Forum strefaPSX

Syberia 3

VectroV

• *
  • 669
  • 3
  • All we had to do, was follow the damn train, CJ!
  • PSN ID: VectroV
Syberia 3
« dnia: Kwiecień 29, 2017, 15:58:17 »
@Bodzio

Co do  Syberii to pozwoliłem sobie skopiować krótką recenzję kumpla ze steama ;)

Spoiler
Plus:

+ ciekawa historia

+ charyzmatyczni bohaterowie

+ świetna muzyka

+ magiczny klimat

+ projekty lokacji

+ wysoki poziom zagadek

+ polska wersja językowa

+ voice acting większości postaci

+ długość gry

Minus:

- słaba oprawa graficzna jak na powrót po tylu latach

- koszmarna optymalizacja, gra dość często potrafi zaliczyć drop z 60 do poniżej 30 fps

- błędy, błędy i jeszcze raz błędy, które utrudniają grę

- frustrujące sterowanie nawet przy użyciu pada, czasami główna bohaterka chodzi własnymi ścieżkami, o sterowaniu przy użyciu K+M można zapomnieć bo to czysty masochizm

- cała masa niewidzialnych ścian, co krok potykamy się o różne przedmioty

- długie ekrany ładowania

- niewygodna praca kamery co w połączeniu ze słabym sterowaniem tworzy wybuchową mieszankę i skutecznie utrudnia rozwiązywanie niektórych zagadek

Ocena: 3/5 (ciężki orzech do zgryzienia, z jednej strony świetna przygoda w której czuć ducha poprzednich części a z drugiej koszmarna optymalizacja, fatalne sterowanie, sporo błędów które skutecznie zaniżały przyjemność grania)

1 – gniot, którego dotknięcie patykiem powoduje długotrwały uraz
2 – można zagrać ale niekoniecznie
3 – ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
4 - solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
5 – trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
[close]
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

Bodzio

• *
  • 5077
  • 14
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
Odp: Syberia 3
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2017, 16:41:16 »
W sumie nie za wiele więcej szczerze powiedziawszy się nie spodziewałem po tej grze. Może słabej optymalizacji i tyle błędów nie, ale graficznie i mechanicznie widać było po filmikach, że ten tytuł będzie bardzo archaiczny. Pod tym względem i stare Syberię szału nie robiły. Liczy się klimat, ten mam nadzieję pozostał, a widząc po plusach tak jest.

Mam nadzieję błędy nie będą aż tak utrudniać zabawy jak kupię gry, bo powtórki z Paradise nie zdzierżę. Trochę poczekam może jak cena gry spadnie bo nie wróżę, że Syberia 3 jakoś oczaruje świat na masową skalę, a zrobili jej promocje jakby to był tytuł mający konkurować z topowymi markami.

Aż wydzielę posty co by w Uncharted nie bałaganić ;)

VectroV

• *
  • 669
  • 3
  • All we had to do, was follow the damn train, CJ!
  • PSN ID: VectroV
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2017, 16:50:01 »
Najlepiej poczekać jak stanieje, bo sam zapłacił 70zł w premierę, ale mówi że jakby miał zapłacić pełną cenę to by się chyba zdenerwował bo cena nie jest adekwatna. Jeśli są jakieś pytania to mogę go podpytać ;)

Aż wydzielę posty co by w Uncharted nie bałaganić ;)

Dzięki ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2017, 17:01:31 wysłana przez VectroV »
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

Bodzio

• *
  • 5077
  • 14
    • strefaPSX
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2017, 18:24:57 »
Wiem wszystko z plusów i minusów, a czego nie wiem to się dowiem jak zagram, ale dzięki za info. W sumie boję się tylko sterowania padem, jakoś przygódowka u mnie jest tożsama z myszką. 

Bodzio

• *
  • 5077
  • 14
    • strefaPSX
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:37:57 »
Trochę mi to zajęło, ale wolałem nie przepłacać za ten tytuł. Dzisiaj odpaliłem wreszcie Syberię i mogę podzielić się pierwszymi wrażeniami. Pierwsze co rzuca się niestety w oczy to wspomniana fatalna optymalizacja i słaba oprawa. Oczywiście to nie tytuł w który gra się dla grafiki, ale ta optymalizacja aż woła o pomstę do nieba. Jak nie mogli tego dobrze zrobić, to chociaż mogli zostawić oprawę ala w dwóch pierwszych częściach, bez zbędnych udziwnień. Tutaj czasem szarpie jakbym grał nie wiem na czym. Inna sprawa to błędy, które ciężko wybaczyć. Już na samym początku prawie mi się gra tak zbugowała, że musiałem się ratować wczytywaniem zapisu. W kolejnej lokacji myślałem, że mi się w oczy coś stało, jak facet zamiatał podłogę, a miotła zamiast w rękach to podążała za nim trzy kroki za plecami. I to wszystko mi mimo instalacji patcha, który ważył chyba z 10GB.

Jestem póki co na samym początku i jeszcze nie czuję tego klimatu, więc go nie ocenię, ale trochę brakuje mi surowości i tajemniczości poprzednich części, ale to na szczęście kwestia rozwojowa. Dubbing to kolejna poroniona kwestia w tej grze. O ile głos Kate jest super, o tyle dobór głosów do innych postaci to padaka totalna, babcia w grze mówi jak 16latka i nie tylko ona. Na szczęście mimo wielu wad gra się w to póki co dobrze i tytuł wciąga. Swoje robi pewnie sentyment, sam gatunek, który swego czasu uwielbiałem, no i fakt, że to jednak Syberia. Zobaczymy jak ta przygoda się rozwinie.