Forum strefaPSX

[TheUrien84] kolekcja gier PSX i inne^^

Offline Pawel100686

• *
  • 75
  • 0
  • PSN ID: Pawel100686
Odp: [TheUrien84] kolekcja gier PSX i inne^^
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 20, 2017, 10:15:21 »
 A oto moja odkopana z szafy mała kolekcja czasopism w tematyce .
Oczywiście na początek moje pierwsze ,, NEO PLUS,, Kwiecień 1999  8)

i jeszcze kilka fotek :

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 10:39:51 wysłana przez Pawel100686 »

Offline hankie

• *
  • 2273
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 20, 2017, 10:42:20 »
Zawsze jak pokazujesz te roczniki gazet to mam dwa flashbacki - jeden koło 10 lat jak ośliniony rozkładałem gazetki na wykładzinie leżałem na brzuchu machając nogami - i marzyłem o kolejnej grze na moje PSX bez górnej obudowy ;)

Potem jako starszy, z moim przyjacielem kupowaliśmy gazetkę na spółę i codziennie się wymienialiśmy. A zaraz po przyjściu z kiosku omawialiśmy z grubsza każdy artykuł - przed przeczytaniem - i z samych takich dyskusji przed przejrzeniem spędzaliśmy pewnie dobrą godzinkę...

Zawsze hasło - 'zoba, mam gazetkę!' Czasem jak nie mieliśmy przy sobie plnów to zawsze szliśmy na 'gazetkową pachtę' tzn. do sklepu przy rynku, w którym Pani tolerowała nasze przeglądanie gazet na stojąco :)

Miłe wspomnienia i znowu piszę, że Twoje pikczery łechtają moją nostalgię:)

Offline Bodzio

• *
  • 5483
  • 22
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 20, 2017, 12:25:50 »
Stare gazety mają swój klimat, tylko czemu je wrzucasz w wątku Uriena?

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
  • express from jupiter...
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 20, 2017, 12:47:00 »
gazety dla mnie rzecz święta,mam już kilkadziesiąt full-setów,ale nie mogę się oprzeć,gdy trafiam na"swoje" zdobycze,nawet gdy mi się"triplują" ;D jak w przypadku PSX EXTREME,NEO & NEO+ też leżą na swoim honorowym miejscu wszystkie nr, teraz jestem właśnie na etapie składania seta Playstation+/Playerstation
powtarzam zatem po raz kolejny,Polska prasa konsolowa stała kiedyś na hi-endowym poziomie,od strony technicznej jak i wizualnej miód cud i orzeszki ;)  obecnie jest gorzej,coby nie powiedzieć słabo...takie czasy niestety,o gazecie typu Retrogamer po polsku można zamarzyć...

kolega @Paweł 100686 no i fajnie buduj dalej,i następnym razem jak Bodzio mówi "swoje skarby dodawaj w swoim wątku" bo teraz czuję się jak bym siedział na golasa w swoim pokoju i ktoś wszedł by w kaloszach z błotem na mój perski dywan ;) ;D

Offline Pawel100686

• *
  • 75
  • 0
  • PSN ID: Pawel100686
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 20, 2017, 13:22:05 »
Sorki sorki nie to żebym to robił specjalnie , świeżak jestem na forum ,  :-\ :-\ :-\

''kolega @Paweł 100686 no i fajnie buduj dalej,i następnym razem jak Bodzio mówi "swoje skarby dodawaj w swoim wątku" bo teraz czuję się jak bym siedział na golasa w swoim pokoju i ktoś wszedł by w kaloszach z błotem na mój perski dywan ;) ;D''

Hm mam nadzieje że kaloszami z tym błotem na persie nie są moje wiekowe gazetki 8) 8) 8)

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 06, 2017, 00:51:23 »
up Grudzień 2017

hardware nostalgia,czysta Nintendo filia mojego syna spowodowała zakup kolejnego Wii ;D
box+papiery i nie naganny stan,w ten oto sposób biały RVL 001 odciążony od gier Wii (leży sobie na nim full set GC  ;))
a Monopol przyniósł nam Mikołaj na te ponure i zimne wieczory :)
(wpadło kilka Amig jeszcze @Kriss thx Amiga od ciebie odżyła ;)) ale o tym kiedy indziej,przy okazji podsumowania roku

wpadła 2ga Żyleta jak "nówka" to żal było nie brać ;)

wiesław i souls & ni ma mie na szyjset godzin dla nołbady  ::)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 17:28:03 wysłana przez TheUrien84 »

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 13, 2017, 19:50:23 »
wpadła kolejna (chyba 5 lub 6... ::)) AMIGA 500 1.2 RED LED w igła stanie,zdusiłem się nawet podłączyć to pod monit (też ich mam bez liku,wniosłem SUN hi-endowy monit CRT 21'' ale moja luba zaczęła sapać,że idą święta,aja szroty znosze...ehhh te babyyy ::) to poszedłem na kompromis i przyniesłem se starą 15" podłączyłem se kablem VGA jednostronnym,no i mega miazga...dziś noc mam z głowy ^^ choć i tak codziennie gram na Amidze  :P ale na innym TV

planuje kupić kartę rozszerzeń ACA do Amigi 500 i odpimpować ją hardwareowo konkretnie,tak jak mam bzika na PSX to i na Amigi,nie wiem czemu,ale nigdy żadną nie pogardzę i zawszę kupię jakąś,jak tylko się nawinie;)

tu reanimacja Amigi 500 GREEN LED 1.3 od @Chrisa

poszedł Ludwik i gruntowne czyszczonko,syn sie cieszył jak mył guziki,ja jak dmuchałem & sprawdzałem kondy,MEGA RELAX panowie ^^

w sumie już mam 15 Amig w tym,jedną 4000  ;) jednak póki co jest dead,ale przywrócę i ją do życia ;)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 20:08:24 wysłana przez TheUrien84 »

Offline hankie

• *
  • 2273
  • 9
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:16:53 »
Kult Amigi... Szanuję, mimo że tylko miałem przelotnie A500 z rozszerzeniem pamięci :P Podczas dosłownie może półrocza poznałem masę osób mówiących Amigowym dialektem i wkręciłem się w oglądanie demek i słuchaniem muzyki. Zawsze intrygowała mnie bogata scena - no i demka, które były niewyobrażalne do zrobienia na Amidze ;)
Ładny egzemplarz - szkoda że jak miałem moją 500tkę to bałem się rozkręcać sprzęta i nie znałem tricku retrobright. Niech pozostaną wieczne!

Offline next THE flex

• *
  • 281
  • 0
  • next THE flex
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 14, 2017, 08:31:23 »

Ta gra ze zdjec to Body Blows ? Grałem w to na PieCu we wczesnych latach mojego życia i gameingu jednocześnie. Świetny tytuł, grałem godzinami. Różnic nie znam między wersja z amigi a pc, ale pamietam ze ta druga wyglądała bardzo fajnie w momencie kiedy wychodziła. Fajny feeling gry, ogólnie rzecz biorąc kozacka mordoklepka.
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 15, 2017, 17:13:28 »
dokładnie to legendarne już Body Blows,gra ojców Superfroga ,w boomie lat 90' i dobie Street Fighter II i gier NEO-GEO
poczciwa przyjaciółka musiała dostać swój niepowtarzalny hit.Gra ta po latach razi już mnie mechaniką,strasznie porżnięta animacja i kalecznymi specjalami,ale kocham tą grę za całą resztę,czyli fantastyczny epicki soundtrack Alistair'a
Brimble i głosami lektora,annocera Nik VS Marijja... ;) zresztą ver. ECS czyli ta z AMIGI 500 jest dla mnie najlepsza,jest wolna i "ciężka " czuć siłę ciosów,ver na A 1200 ultimate ma zmienione life-bary i zmienione sample,Junior gdy wygra-mówi: "are you like that!" głosem brzmiącym jak Arnold Shwarzenegger w ver oryginalnej ;)
ver. na PC DOS to bieda do Amigi pod względem dzwięku i chipsetu Paula ;) brzmi jak Soundtrack z rozstrojonej Yamahy DX7 ale jest głos Juniora nie zmieniony ;)

PC DOS

AMIGA 500 ECS

i te sample jeeeaaa,noł problem ;D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2017, 17:20:09 wysłana przez TheUrien84 »

Offline makumator

• *
  • 789
  • 0
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:48:24 »
Z BBlows tylko Ultimate na cd32 :-D

Patrzę na te twoje gazety ostatnio mój 90l. dziadek 4 giga worki starych Neo, Neo Plus, Playerstejszonów,  top secretow i tym podobnych ze strychu w domu rodzinnym gdzie nie często bywam wywalił na makulaturę. dostał za to 30 zł.
Hey.

Offline hankie

• *
  • 2273
  • 9
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:51:31 »
Patrzę na te twoje gazety ostatnio mój 90l. dziadek 4 giga worki starych Neo, Neo Plus, Playerstejszonów,  top secretow i tym podobnych ze strychu w domu rodzinnym gdzie nie często bywam wywalił na makulaturę. dostał za to 30 zł.

Nie mów, bo ostatni odcinek jelita mi wciąż szaleje, jak po przeprowadzce nowi lokatorzy nie dotrzymali terminu i 'wyczyścili' mi schowek (tzw. komórkę) w kamienicy. 'Bo to stare gazety tylko były'. I płyty z gazet PC Shareware, nawet Amigowych. Eh.

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 15, 2018, 15:38:48 »
no to serce boli,co do ultimate to dla mnie taki amigowy  mugen ;D, hit najlepszy, 4 guziki "akcji'' w padzie od CD32 i jeden atak ;) jeśli już CD32 to tylko Fighting Spirit no i Shadow Fighter,ale ten drugi ze względu na "orkiestrowy soundtrack" umywa się do muzyki generowanej przez PAULE& DENISE ;)

Offline TheUrien84

• *
  • 687
  • 0
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 16, 2018, 20:06:29 »
up styczeń 2018

The Heart Of Darkness NTSC/U

gra której developing trwał ponad 5-7lat,cieszy mnie jej stan,który określam na prawie mint,stan płyt celujący,radość sprawiają okulary 3d,niby pierdółka,a cieszy  :) nie pamiętam ich w mojej dawnej wersji PAL,którą posiadałem ze 15 lat temu

ONE NTSC/U

One,to jedna z pierwszych gier,które posiadałem na piracie,pamiętam jak ogrywałem ją na tv-Neptun,który nie miał gniazda scart-rgb,grało się w czarno-bieli,bo właśnie była to nowość z "USA" ;) a tv to PAL-SECAM 50hz,scena gdy helikopter nadlatuję i serią wybija szyby,przez lata utrwaliła mi się w głowie ;) gra run and gun,jedna z najlepszych dla mnie,w gruncie rzeczy podobna do Apocalypse z Willisem,ale tempo,dużo większe,świetna grafika,to plus
Fighting Force to była dla mnie esencja nowej generacji i gier 3d w ogóle

KLONOA NTSC/J

Klonoa to jedna z najlepszych gier platformowych w które miałem przyjemność zagrać,gra która w PAL osiąga chore ceny,mam ją już na składance ナムコレクション NamuKorekushon na PS2,tytuł w końcu zasilił moje NAMCO-zbiory z PSX,lista pomału się dopełnia ;)

STORY OF OASIS II-AKA STORY OF THOR 2 NTSC/J SEGA SATURN

swietna,gra platformowo-logiczna,kontynuacja z Megadrive,ciekawe zagadki,piękna pastelowa grafika 2d

doszło dużo gier z obecnej generacji za którą,w końcu się zabrałem (z oporami...) osiągnę swój cel,to może i one pojawią się w moim wątku ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 20:08:05 wysłana przez TheUrien84 »

Offline Bodzio

• *
  • 5483
  • 22
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:34:08 »
Nie wiedziałem, że Heart of Darkness w wersji NTSC-U/C też miało te okulary. Co do One to super okładka, dużo lepsza niż europejska. No, a Klonoa klasa sama w sobie i w dodatku spokojnie można pograć w wersję japońską.