Bez komentarza #5 – Dokument „15 lat z PlayStation” + napisy PL

Dokument „15 lat z PlayStation” został stworzony przez amerykański oddział Sony z okazji 15lecia marki PlayStation i w bardzo przystępny sposób prezentuje on filozofię firmy na polu gier wideo, jaka towarzyszyła jej od samego początku, a więc od debiutu PlayStation we wrześniu 1995 roku. Przy okazji prezentuje on, jak owa filozofia ewoluowała na przestrzeni kolejnych trzech generacji konsol. Dokument oczywiście do obejrzenia na kanale Strefy, wraz z polskimi napisami.

Warto przeczytać również:

Bodzio

Twórca tego przybytku, który po latach tułania się po różnych serwisach postanowił wreszcie stworzyć swoją własną stronę w całości poświęconą pierwszemu PlayStation, w której rozwój ładuje każdą minutę swojego wolnego czasu. Od kilku już ładnych lat zapalony kolekcjoner najróżniejszych konsol, akcesoriów i gier pałający szczególnym uczuciem do wszystkiego co wyszło ze stajni Sony, choć sprzęty konkurencji w postaci Nintendo czy Sega nie są mu obce. Miłośnik klasycznych platformówek i pierwszych części Medal of Honor oraz Pro Evolution Soccer, który nie pogardzi również ciekawymi grami z innych gatunków.

 • 17 maja 2017 at 11:18
  Permalink

  Bardzo ciekawy materiał. Nie zdawałem sobie sprawy, że marka miała aż tak bardzo pod górkę. Chwała Bogu że Nintendo postąpiło, tak, jak postąpiło, gdyby nie to, konsolowa branża wyglądałaby dziś zapewne inaczej. To właśnie PlayStation sprawiło, że konsole stały się tak popularne w wielu miejscach na świecie, wcześniej stanowiły one zamknięte grono maniaków i graczy otoczonych przez Pecety.

  Odpowiedz
  • 17 maja 2017 at 23:24
   Permalink

   Otóż to, Sony jako pierwsze wyszło do mas i chwała im za to 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *