem przyzwyczajony do Niemieckiego pakowania i zawsze sobie wyobrażam jak Helga stoi 3 metry od Helmuta , on rzuca sprzętem a ona łapie w karton. Jak coś spadnie to Helga towar na zmiotkę i jeb do środka.
Ale ta przesyłka to już przegięcie.... Bród i stęchlizna tego sprzętu to pryszcz...Konsola SMD działa,ale  Sega CD  już nie ...martwa....32X to Genesis bez zmodyfikowanego regionu i na konsoli SMD tez nie działa...Wszystkie 3 zasilacze do SMD 1...Gry kompletne jakimś cudem dotarły w  dobrym stanie plus.
Nawet do gostka nie pisałem ,tylko otworzyłem spór na Paypal-u.W opcji ewentualnego zatrzymania towaru ,zażądałem 150 euro zwrotu na odczepne i zostaje z tym szrotem. Minął tydzień ,pacjent odezwał się i  zaproponował  110 euro . Myślę spoko.Naprawie ,wyczyszczę i pójdzie jako sprzęt podstawowy do giercowania . Suma summarum zostałem z tym tematem i wyszło 84  euro  :)
Od jutra zaczynam grzebać w  gratach i w tym wątku opisze co uda mi się zdziałać...
Jakieś  rady w trakcie napraw i modyfikacji mile widziane.

5
Nasze kolekcje / Odp: Nasze najnowsze zdobycze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez foxe dnia Kwiecień 22, 2018, 22:38:31 »

@Vec jeszcze wiszę Ci fotki AC Origins. A tej na razie nie planuje otwierać. Możliwe że za jakiś czas zmienię zdanie to cyknę fotki.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez VectroV dnia Kwiecień 22, 2018, 22:20:36 »
W sobote miałem isc na Car Boots ,ale musialem isc do pracy wiec wyslalem zone i wrocila z czyms takim uczen przerosl mistrza calosc 25e .

Łoł, jak na nowicjuszkę to niesamowity loot.

U mnie wreszcie pojawiła się Ultra Edycja Project Cars 2. 1000 sztuk na cały świat.

O matko jak zazdraszczam. Porównując do ceny premierowej to jak niebo, a ziemia ale dla mnie jednak nadal za dużo. Faktycznie tak dobrej jakości jest ten model że tyle kosztuje? Cykniesz fotki?
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez foxe dnia Kwiecień 22, 2018, 21:22:15 »
U mnie wreszcie pojawiła się Ultra Edycja Project Cars 2. 1000 sztuk na cały świat.

Spoiler
[close]
Tez ciekawa historia bo na premiere zamówiłem z dwóch źródeł. muve i allegro wtedy za cenę ok 2100zł/sztuka. Ale we wrześniu na premiere okazało się ze muve miał błąd w sklepie i nie mają tej edycji więcej a gość z allegro napisał ze też nie dostał od sklepu i postara się załatwić z innego źródła a nawet po kilku dniach napisał, że załatwił i będzie u mnie za 2-3 tygodnie niestety sprawa oparła się o policje bo kontakt się urwał. Dobrze że mam znajomego w dochodzeniówce i wystarczył jeden telefon z komendy.Koleś zmiękł i kasę oddał w ciągu dwóch dni.
Ten konkretny egzemplarz kupiłem nówkę z amazona UK w przeliczeniu za niecałe 800zł i to jest odpowiednia cena. Nawet dobrze ze na premierę nie wyszło.
wpadło też kilka gier do kolekcji na PSX (przekroczyłem 400 unikatowych tytułów)
8
Strefa majsterkowicza / Odp: Grzesieq's PS2 - Gruz projekt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Grzesiek! dnia Kwiecień 22, 2018, 21:12:24 »
Tak BTW to kumplowi zrobiłem ten przełącznik wstawiając większą gumkę od pilota :D Przykleiłem ją na krawędzi i jakoś działa. Nawet z zewnątrz tego nie widać!

Wziąłem tą gumową część od bocznych przycisków od dualshocka i działa! Konsola się uruchomiła. Dzięki, jednak nie będe musiał czekać na przesyłkę z microswitchem ;)
9
Zakupy i handel / Odp: Sprzedawcy aukcyjni
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Chmielpiwny dnia Kwiecień 22, 2018, 21:12:08 »
Mądry Polak po szkodzie... Generalnie zbyt późno zrobiłem research jegomościa, patrząc z perspektywy czasu nie topiłbym 150 PLN na zakupy.
Wiem, że nie mam jeszcze 50 postów, ale przestrzegam przed zakupami u tego Pana:
- KonBoss-PSX-LP
- konbosik
ma nawet konto tutaj na forum i próbował handlować...
- KonBoss

od kupna i wpłaty minęły już prawie dwa tygodnie, a odpowiedzi na moje maile się doczekałem, spór na Allegro też póki co jest jałowy i nie prowadzi do niczego - oczywiście druga strona nie zabrała w nim w ogóle głosu, mimo tego, iż regularnie loguje się na to zawieszone konto.

Tak z innej beczki - czy korzystał ktoś z "programu ochrony kupujących allegro" i wie jak się w nim poruszać? Lub ewentualnie czy całą tę sprawę warto zgłaszać, gdzieś dalej? O pomoc prosiłbym na PW, żeby tego wątku już nie zaśmiecać. Z góry dzięki.
10
Zakupy i handel / Odp: Gdzie robicie zakupy?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Chmielpiwny dnia Kwiecień 22, 2018, 21:05:43 »
Stąd z forum to nie ma (chyba) nikogo kto mieszkałby w Warszawie, albo w okolicach.
Bemowo +1 :)
choć akurat ja jestem dość "młodym" forumowiczem :)

Nieco zmieniając temat - będę w Londynie na początku maja na 2 dni - możecie polecić jakiś przybytek ze stuffem na PSX/PS2/retro ? Google coś tam podpowiadają, ale nie będę miał dużo czasu, więc wolałbym mieć listę "sprawdzonych" miejscówek, gdzie można coś ciekawego wyjaczyć.
Strony: [1] 2 3 ... 10