Forum strefaPSX

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Nasze kolekcje / Odp: [makumator] Trudne sprawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bodzio dnia Styczeń 18, 2018, 22:39:04 »
Mi się zawsze marzyło na Jaguarze zagrać właśnie w AvP, może kiedyś będzie okazja.
2
Dział Strefowiczów / Odp: Przedstaw się i napisz coś o sobie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bodzio dnia Styczeń 18, 2018, 22:37:10 »
Dużo czasu zatem życzymy, żebyś wchodził jak najczęściej ;) Witaj na Strefie!
3
PS2 - Konsola / Odp: Kupno Konsoli Playstation 2 - Powrót do przeszłości.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Quake96 dnia Styczeń 18, 2018, 22:25:05 »
... jednak specjalnie kupować to się raczej nie opłaca.

Wadą tego rozwiązania jest cena 70$

Trochę dziwnie to wygląda, gdy z jednej strony mówisz, że kupno starego netbooka (za jakieś 200-300zł można coś dorwać), który przy okazji może się przydać do czego innego się nie opłaca, a kupno adaptera LAN typowo do PS2 za 70$ jest dobrym pomysłem.

Osobiście może i wolałbym opcję z adapterem, ale tylko dlatego, że nie lubię takich dodatkowych "kombinacji" jak w tym przypadku z laptopem. Zwyczajnie wolę mieć coś "dedykowanego" jako akcesorium do konsoli, niż kolejny komputer. Mimo to dalej myślę, że 70$ to za dużo. Jeszcze około 100-150zł byłoby okej, bo w podobnej cenie można kupić NA do FATa.
4
Dział Strefowiczów / Odp: Przedstaw się i napisz coś o sobie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hankie dnia Styczeń 18, 2018, 22:01:36 »
Cze Dironixu!

Ale dałeś wizytówkę ;) Tutaj sami niekonfilktowi ludzie, pewnie czasem tylko szał ogarnie z niemocy podczas ogarniania wymagających tytułów albo przeklinając podczas 3go rozkładania prawie sprawnej konsoli ;) Miło, że wróciłeś do retro, nie rozpamiętuj sprzedaży nowszej konsoli, na starszych też jest wypas. Do dzieła, czytaj i smaruj w tematach.
PS Beemka jaki ma motor?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hankie dnia Styczeń 18, 2018, 21:56:24 »
A ja ogrywałem Tempesta na programie to umożliwiającym na PC. Tempo gry, lekko dla mnie miejscami psychodeliczne obrazy, przejmująca muza i digitalizowane pokrzyki ;) Wciągała mnie jak cholera!
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bms dnia Styczeń 18, 2018, 21:50:54 »
Raiden... Marzyłem o Jaguarze tylko dla tej gry. Teraz zakup Jaguara jest równie abstrakcyjny jak w dzieciństwie :/
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JT dnia Styczeń 18, 2018, 21:43:27 »
A ja nadal będę polecać mój sposób na gry, kupno jakiegoś netbooka 9 calowego z rj45
Jak ktoś ma starego netbooka, czy laptopa to dobre i tanie rozwiązanie, jednak specjalnie kupować to się raczej nie opłaca. Lepiej już kupić nowość w postaci PS2NetBox, czyli obudowa na dysk 2,5" która wykorzystuje kabel LAN i własny protokół komunikacji, dzięki czemu osiąga prędkości zbliżone do dysku twardego(6MB/s). Wadą tego rozwiązania jest cena 70$, ale gratis dostajemy obudowę USB na dysk ;)
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hankie dnia Styczeń 18, 2018, 21:34:05 »
Looknij jeszcze na temat:
http://strefapsx.pl/forum/ps2-konsola/moja-pierwsza-konsola-pare-pytan/
Tam też podpowiadaliśmy kilka wskazówek.

Jako podpowiedzi dalsze:
9xxxx - to ostatnia wersja slimki z wbudowanym już zasilaczem - ma ona jak widać obudowę w 1/3 błyszczącą.

Odpalanie gier z USB jest utrudnione ze względu na słaby trasnsfer USB w PS2. Zresztą na topowej stronie działu PS2:
http://strefapsx.pl/forum/ps2-konsola/
Masz całość o której wszyscy wspomnieli - FMCB, podłączanie HDD do ps2 FAT oraz silmek etc.

9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez makumator dnia Styczeń 18, 2018, 21:29:48 »
Mi właśnie wleciała spoko gierka logiczna.

Zawsze lubiłem plastelinowe ludziki (po Neverhood je pokochałem).
Flip Out bardzo dobrze kojarzyłem z recki na ćwierć strony z Secret Service. Udało się fajnie kupić. Z kategorii "Zawsze chciałem mieć."

Tym samym mój skromny zbiór gier na Jaguara wygląda teraz tak:

W ramach wielkiej czystki '2017. Sprzedałem prawie wszystkie golce i gry które mnie nie ruszały, jakie miałem (np. Ultra Vortek, Doom, Cannon Fodder, Syndicate) i postanowiłem skupić się od teraz tylko na box kompletach w ilości 1-3 rocznie. Z samych cartów zostawiłem w kolekcji na stałe AvP - jako najlepszą po hiper za**bistym Tempest 2000 grę na ten system.
Brutal Football jest tam przypadkiem, kupiona daaaaawno temu razem z konsolą. Próbowałem sprzedać, ale nikt nie chciał za 100zł, więc zostaje, bo nówka w folii fabrycznej.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Atr3ju dnia Styczeń 18, 2018, 21:22:15 »
A ja nadal będę polecać mój sposób na gry, kupno jakiegoś netbooka 9 calowego z rj45, połączenie kablem 20 - 30 cm, skonfigurować i to zostaje już na wieki bo nic kompletnie przy tym nie trzeba robić. Postawić slimke na netbooku są praktycznie takiej samej wielości. Gry wrzucasz przez pendriva do netbooka. Przy okazji takie rozwiązanie ma wile więcej zastosowań niż samo NA do konsoli ponieważ może posłużyć jako smart TV, można oglądać Twitcha, Youtuba czy nawet puścić sobie film w 720p (ponieważ są w nich zazwyczaj słabe procesory 1,6 GHz), do tego większa możliwość konfiguracji na TV za pomocą myszki i samego systemu.

Mam nawet już tak zrobiony przycisk zasilania w laptopie że wyprowadziłem sobie dwa małe kabelki za obudowę i do nich przylutowałem przycisk typu cichoklik więc naciskam tylko dwa przyciski power i za 3 minuty mam gotowe gry do wyboru.
Strony: [1] 2 3 ... 10