Forum strefaPSX

PS2 i odpalanie gier z dysku

Łajt

• *
  • 11
  • 0
Odp: PS2 i odpalanie gier z dysku
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2018, 18:28:09 »
No niestety niektóre gry po dziś dzień nie działają. Ja na ten przykład za nic nie mogę odpalić Project Snowblind, wiesza się po wybraniu nowej gry.

helganin

• *
  • 24
  • 0
  • PSN ID: diabol_16
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2018, 19:13:22 »
Ja mam Test Drive Unlimited który jednym działa innym nie i The Fast and The Furious które nie działa.
Kupię sobie wersję płytową i nie widzę problemu :)

xzer0

• *
  • 376
  • 3
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2018, 19:55:44 »
W OPL trzeba ustawienia pozmieniać i może ruszy.
xzer0 Modding Enterprises

Łajt

• *
  • 11
  • 0
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:45:08 »
W przypadku Snowblind nic to nie daje, zresztą na listach kompatybilności widnieje jako kompatybilna, gdzieś widziałem wątek o tym na psx-scene i wychodzi na to, że gra była kompatybilna do pewnej wersji OPL, a potem przestała działać i nie zaadresowali tego problemu.

Dodam jeszcze, że u mnie np. nie da się za nic odpalić jakiejkolwiek gry przez HDL i nie mam pojęcia dlaczego, przez OPL wszystko działa jak należy, poza wyjątkami, a ten HDL za nic w świecie nie chce gry odpalić, co mogłoby być przydatne, bo może te Snowblind akurat w nim działa.

JT

• *
  • 116
  • 0
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 13, 2018, 15:30:53 »
Project Snowblind działa bez problemów na OPL 0.8, czy to z dysku czy przez LAN, Test Drive Unlimited musi mieć włączony MODE 1 i OPL 1030(na takim mi działa).
PSX, Xbox, PS2, X360s, PSP, GC, Wii, MD, PSTV, XOS, SNES, Famiclon, GBM, DC, DS, GBA, PS4s

Łajt

• *
  • 11
  • 0
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 13, 2018, 19:59:05 »
Ja używam najnowszego OPL i w tym może leżeć problem

helganin

• *
  • 24
  • 0
  • PSN ID: diabol_16
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2018, 10:03:01 »
Test Drive poszedł na OPL 0.9.3 w Mode 1

Łajt

• *
  • 11
  • 0
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:09:40 »
Generalnie jak jest problem z odpaleniem gry to najlepiej skonsultować tę listę http://www.ps2-home.com/forum/page/opl-game-compatibility-list-1

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:04:13 »
Witam wszystkich!
Odkopałem ostatnio moją starą konsoletę ps2 fat i postanowiłem ją wskrzesić i przystosować do 2018 roku.
Zakupiłem przejściówkę do hdmi, choć na starym kablu w tvhd obraz mnie nie wystraszył.
Niestety leser chyba umarł, więc szukam alternatywnej metody uruchamiania gier.
Zamówiłem już kartę pamięci z fmcboot, i zamierzam odpalić kilka gier z pendrajwa.
Słyszałem jednak że wolno się wgrywają i czy to bardzo przeszkadza? Bo chcę zainwestować w większego pena np. 128gb aby wrzucić tam kilka fajnych gier.
Ale zastanawiam się nad dyskiem, bo w konsoli jest miejsce:)
Ale tu rodzi się kilka pytań:
Czy dyski 3,5 cala wchodzą?
Na allegro widziałem adapter sata, bo taki też dysk chciałbym zainstalować. Oryginalny adaptor miał wejście na ide, ale nie wszystkie  dyski pasują.
Czy chiński adapor sata i dysk sata to dobra opcja? Szybsza chyba od pena:)
Czytałem o dodawaniu gier na pendrive przy pomocy Usbextreme, czy na dysk w konsoli też tak się dodaje, czy tylko przy pomocy takiego programu (zapomniałem jak się nazywa)
Z góry dziękuję za sugestie i odpowiedzi.
Aha, mój fatek jest przerobiony.
P.s. odkopałem też slima nie przerobionego z działającym laserem ale w wersji ntfs ( od kuzyna z ameryki) ale nie mam dla niej planu, chcę się bawić fatkiem bo wygląda konkretnie youngtimerowo.
Pozdrawiam Konsolowe Świry!

xzer0

• *
  • 376
  • 3
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2018, 16:48:41 »
No więc panie Kjerownik. Laser do fata zamiennik kosztuje 5 dolarów i czyta gry nawet. Sam włożyłem to do dwóch konsol. Dysk? Ja uznaje tylko oryginalny network adapter. Zamienniki długo nie będą działać. Gry nagrywa się z płyty, przez ftp lub bezpośrednio podłączając dysk do PC. Pendrive to badziew. Nie da się grać na tym. Inna opcja to dysk sieciowy. Jeśli masz duży dysk w pc to trzymasz na nim kolekcję gier i udostępniasz dla ps2 kablem sieciowym. Kompatybilność spora i prędkości też. Jeśli twój slim to model 70001 to możesz wyprowadzić nawet gniazdo ATA na zewnątrz. To wszystko było wałkowane na bank na tym forum.
xzer0 Modding Enterprises

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2018, 18:24:22 »
Slima nie zamierzam używać, choć jest bardziej sprawny. W facie są problemy z czytaniem płyt, zwłaszcza mocno używanych. Spróbuję coś wypalić i przetestować ten napęd. Jeśli chodzi o części to widzę że można również wymienić silnik od głowicy, nie wiem jak zdiagnozować co może zawodzić w moim fatku? Sprawdziłem na alledrogo, głowica lasera około 50 zł i trzeba chyba jakiś chip modyfikować? Przy moim talencie jak wezmę się za wymiane głowicy to mogę uśmiercić całkowicie faciaka:(
Czy rzeczywiście te zamienniki adaptera są tak awaryje? Byłem bardzo napalony aby go nabyć (jest za 70 zł sata adapter).
Bo rozumiem że dysk zewnętrzny na usb będzie tak samo wolny jak pendrive?
Pozdrawiam.

Atr3ju

• *
  • 295
  • 3
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:03:12 »
Lutowanie w slimie jest trudne, sam jak na to patrze to aż ręka się trzęsie :D

Zdjęcia nie moje. Koleś to robił na SCPH-70003 wersja płyty V12

Dla typowego kowalskiego najlepsze to uruchamianie gier z netbooka który ma rj45 na kabel internetowy. Netbook położyć, na nim ps2 slim, podłączyć 30 cm kablem internetowym i taki zestaw jest ok.

Łajt

• *
  • 11
  • 0
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 15, 2018, 14:09:05 »

Quake96

• *
  • 801
  • 0
  • <P><S><X>
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:26:46 »
Z tego co rozumiem, to tylko płytka z całym tym kontrolerem itd, którą trzeba wpakować w oryginalny NA, w miejsce oryginalnego kontrolera do dysków ATA, więc i tak wymaga to posiadania NA, co już wydaje się być wystarczające dla wielu.

hankie

• *
  • 1938
  • 1
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:45:15 »
Ta przejściówka wygląda tylko może bardziej 'znormalizowana' pod NA, ale chyba funkcyjnie tak jak Quake prawi - tylko z ATA na SATA.