Forum strefaPSX

Kącik PCtowy

next THE flex

• *
  • 196
  • 0
  • next THE flex
Odp: Kącik PCtowy
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 10, 2018, 10:31:44 »
Panowie w jakim miejscu na sieci najlepiej zaopatrzyć sie w nowego pieca ? Morele czy Komputronik ? A może jeszcze inne ? Zależy mi na składaku (chyba, ze po otwarciu obudowy nie stracę gwarancji... ;) ) by miał 16 GB RAM i dysk 1TB. Jeżeli ktoś cos to bede wdzięczny.
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

hankie

• *
  • 1944
  • 1
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 10, 2018, 15:56:09 »
Raz w życiu tylko miałem gotowego kompa, w 2002 roku - z lokalnego OPTIMUSa (był mocz). Oprócz tego jednego przypadku, osobiście nie dopuszczałbym chyba możliwości kupna gotowego modelu ;) Po prostu chyba nie wyobrażam sobie tego, by ktoś inny składał mojego PCta :) Fakt, że sami użeramy się gwarancją na każdy komponent z osobna i musimy czasem uważać bo czasem zdarzy się że części ze sobą się gryzą.

Ale jak tutaj na okres gwarancji nie otworzyć PCta by go nie wyczyścić? ;)

Stall

• *
  • 231
  • 0
  • ᑮᒸᗅᖻ ᔢᖶᗅᖶᓵᓏᘉ
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 10, 2018, 16:59:43 »
Stall, zafrapowałeś mnie swoim postem....
Wbudowany dellowski zasilaczyk ma 17,8A na linii 12V....nie wiem czy to dużo czy mało, ale komp jest idealnie stabilny nawet przy wielogodzinnym graniu przez syna.

17,8A to jakieś niecałe 214W. Procesor + karta przy maksymalnym poborze energii to jakieś 165W. Do tego reszta komponentów... Tak trochę na styk. Jaki masz ten drugi, zapasowy zasilacz?

Panowie w jakim miejscu na sieci najlepiej zaopatrzyć sie w nowego pieca ? Morele czy Komputronik ? A może jeszcze inne ? Zależy mi na składaku (chyba, ze po otwarciu obudowy nie stracę gwarancji... ;) ) by miał 16 GB RAM i dysk 1TB. Jeżeli ktoś cos to bede wdzięczny.

Komputronik jest droższy. Lepiej składać komputer samemu niż kupować gotowca, dobierając poszczególne elementy pod konkretne zastosowanie. Bez informacji ile masz kasy na komputer i do czego będzie używany, nikt Ci nie pomoże.

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 10, 2018, 20:33:34 »
17,8A to jakieś niecałe 214W. Procesor + karta przy maksymalnym poborze energii to jakieś 165W. Do tego reszta komponentów... Tak trochę na styk. Jaki masz ten drugi, zapasowy zasilacz?

Na zapas mam dokładnie taki sam....
Na allegro są zasilacze w formacie TFX, drogie nie są, na oko wyglądają bardzo podobnie do mojego.
Jeśli padnie to rozważę czy warto. Obecny póki co nie sprawia problemów.
Nie uważajcie autorytetów za prawdę, lecz prawdę za autorytet - G.Massey
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.

next THE flex

• *
  • 196
  • 0
  • next THE flex
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 11, 2018, 07:46:55 »
Mam budżet około 3 tys. Zależy mi by był w środku dysk minimum 1TB i 16GB RAM. Komputer będzie używany do produkcji i realizacji dźwięku (Pro Tools, Ableton Live). Z tego co wyczytałem na sieci najważniejsze do pracy jest dla mnie pamięć RAM. Do gier sporadycznie, ale głównie z lat 90 wiec najnowsze karty graficzne mnie nie interesują. Dzięki za pomoc, okazuje sie nieodzowna w 2018 roku.
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

CyborgDE

• *
  • 392
  • 5
  • Szarmancki wariat
  • PSN ID: CyborgDoge
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:58:59 »
Polecam wejść na forum, którego adres podeślę Ci na PW, aby nie robić tutaj reklamy. Tam w założysz temat według wzoru, powiesz do czego potrzebujesz i chłopaki Ci doradzą. Gotowce omijaj szerokim łukiem. Najgorszemu wrogowi bym nie życzył posiadania gotowca, nawet tych "super maszyn" do gamingu od Asusa czy MSI. Naprawiałem takich dziesiątki. Na papierze wygląda ładnie, ale w środku złom, złom i jeszcze raz złom. O zwykłych gotowcach nawet już nie będę wspominał.

Stall

• *
  • 231
  • 0
  • ᑮᒸᗅᖻ ᔢᖶᗅᖶᓵᓏᘉ
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 11, 2018, 21:17:03 »
Trochę przeginasz z tym złomem, o wielki naprawiaczu. :D
W gotowcach są dwie opcje: oszczędzą na podzespołach typu zasilacz, dysk lub wpiszą "GeForce 4GB!" co okaże się być jakaś słabą kartą ze stosunkowo dużą ilością pamięci.
Druga opcja to jednak dobry komputer, które sprzedaje m.in. zarówno wyśmiane przez Ciebie MSI jak i Asus(gdybyś serio miał ich dziesiątki w ręku, to wiedziałbyś, że są w wielu z nich całkiem solidne komponenty), z tym że te komputery są wyraźnie droższe od komputerów składanych samemu.

BTW Ciekawe czy wysłałeś go na benchmarka czy pclaba? :D

CyborgDE

• *
  • 392
  • 5
  • Szarmancki wariat
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:24:18 »
Płyty główne firmy krzak/OEM z wręcz śmiesznie biedą sekcją zasilania, a na tej płycie i7, często gęsto jedynie dwa banki pamięci(w komputerze za grubo ponad 1000€, serio?), dyski SSD to chyba leżaki magazynowe jeszcze z TLC. Te cudowne gotowce są często nieproporcjonalne i bezsensownie dobrane pod względem podzespołów. To są komputery dobre dla ludzi, którzy nie znają się, chcą kupić, poużywać i zapomnieć/wymienić na nowy/wywalić. Może w przeciągu ostatniego roku sytuacja się zmieniła, bo aktualnie robię to jedynie z doskoku jak serwis w którym robiłem nie wyrabia i potrzebuje posiłków, ale nie mam dobrych wspomnień. Czy Ci się to podoba czy nie, to tego typu gotowce też najczęściej trafiały do naprawy. A to zasilacz padł, a to dysk, a to "czarny obraz" i wiele innych komedii z tym związanych. Większość z tych komputerów nie miała nawet dwóch lat.
Druga opcja to jednak dobry komputer, które sprzedaje m.in. zarówno wyśmiane przez Ciebie MSI jak i Asus(gdybyś serio miał ich dziesiątki w ręku, to wiedziałbyś, że są w wielu z nich całkiem solidne komponenty), z tym że te komputery są wyraźnie droższe od komputerów składanych samemu.
No właśnie, wyraźnie droższe. Ale jaki jest sens przepłacać? Bo co, bo ma na obudowie napis ASUS?
Trochę przeginasz z tym złomem, o wielki naprawiaczu. :D
Wielkim naprawiaczem nie jestem, ale dzięki za uznanie...
Serio, nie wiem po kiego wała ta uszczypliwość. Chcę tylko chłopowi doradzić zanim wyda swoje ciężko zarobione pieniądze. Może i by był zadowolony z tego Asusa czy tam innego MSI. Może akurat miałby szczęście i komputer ten działałby tak długo, że mógłby grać razem z WOŚPem. Ale po co ryzykować?

Możesz mnie biczować krakowską, ja zdania nie zmienię. Piszę tylko z czym się spotkałem przez ponad dwa lata pracowania w serwisie komputerowym, a nie z czytania stron o IT. Myślę, że to wystarczająco, aby wyrobić sobie zdanie na ten temat. Czy się z nim zgadzasz czy nie, to już Twoja sprawa.

Peace.

hankie

• *
  • 1944
  • 1
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:40:02 »
Ja betonowo twierdzę, żę najpierw trzeba pomyśleć o solidnej płycie głównej i zasilaczu. Resztę komponentów dobrać pod to  - w sensie, że ten 'kręgosłup' będzie solidną podstawą i możliwy będzie upgrade za jakiś czas. Komp nie będzie stacją do grania, będzie potrzebował mocy do liczenia i sporo szybkiej pamięci. Nie wiem nawet, czy w wypadku składania kompa do robienia tylko muzyki nie zostałbym przy zintegrowanej grafice, miałbym w tym wypadku więcej na proc i RAM, dyski zawsze można też potem dokupić jak będą potrzebne. Ehhh, ile głów tyle szkół i upodobań ;) Mnie zawsze (IMHO) w gamingowych lapach i biurkowcach mierzwiły te obudowy i kolory - połączenia IronMana i Transformera ;) Bleh - ale tylko moje zdanie ;)

Stall

• *
  • 231
  • 0
  • ᑮᒸᗅᖻ ᔢᖶᗅᖶᓵᓏᘉ
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 11, 2018, 22:53:26 »
@Cyborg
Uszczypliwość była tylko ze względu na to, że napisałeś nieprawdę, nie wszystkie gotowce to hovno pod względem części w środku. Ktoś może sobie kupić komputer z logo Asusa, bo mu się podoba obudowa. Bo ma pieniądze. Sam o nich wspomniałeś, mimo że kolega wyżej nie jest nawet blisko ich budżetu. I serio, pomijając cenę, wiele z nich to nie jest złom, szczególnie jeśli mówimy o tych nowszych modelach. Oczywiście nie są one opłacalne finansowo w porównaniu do składaków, ale mają też swoje plusy(zupełnie jak konsole i akumulatory) np. wygodny serwis gwarancyjny.
Piszę tylko z czym się spotkałem przez ponad dwa lata pracowania w serwisie komputerowym, a nie z czytania stron o IT
To zapewne wypacza Twój światopogląd. Nic tak nie wypacza opinii jak praktyka w serwisie przy jednoczesnym braku wiedzy z pogardzanych przez Ciebie stron o IT(o ironio) i przeświadczenia że coś jest takie a nie inne i już. Nawet gdybyś pracował 20 godzin na dobę, przerabiał tysiące zepsutych komputerów, nie będziesz miał wiedzy na temat wszystkich dostępnych komponentów komputerowych. Dlatego właśnie stworzono internet. :D

Jak sam przyznałeś, nie ogarniasz już kompów na serwisie od dłuższego czasu(pamiętaj, że na serwis trafiały Ci kompy zepsute, tych dobrych raczej nie dostawałeś. Poza tym kto daje nowszy komputer niż dwa lata do nieautoryzowanego serwisu, gdy ma go jeszcze na gwarancji?!) więc tym bardziej dlaczego doradzasz koledze w tej kwestii?
Skoro nie planujesz zmieniać swojego zdania no matter what, to sprawia to już tylko i wyłącznie Twoja własna ignorancja.

I żeby była jasność co do mojej opinii (bo po pierwszej części Twojego wcześniejszego postu, pełnego oczywistych oczywistości, mogło jej zabraknąć w Twoim mniemaniu do tej pory): tak, zdecydowana większość gotowców to shit. Tak, bardziej opłaca się składać komputery samemu dobierając podzespoły pod siebie, sam bym nigdy gotowca nie kupił.

I żeby nie było, nic do Ciebie nie mam, po prostu nabazgrał żeś Pan głupotkę. :D

CyborgDE

• *
  • 392
  • 5
  • Szarmancki wariat
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:09:20 »
Może masz po części rację co do spaczenia. Z określeniem wszystkich gotowców jako złomów również przesadziłem, biję się w pierś w ramach pokuty.
Nie gardzę stronami IT, sam czasami wpadam się czegoś dowiedzieć. Cóż, może masz rację, zbyt agresywnie podszedłem do tematu i być może Cię niezamierzenie zaatakowałem. Jako taki wypaczeniec z serwisu jestem po prostu przewrażliwiony i niektóre słowa typu "gotowiec" działają na mnie jak płachta na byka, a przy setkach "szpecjalistów" jakich spotkałem powoli przestaję widzieć granice pomiędzy ignorancją a sensownymi argumentami. W tym wypadku ja popisałem sie tym pierwszym.

Nie ma sensu dalej drzeć koszul i tłuc garnków niczym Kargul z Pawlakiem. Przemyślałem, napisałem parę głupot pod wpływem emocji, przepraszam. Teraz to ja idę biczować się krakowską do kąta i obiecuję się już nie wypowiadać w tej kwestii tak dogłębnie. Rok czasu w tej branży to sporo i faktycznie musiałbym zapewne trochę nadrobić.  :-X

VectroV

• *
  • 670
  • 3
  • All we had to do, was follow the damn train, CJ!
  • PSN ID: VectroV
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:20:29 »
Generalnie powinniśmy rozróżnić dwa typy gotowców - Robione przez porządne firmy i cała reszta. Przez lata nic się w kwestii całej reszty nie zmieniło. Nadal to całkowity paździerz który nie nadaje się do niczego z chorą ceną na czele. Sprzęty dobrane przez MSI czy SNSV (czy jak to woli Asus, pozdro dla kumatych) są zrobione porządnie, ale tez niestety przez to kosztują więcej (czy to przez jakąś dziwną obudowę czy inny minipc. Także myślę że temat gotowców został wyczerpany i nie ma za bardzo co dodawać. Jakby co, to kotem poszczuje ;D
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

Sergio

• *
  • 203
  • 0
  • PSN ID: s4rgiothor
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 11, 2018, 23:36:40 »
Dziś pięcioletni PC jest w pełni funkcjonalnym growym sprzętem na którym można pograć w większość tytułów w medium/high. To dobrze dla klientów.

Dlatego ze czasy się trochę zmieniły i producenci wyciskają bardziej wydajność niż czysta moc