Forum strefaPSX

Krótki szpil na Youtubie

Offline Atr3ju

• *
  • 331
  • 3
Krótki szpil na Youtubie
« dnia: Maj 19, 2017, 18:04:42 »
Tak nazwałem serie filmików "Krótki szpil" które chce publikować na YT. Ogólnie chce pokazać przeróżne gry PS1, PS2 i PS3 zazwyczaj pokazując gameplaye tak do 15 minut nie więcej bez zbędnego komentarza. Nie dysponuje żadnym graberem więc materiał 1080p będzie kręcony smartfonem (z autofocusem) na statywie ustawionym przed TV a sam dźwięk jest wyprowadzony z TV do kompa a później zsynchronizowany z obrazem w programie Sony Vegas.

https://www.youtube.com/channel/UCOhw2l5e_h43u6yonI4CP7A

Offline Stall

• *
  • 232
  • 0
  • ᑮᒸᗅᖻ ᔢᖶᗅᖶᓵᓏᘉ
Odp: Krótki szpil na Youtubie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2017, 21:01:29 »
Musisz zainwestować w jakieś urządzenie do nagrywania bo tak to słabo niestety wygląda.

Offline SALADYN

• *
  • 1553
  • 6
  • PSN ID: saladyn_zl
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2017, 00:21:22 »
Zdecydowanie musisz zainwestować. Choćby nie wiem w jak dobrej jakości byłoby nagranie obrazu z komórki na youtbe to i tak to zawsze będzie nagranie z komórki na youtube. Takie youtubowe faux pas.

Offline Bodzio

• *
  • 5251
  • 18
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2017, 01:28:15 »
Nie żebym się czepiał, ale regulamin tego działu jest jednoznaczny "Specjalne miejsce w którym można zareklamować swoją twórczość. Aby móc tutaj założyć wątek należy osiągnąć rangę minimum "Stałego bywalca" oraz uzyskać zgodę administratora." A tu zapytania o zgodę nie było.

Niemniej jesteś od dawna ze Strefą, więc dla mnie nie ma problemu z reklamą swojej twórczości. Wydaje mi się, że coś jednak musisz dodać do tego, żeby się wybić jakoś. Bez komentarza z taką formą obawiam się, że braknie Ci zapału na dłuższą metę. Może zatem lepiej od samego początku spróbować przeskoczyć na wyższy level?

Offline Atr3ju

• *
  • 331
  • 3
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2017, 13:35:29 »
Nie chce inwestować w grabera tych 600 - 800 zł bo zdecydowanie wolałbym te pieniądze przeznaczyć na kupno PS4. Nie chce też się wybijać w jakieś sfery bóg wie kogo popularnego na YT, chodzi mi o to aby ukazać przyjemność z grania w gry zazwyczaj na poiomie trudnym który wymaga lekkiego skilla jak i wielu treningów, co prawda nie jestem graczem który masteruje tytuł a wręcz takim co gra w każdą gre po trochu. Kanał 4fun więc luzik panowie.

Offline Atr3ju

• *
  • 331
  • 3
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2017, 20:45:02 »
Po 2 miesiącach udało mi się nagrać 10-ty krótki szpil zważając że nie codziennie mam czas na granie to sądzę że wynik zadowalający. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda granie u mnie na 50 calowym odbiorniku we słabej jakości 1080p to zapraszam zważywszy że wielu retro jutuberów tak właśnie czasami nagrywa i nikomu w komentarzach to nie przeszkadza. Dodałem troszkę światła, wygląda nieco lepiej. Ostatni szpil #10 wrzucony chcąc pokazać tym którzy nie umieją grać w fpsy na dualshockach że to wcale nie takie trudne. W taki sposób ukończyłem już Soldief of Fortune Payback, Turok, Battlefield Bad Company 2 i Call of Duty 3 na PS3.

Offline next THE flex

• *
  • 215
  • 0
  • next THE flex
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:21:53 »
Generalnie wszystko spoko dla mnie, ale jak napisał wyżej Bodzio - przydałby sie jakikolwiek słowny komentarz podczas gameplay. Może być ograniczony, ale jakieś indywidualne odczucia podczas rozgrywki to cos czegoś nie znajdę na sieci. Www pokaże datę wydania czy opis fabuły a u Ciebie mogłoby....No właśnie :) Rób tak jak uważasz powodzonka
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

Offline Bodzio

• *
  • 5251
  • 18
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:27:02 »
Eh, Doom 3... Pamiętam jaki był hype na tę grę w tamtym okresie. I to beta demko w toalecie... Jakoś przed premierą zmieniałem grafikę w PC to mogłem pograć w ten tytuł. Wielu chyba narzekało, że tytuł nie sprostał swojej legendzie, ale mi akurat ten Doom się bardzo podobał. Nawet nie przeszkadzało mi to, że w zasadzie wciąż dookoła było praktycznie to samo. Lubiłem też na przekór wielu Unreala II, choć  Doom zdecydowanie lepszy.

Offline SALADYN

• *
  • 1553
  • 6
  • PSN ID: saladyn_zl
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2017, 00:14:19 »
Jestem zadeklarowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek komentarza w filmikach z gameplayem na youtube które nie są recenzją. Nic mnie tak nie wkurza jak jakiś gość który po porostu pieprzy jakieś farmazony czy udaje jakieś reakcje podczas grania i nic z tego słowotoku nie wynika.
Albo robi się recenzje wyrażając swoją opinię albo gra trzymając gębę na kłódkę. Tak więc brawa dla Atr3ju za konsekwentne trzymanie się swojej formy, nawet to nagrywanie kamerką telewizora przestało mi przeszkadzać, nawet ma to swój specyficzny klimacik.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 00:18:21 wysłana przez SALADYN »

Offline Trzyzet

• *
  • 368
  • 0
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2017, 02:21:22 »
Protip ode mnie - pobaw się parametrami tak żeby obraz z tv miał lepsze kolory i kontrast. Najlepiej nagrywać po ciemku.

Offline Atr3ju

• *
  • 331
  • 3
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2017, 15:00:05 »
W każdym odcinku gdy gram w inną grę muszę ustawiać konkretnie pod tą gre kontrast, podświetlenie itp. ponieważ jedna jest ciemna, inna zaś jasna i kolorowa. Najgorszy problem to światło dzienne, które wpada od lewej strony ale nie tak dosłownie bo okno jest na południe.

Nagrywanie po ciemku chyba odpada bo musiałbym telefon ustawić centralnie do TV a ja wolę aby było widać cały TV. Każdy kto ma jakieś gameplaye ma swój styl nagrywania, jeden biadoli trzy po trzy przy graniu, jeden pokazuje grę wraz ze swoją facjatą z kamerki a ja zaś wolę pokazać ułamek gameplaya na TV bo to choć troszkę ukazuje jak odbieramy grę widząc ją przed sobą.

EDIT:

Znalazłem aplikację na smartfona do obsługi aparatu/kamery która jest znacznie lepsza niż ta wbudowana. Aplikacja to Snap Camera HDR która kosztuje 9 zł. Już po paru minutach testowania byłem w szoku że aplikacja może poprawić coś co myślałem że jest nie do poprawienia. Smartfon już nie gubi ani razu ostrości niezależnie czy nagle pojawi się biała koperta w odległości 5 cm czy czarny obraz na TV. Testowałem to na kilka sposobów i ani razu nie stracił ostrości. Tak samo jakość dobierania jasności, kontrastu itp. jest znacznie lepsza. Praktycznie nie używałem dziś oświetlenia w pokoju a byłem bardzo zadowolony z nagrań. Co prawda nadal widać moje odbicie i odbicie mojej naklejki "drzewo ze spadającymi liśćmi" ale już jest to mniej widoczne. Testowałem na ciemnej grze Diablo 3 w lochach. Aplikacja ma o wiele więcej do zaoferowania, masę różnych rzeczy które usprawniają robienie zdjęć czy nagrywanie. Polecam.

Nieco lepsza jakość już od odcinka #13.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2017, 23:13:27 wysłana przez Atr3ju »

Offline Atr3ju

• *
  • 331
  • 3
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2017, 22:43:39 »
Dobiłem do 20 odcinka, zapał do nagrywania opadł, oglądalność bardzo słaba ale nie przejmuje się tym. Najważniejsze że nadal czerpie przyjemność z grania jak i z nagrywania oraz rzadszego już publikowania krótkiego szpila. Bywają dni że raz dziennie sprawdzam oglądalność a bywają takie tygodnie że w ogóle już tego nie sprawdzam.

Nadal nie zamierzam inwestować w jakiegoś grabera bo po co i na co, tego jest od groma na całym YT. Ogólnie zauważyłem że w polskiej strefie retro panuje bardzo niszowa popularność co za tym idzie słaba oglądalność a to przekłada się na coraz to rzadsze nowe filmiki.

Coraz częściej gdy mam wolny czas to wolę go poświęcić na samo granie niż na nagrywanie kolejnego odcinka. Obecnie jak nagram coś w przeciągu 10 - 14 dni to jest w porządku, mnie to wystarcza a gdy widzów nie ma to nie ma sensu nagrywać częściej.